MATURITA 2009

Príspevok v téme: MATURITA 2009
žuli

čauky lidi, chcela by som sa vás spýtať na jednu vec. Tí ktorí máte deti skolopovinné, alebo aj vy budúci maturanti, popr ľudia ktorý majú so školstvom čo to do činenia, ste už určite počuli a novom školskom zákone. okrem iného sa tam upravujú aj maturity. tento nový škoský zákon mi DOVOĽUJE maturovat LEN z jedného cudzieho jazyka, čo ma vzhľadom na to že chodím na jazykový gympel dosť pobúrilo, keďže som chcela od prvého ročníka maturovať z AJ aj NJ a tak som na sebe drela aby som vedele čo najviac. no a teraz hopla, musím si vybrať niečo čo ma nezaujíma. Avšak babka, je učitelka na gymnáziu v Žiline, a tá mi vravela že tento zákon platí až od minuloročných druhákov a prvákov, čiže mňa by sa týkať nemal. tak som si výdýchla. no a dnes, surfujem internetom a narazila som na termíny písomnych matúr. angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, ruština taliančina- všetko v jeden deň - 18.3.2009. tak sakra ako to je? a ešte by ma zaujímalo ktorý blbem mi doslova ZAKAZUJE maturovať z dvoch jazykov. viete mrzí ma to, lebo mňa take veci ako geo, dej, fyz, mat vážne nebaví, a myslím že sa to týka viacerých študentov...

ariadna

no...zuli.... neviem ci som to dobre pochopila,ze ked sa v tom nevyznam ze nemam pisat??? az si to tak myslela, sorry, ale ja sa tiez chcem dozvediet ako to vlastne bude, bo tento rok budem maturovat...a to, ze nejdem maturovat z 2 jazykov - no a?mam kamosky a kamosov ktori chcu ist tak ma to zaujima....a s tymi urovnami ci su bo nie ma to tiez zaujima.... a ma sa menit aj matura z NOS a z toho predmetu idem, takze stale neviem co ma caka

žuli

vsetko o maturach je v novom skolskom zakone..pozri si stranku ministerstva slostva, tam mas zakon na stiahnutie, pohrab sa v nom, mozno najdes nieco co som ja prehliadla. urovne by nemali byt.

to ona: 17.3.2009- aj, fj, nj, ita, spa..... tak mi povec ako mam byt na dvoch skuskach naraz ;) viem ake mam moznosti, povinne nepovinne predmety, ale zistujem si novinky kedze kazdy rok sa to meni. takze pokial ta to nezaujima, alebo necitas o tyhcto veciach, tak sa nevyjadruj. pytala som sa ludi ktory sa do toho vyznaju, a ktory o tom nieco vedia ;)

ariadna

caute.dnes som si isla najst ci je nieco nove k mature, ale nasla som len terminy. to ze sa nesmie maturovat z 2 jazykov som nevidela...ale asi je to tak, ved to vidiet uz aj z toho, ze vsetky jazyky su v 1 den...ja by som z 2 jazykov nesla,kedze neviem este ani 1, ale tiez mam spoluziacky, ktore si nahlasili 2 jazyky a uz mali tento rok v tretiaku aj seminare... takze sedeli na seminari (co je vlastne priprava na maturu) zbytocne??? ty kokos neznasam to ministerstvo skolstva....kazdu chvilu to menia a vkuse k horsiemu!!! uz je august a este stale nevieme ako budeme maturovat...ci zrusia urovne bo nie!!! to nam chcu oznamit kedy?

ona

co vam sibe?? vsak normalne mozes ist maturovat z hocicoho.. predsa mas povinne predmety, a ak sa ti tam nezmesti druhy cudzi jazyk, tak su mozes ist dobrovolne, nepovinne.. ja idem z nosky, hoci ju v skôlke vobec nemam..

mirka2323

no tak to ja mám teda poriadne šťastie! maturovala som tento rok, a to nie z 2, ale z 3 cudzích jazykov. aj, nj, a španielčiny, ktorú sme v škole ani nemali a aj tak som z nej mohla maturovať. neviem prečo teraz vymysleli takú blbosť. keby som mala ísť maturovať budúci rok tak netuším čo by som robila. nie je to fér nechápem ako ich takýto zákon napadol.

predsa ja

a este: aj ked sa niekomu zda matura nedolezita, maturovat som musela a ked si uz teda mam vybrat nejake predmety, tak predsa tie ktore mi najlepsie idu a bavia ma

predsa ja

to duro: aj ja som maturovala z dvoch jazykov, a vybrala som si ich preto ze su to pre mna tie najlahsie predmety, takze predsa by som nesla maturovat z napr.fyziky, ktoru sa nedokazem naucit, ked som si mohla vybrat jazyk

ivaaa

hladala som nieco o tom zakone a nasla som toto: 'externú časť a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky z cudzieho jazyka vykoná žiak len z jedného cudzieho jazyka, ktorý si určí na maturitnú skúšku'.. takze teraz neviem ci rozumiem, ale maturovat zrejme mozes aj z dvoch, ale z jedneho len ustne... ???

karla1

nesuhlasim s tebou. Matura je podla mna dolezita. teraz som sa hlasila do prace a chceli po mne aby som mala maturu z angliny. netvrdim ze znamky su tam dolezite ale ten papier ze mas maturu je podla mna dolezity