Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?

Príspevok v téme: Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?
mirka 23

Čo si myslíte o očkovaní proti chrípke? Nemá očkovanie aj negatívny vplyv na ľudské telo? Neostávajú nejaké škodlivé látky v tele. Teraz je v médiách strašne silná kampaň za očkovanie proti chrípke. Všetci sa ihneď máme zaočkovať, ale nikto nehovorí o mínusoch očkovania. Nie je to len zase o tom, že sa farmaceutický priemysel na nás nabalí? Zaujíma ma aj názor RNG.

mirka 23

Sonka, popýtaj sa aké majú ceny, ja neviem, nepýtala som sa, pretože majú oveľa nižšie ceny ako v lekárni. O tom to je, že neplatia za reklamu, takže produkty sú lacnejšie. Veim len že pol litra striebornej vody stojí 120.

sonka

mirka 23... inak to je jedno kedy tam zavolám, že? nie je to nejak časovo vyhradené kedy tam môžem volať a kedy nie.

sonka

mirka 23... tak ďakujem za číslo a ešte by ma zaujímali aspoň také orientačné ceny, pretože takéto doplnky výživy som si ešte neobjednávala, tak nemám ani len predstavu.

RNG

Stranky predavajuce sa snazia vzdy vzbudit len dobry dojem o produkte, casto aj za cenu zavadzania.
Ja som tam nasiel slovo "nikel" a ine stopove kovy, a to hned zaplo "cervene svetlo" v mojej hlave, kedze hromada ludi ma s niklom problem.
Ja nie som z tych , ktori automaticky prehlasuju liecebne ucinky na cokolvel, co najdu vyvierajuce zo zemi, ako napr mineralne vody a v tomto pripade "zahadny povod" a zlozenie mumia.
Nepochybujem, ze mnohi mali s nim skvele vysledky, ale kolko bolo poskodenych, to nehladaj v reklamach na mumio.Tam sa s tym rozhodne nepochvalia.

RNG

mirka, nehovorim o nepriaznivych ucinkoch mumia, len o moznosti nepriaznivych ucinkoch z velmi rozdielnych zlozeni. Naviac Kirgizstan nie je prave krajina, kde by bola specialne vysoka kvalita v tradicii vyroby(je to zaostala cast Ruska) a ja sa drzim zasady "opatrnost je matka mudrosti"

mirka 23

RNG, ale tam som nenašla negatívne účinky mumia, všetko bolo len pozitívne. A výskum robia okrem Rusov a Číňanov aj Američania.

RNG

pokracujem: momentalne nemam k dispozicii viac casu na vyskym netu, ale pamatam si aj podobne cinske pilulky, tiez cierne a predavane ako mineralovy doplnok, ktore v zhode s dopisovaterlom fetty su zmes vytrusov horskej mysi(pika)a prachu skal, obvykle vystarnute , ktore sa v Cine hojne pouzivaju.
To ale nie je Kirgizske Mumio.
Takze tu mate hned potvrdenie, aka siroka a nepresna definicia na mumio je, takze mam svoj dovod na to, aby som ho nejak extra nedoporucal.
Podobny problem mam aj z vcelymi vyrobkami, lebo ich zlozenia su extremne rozdielne, mozne zamorenia a alergie na ne su caste.
Takze napriek ich castej uzitocnosti mam z nich vzdy urcite obavy.
Ked aj som kupoval tieto vyrobky, vzdy som chcel byt isty na ich povod, tj museli byt z oblasti bez priemyselneho zamorenia, ako napr med, propolis a materska kasicka z horskych luk Colorada, chemicky a tepelne nespracovane.