Zvýšený cukor v krvi

Príspevok v téme: Zvýšený cukor v krvi
andrea777

Rada by som počula nejakú radu alebo podporu... V skratke, v piatok som bola na odbere krvi, prvýkrát v živote mi brali krv, odkedy si pamätám (mám 17 rokov). Nanešťastie, mám fóbiu z ihiel, ale dalo sa, zobrali mi krv a išla som domov. Dneska som volala na výsledky a zistili mi, že mám zvýšený cukor. Doktorka mi povedala, že tento týždeň mám prísť ešte raz na odber. Povedala, že to mohlo byť zo srachu, stresu aplebo veľké množstvo sladkostí. Najprv som sa vyplašila, že mám cukrovku. Známa, ktorá má zdravotnícku školu ma ukľudňovala, že to ešte nemusí nič znamenať. Prečítala som si na internete o cukrovke veľa, ale príznak nemám ani jeden, ani dedične to nie je možné, ani nadváhu nemám. Postupne som si uvedomila, že síce nejem veľa, skrátka tak normálne, lenže väčšina z toho je niečo sladké. Tak dnes som jedla skôr normlálne veci, teda nie sladke. Na ďalší odber idem vo štvrtok, teda mám ešte 2 dni, aby som napravila ten cukor. Lenže stačia tie 3 dni? Nie je to málo, aby sa hladina cukru znížila?
ďakujem za akúkoľvek odpoveď, dúfam, že som to napísala čitateľe :)

lesslie

hladina cukru v krvi kolise pocas dna niekolko krat a to ze prijimas viac sledkeho v potrave alebo sladene napoje nemusi byt pricinou toho, ze si mala vyssi cukor..ako tu uz niekto pisal, mohol to zapricinit stres, zly odber alebo ta sirupova voda rano...ako pises druhy odber bol v poriadku, skusk tak o pol roka poziadat doktorku a kontrolny odber, aj ked sa bojis ihiel, je to pre tvoje zdravie...cukrovka je svina, velmi dlho neboli a ked zacen uz je neskoro...vela zdaru :)

joyce

aa preco ti odporucam to testovanie: pretoze cukor v krvi sa ti meni kazdu minutu a ak je tam nejaky problem tak si to zistis najlepsie tak. priznaky prudkej zmeny glykemie su aj zmeny nalad, sustredenia, zle videnie, potenie, triaska atd.
takze tak no :) dufam, ze to bude ok aj v buducnosti :)

joyce

andrea777 - davaj si na toto pozor... existuju dva typy cukrovky (neviem ci ti to tu niekto uz pisal, nechce sa mi velmi citat odpovede :D) a ten horsi typ (jednotkovy) nema priznaky ako nadvaha a podobne... v takomto veku by si mohla skor dostat ten jednotkovy a na to naozaj pozor!
ten cukor v moci - samozrejme, mozes si v lekarni kupit pruzky na testovanie cukru z mocu. a to ti aj odporucam. za tych par korun sa urcite oplati chranit si zdravie. zdravy clovek nema casto (a hlavne velmi) zvyseny cukor a na tom pruzku si to mozes overit. najlepsie po jedle (ak mas vysoky cukor po jedle tak tvoj pankreas nedokaze tvorit potrebne mnozstvo inzulinu)
skus si aspon par dni testovat moc na glykemiu (ziadne ihly :)). cukrovka sa tazko diagnostikuje pokial ti niekto neodmeria hladinu cukru v krvi prip moci. mojej mamine ju dlho nevedeli diagnostikovat a mala velmi vela problemov. aj ma ale da sa to zvladat. nie je to nic hrozne, nemaj boja, hlavne si to SLEDUJ :)
ak budes potrebovat AKUKOLVEK radu alebo sa budes potrebovat nieco spytat tak mi napis.

andrea777

uf no zajtra idem znova na odber, rozhodla som sa, ze sa nebudem bat no tak som zvedava ako sa mi to podari. pred chvilou som si citala temu o porode, porodnych bolestiach, tak si pripadam uplne "trapne" s mojim strachom z obycajnych ihiel. no co uz, tuto fobiu som dokonca zdedila, tak sa s nou budem musiet popasovat, zatial to ide viac menej uspesne... sice si to tu pisem v podstate sama pre seba, ale nevadi :D dufam teda, ze tym nikoho nepohorsujem alebo co...

andrea777

ale ja myslim ze cukrovku nemam.. teda nemozem to vediet, ale ani v moci nebol ziadny cukor a priznaky tiez nie su... tak som si prestavila jedalnicek, sladke jedla som znizila na minimum, sladke napoje vobec nepijem, maximalne obcas osladenu kavu... na dalsi odber pojdem nabuduci tyzden... dufam ze vsetko uz bude fajn :)

mira

Andrejka, si vystrašená. Vystrašení sú ľudia, ktorí nemajú znalosti. Boja sa neznámej hrozby, ktorej nevedia čeliť. Doktori vyvolávajú takúto paniku, aby ľudia boli ochotnejší podrobiť sa chemickej liečbe. Cukrovka nie je strašná a dá sa vyliečiť stravou, len treba pochopiť jej príčiny. Ty ju nemusíš mať, ale keby si pokračovala v pití sladkých nápojov a jedení JEDNODUCHYCH cukrov, mohla by si ju dostať. podobnú príčinu má i prechladnutie, bolesť hrdla a bakteriálne nfecie. Príčiny a liečbu si prečítaj tu : sawww.institut.celostnimedicina.cz

andrea777

vo stvrtok mam ist na dalsi odber, ale zase som ochorela :( mam nadchu, teplotu a boli ma hrdlo... nezmeni to nejako vysledky krvi? nepotrebujem to mat este horsie...