studujes psychologiu? alebo uz psychologicka?

joni_

dik, ja chodim psychologovi, ktori nie je klinicky ale ma papier na psychoterapeuta, na testy som bola zas u klinickeho psychologa. Klinicky psycholog aj predpisuje lieky alebo to mozu len MUDr.?

deeee

vsetci, ktori skoncia studium psychologie su psychologovia-vseobecny a potom si mozu vybrat z niekolkych moznosti, ktorym sa budu venovat....tj. psychologia skolska, pracovna, klinicka, poradenska...Klinicka psychologia sa zaobera najma diagnostikou, prevenciou a terapiou dusevnych poruch.
Je to vlastne take iste ako u lekarov, skoncia skolu a potom si az robia atestaciu na odbor, ktory ich zaujima...tak tak je to aj u nas

deeee

qqqqq, no preddtavu mam, ale neviem co sa podari. V prvom rade si chcem urobit atestaciu a stat sa klinickym psychologom a to budem musiet cirkulovat po roznych oddeleniach 3 roky. Medzi tym si chcem urobit psychoterapeuticky vycvik a potom prcovat bud na nejakej klinike ako terapeut, alebo samostatne. Ale zatial su to vsetko len sny

qqqqq

deeee a mas uz predstavu, kde budes pracovat po skonceni skoly? Studium je to zaujimave, ale uplatnenie...Sesternica je psychologicka, velka sefka na klinike vo velkom meste a momentalne je to bieda. To uz radsej doktorina.

renky

fuuha no hej, viem ze nemam ja v kompetencii robit testy na to by som si konrketne prizvala nejakeho psychologa alebo staci aj kto to studuje ale hlavne to ziskat niekde:)
ok dakujem skusim obehat:)
budem robit psychomotoricku terapiu:)

deeee

a aku terapiu robis?Ked to chces pouzit pre skupinu ludi, tak to skus prekonzultovat s nejakym psychologom a vypytaj si jeho pomoc.
Je to tak, ze psychotesty by mali pouzivat len psychologovia a ked ich posunu dalej, tak je to aj tak ich zodpovednost.
Ja ked som sa chystala na prijimacky tak som obehala vsetkych psychologov po okoli a davala som si robit kadejake testy a myslim , ze to pomohlo potom na prijimackach.

renky

deeee nechcem ten test pre seba ale pre skupinu ludi kde budem praktizovat terapiu, ale velmi by mi pomohlo zohnat nieco take
takze normalne bezne v knihach sa to neda najst asi?
a ty uz mas vybranu temu diplomovky? ;)