protikvasinkova dieta

Príspevok v téme: protikvasinkova dieta
baaabo

ahojte...na nete som si nasla informacie o tejto diete..co mozem jest a co zasa nie..len by som chcela vediet, ci mate niektora z vas s nou skusenosti a ci vam aj pomohla proti kvasinkam..ci sa mi ju vobec oplati drzat...lebo mne akosi lieky od doktora vobec nezaberaju a kvasinkami trpim uz vyse dvoch rokov..diky moc za odpovede..

lizanka

mam otazku-kolko kusov zeleniny treba denne pri tejto diete zjest? lebo v tomto rocnom obdobi zozeniem len v obchode, a na vacsie mnozstvo kupovanej zeleniny/ovocia reagujem svrbivou koznou dermatitidou.

janiča

ak sa vratiš k pôvodným stravovacím návykom(sladkosti,pečivo,zemiaky...)tak skôr či neskôr si tam kde predtým.poznám to-10 rokov

irita

no dobre možno to teda pomôže...ale otázne je či sa to znova nevráti ak sa začnem znova stravovať normálne podla chuti...

bambussa

no ved presne ani ja nejedeavam jogurty, jedavala som activiu bielu ale uz som sa jej prejedla a teraz sa donutim aspon raz denne nejake kysle mlieko, ako som pisala, este mam problem s ovocim, lebo to tiez mam velmi rada ale nemala by som pri tejto diete, alebo aspon nie sladke ovocie. a kolac, ked stara mama upecie (ako dnes) :(.. ale nic sa neda robit, radsej par dni az tyzdnov pretrpim toto nez znasat kvasinky dalsie tyzdne. tak ti drzim palce. a ak moze skup si ten kokosovy olej, je super, chutny a mozes si ho davat nie len do zaludka :) ale aj do kupela, na telo, na vlasy..

RNG

baabo, niekto tu rozsiruje hluposti.
Ked mas dovod pit lapacho, tak ho pi. Ked nemas dovod nan, zvol si iny caj, chutnejsi alebo uzitocny.

baaabo

a este by som sa chcela opytat na ten caj lapacho...som pocula, ze nieje dobre ho pit casto..tak ja len, ze co je na tom pravdy?

RNG

zabudol som dodat v ketogennej diete aj vajcia.
Kvasinky sa nedaju vyhubit, ked ich krmis sacharidami. Takze ina cesta nie je, len vydrzat tyzden az 10 dni tej ketogennej diety s tumi protikandidovymi doplnkami a samozrejme na vecer perobiotika.
Ked vytlacis kvasinky a rozmnozis na ich mieste probiotika, tie potom nedovolia sa kandide znovu rozmnozit, pokial do toho nezasiahnes antibiotikami alebo prilis cukrovou dietou.

baaabo

bambussa...no hej, da sa to vydrzat, ale presne tak ako ty, aj ja mam moc rada cestoviny, ryzu a zemiaky..vacsinou jedavam iba to..lebo ja maso moc nemusim...to len sem tam si dam..tak aby sa nepovedalo...a tiez nejedavam ani jogurty..jediny,ktory mam rada je cokoladovy a ten pri diete nemozem...takze preto som sa pytala, ci sa to fakt oplati, lebo ja by som musela uplne zmenit svoj jedalnicek..ale tak za vyskusanie nic nedam...drzim nam vsetkym palce pri boji s kvasinkami...a bambussa ..daj vediet ako pokracujes s dietou...

bambussa

jáj a este som zabudla povedat ze sladkostiam sa vyhybam uplne (nastastie nepatrim k ľudom ktori su na sladkostiach zavisli takze to viem vydrzat), vacsi problem som mala s chlebom, ryzou, zemiakmi, cestovinami, co ja luuubim, mnam, ale zemiaky a ryzu obmedzujem ako sa da a pecivo a cestoviny som nahradila celozrnnymi.. no a vlastne som tym chcela povedat, ze ak mate s kvasinkami naozaj opakovane problemy, nevahajte a skuste tu dietu, DA SA TO VYDRZAT!

bambussa

aj ja mam kvasinky, najma v crevach ale aj vseobecne v tele, protikvasinkovu dietu drzim 7. den, pricom prve 4 dni prisnu a teraz uz trochu polavujem (za co sa na seba hnevam), ale mam pocit ze za tie 4 dni sa to upravilo, nepocitujem ziadne bolesti v crevach, mam viac energie, vyzeram lepsie, este to nie je uplne ono ale lepsi sa to, takze to skuste.. a pri tom beriem este 2-3 kapsuly probiotik denne a k raz denne vypijem acidko alebo kefir. a posledne tri dni uz mam doma aj kokosovy olej tak davam si aj ten.