Pískanie / šumenie v ušiach (Tinnitus?)

Príspevok v téme: Pískanie / šumenie v ušiach (Tinnitus?)
jozolozo

Už mi dosť dlho píska v ušiach, lieky nepomohli. Len sa chcem spýtať či je tu niekto kto stým má skúsenosti, je možné že to jedného dna len tak prejde ? Alebo môže to časom dôjsť až do trvalého poškodenia sluchu ? Prv mi to moc nevadilo ale s času načas mávam v ušiach riadne "prepisknutia" ktoré sú aj 10x silnejšie ako to neustále pískanie

RNG

Posuvam

Tinitus je vysledok zapalov a zapaly su sposobene roznymi mikrobmi vo vnutornom uchu

Dostanu sa tam povacsine cez eustachovu trubicu a casto sidlia dlhe roky v prinosnych dutinach

Daju sa potlacit antimikrobialnymi kvapkami do nosa a branim oralnych antimikrobialnych, najma citricidal, oreganovy olej a extrakt z olivovych listov su znacne ucinne na rozne nakazy.

Ak je problem viralny(tj vysledok nizkej imunity a premnozenia nasich virusov, ktorych ma kazdy v tele niekolko permanentne) treba to adresovat antiviralnymi doplnkami alebo celkove zvysovanim viralnej imunity.

Doplnujem: niekedy pomozu aj prostriedky na cistenie ciev, kde piskanie v usiach je vysledok priskrteneho [prudenia krvi, tak tam sa odporuca brat rozne bioflavonoidy a antioxidanty ako napr vinpocetine, huperzine A a gingkolidy.

Na odstranenie hlienov aj nakaz v strednom uchu je dobre pouzit aj serrapaptazu alebo NAC spolu s oreganovym olejom, najlepsie v enterickych kapsuliach ako ma napr firma NOW, davka 3 x 2 kapsule s jedlom, co doda do tela 3 x 200 mg carvacrolu

Zuzka1988

Ahoj ,sumi mi v lavom uchu dost hlasno ,najhorsie je to
V noci. Keby niekto vedel co zabera bola by som vdacna za radu. Uz stracam nadej ze to prejde mam to uz 4 mesiace.

liuska521

Ahoj a sumi ti nejak nahlas? Ja to mam zatial 2,5 tyzdna a najprv to strasne pistalo (mala som aj chripku) potom po 6.dnoch to sumelo skor a v pozadi piskalo ale tichsie no stale som nemohla spat. Teraz v poslednych dnoch to skor slabsie sustalo, konecnr som par noci spala ale nejak som sa zacala strachat ze co ak sa to vrati a blabla a zacinam pocitovat ako keby sa to zhorsilo. Boze som sprosta a musím prestat takto uvazovat. Potivna mysel nech je s nami.

zuzaka1988

Ahojte,ja sa trapim z tinitom od decembra najprv mi piskalo a po vybrati infuzii mi sumi ale neprestava ..nechapem jak moze zrazu len sumiet a nedajboze aby to islo prec...uz som aj vybrala aj dalsie infuzie lebo som myslela ze to prejde ale mylila som sa. Chcem sa spytat tinitus ma taky priebech ze najprv piska a potom sumi ?

liuska521

tak malinke piskanie tam este je ale to sa neda porovnat s tym co to bolo doteraz.....na toto si snad aj zvyknem.

Shayleen

Tak teraz už budeš vedieť aby si sa nerýpala v ušiach s paličkami a neliala do nich hocičo. Ucho je svätý orgán!

liuska521

Akurat idem z orl. odsala mi maz a mokvalo mi to(mam zapal vonk.zvukovodu, som si tam rypala palickami a kvapkala olej ze mi to mozno pomoze) a ako to urobila tak velka ulava.... zrazu to otrasne chrcanie je prec. Uvidim doma v tichu ci mi ostalo nejaké piskanie....snad nie. Ale uz to je rozdiel. Lebo to sumenie som ja pocula zretelne aj v hlucnrj mhd. A teraz nie. Takze tak.