Bolesť v podbrušku v tehotenstve

jaja1987

Ahojte,som v 5mesiaci tehotenstva som teraz 2tyzden chora mam chripku,a strasne ma zacina boliet lava strana chrbta a potom mi ta bolest prechadza az na brusko dost sa bojim ak mate niekto skusenost s chorobou v tehotenstve prosim napiste mi Dakujem

kika29

ahoj.som v 16tt a pobolieva ma podbrušku a viac okolo ľavého vaječníka. bolia ma aj veľmi kríže a povedala som to aj doktorovi. on tvrdí že to môžu byť väzy tým že sa mi zväčšuje maternica. ale neviem mňa to akosi neukludnilo. nemám výtok ani pálenie či svrbenie zo spodu tak ma ani neprezrel. máte s takýmto skúsenosť?

fooper

llullu, ťažko povedať čo presne to je, aj kosti panvy sa v tehotenstve zľahka rozchádzajú, preto môžeš pociťovať takéto bolesti. Faktom je, že v týždňoch, v ktorých si aj ty maternica ešte stále pomerne prudko rastie a všetky sily, ktoré pri tomto raste pôsobia sústreďujú svoj vektor akurát na krčok, preto môžeš pociťovať bolesti v podbrušku. Dôležité je pravidelne navštevovať svojho gynekológa, pretože krčok maternice je na tieto sústredené sily veľmi citlivý a ak k tomu má aspoň malý nábeh, raz-dva sa skráti a otvorí, potvora jedna:). Takže šetriť sa, nedráždiť bruško prílišným dotýkaním, aby netvrdlo, pozor na sex a najmä navštevovať gynekológa, ten ti povie úplne najpresnejšie čo robiť a čo nie. Držím pršteky, aby sa všetko krásne podarilo:)))

llullu

ahojte, ja som v 33 týždni a mam tvrdnutie už od 5.mesiaca.beriem na to magne ale nezabera..posledný týžden ma vsak bolieva brucho ako pri menzese a citim ako keby som mala zo spodu zavazie a este k tomu ma bolia aj kosti odspodu:-( mate s tym niektora skusenosti? dakujem pekne za odpoved.

llullu

ahojte, ja som v 33 týždni a mam tvrdnutie už od 5.mesiaca.beriem na to magne ale nezabera..posledný týžden ma vsak bolieva brucho ako pri menzese a citim ako keby som mala zo spodu zavazie a este k tomu ma bolia aj kosti odspodu:-( mate s tym niektora skusenosti? dakujem pekne za odpoved.

kraaska

ahoj alicaa ak ich mas take mierne a nekrvacas tak to je ok,aj ja som mala 1-2 mesiac,to sa zvacsuje maternica,neboj :))

alicaa

Som v prvom mesiaci a mam bolesti v podbrušku...ako keby som mala dostat kramy alebo som bola prechladnutá.Poradte mi prosim

pavena

ahojte, ja som v piatom mesiaci a naposledy pri pravidelnej prehliadke som lekarovi povedala o bolestiach v podbrusku. Nemam ich nejake silne... Prezrel ma a musim zostat doma dva tyzdne, lezat a odpocivat. Je tu moznost ze mam slabsiu maternicu a ze sa zacinam otvarat. Odporucam teda tieto bolesti konzultovat s lekarom