pripoistenie materskej?

luna

Stazovatelka, ber to tak ze kym nastupis na matersku resp. porodis, prejde skoro jeden rok,ved tehotenstvo trva 40tt., t.j. 10 lunarnych mesiacov, tym padom kebyze otehotnies, porodis az buduci rok a materska sa ti bude ratat za tento rok 2009 :-)

sťažovateľka

prosím Vás, materská je 55% z vymeriavacieho základu. Počula som že sa to počíta z platu z minulého roka, ako ten, čo bude pôrod. Je to tak? To znamená, že aj keby sa mi teraz zvýšil plat, tak bude sa mi to počítať z min. roka? Ak je to tak tak je to riadna somarina, lebo ja som minulý rok nastúpila a mala som nástupný plat a zachvíľu by sa mi mal zvýšť. A to by bolo dobre keby sa mi to rátalo z aktuálneho, veď plat sa zvyšuje a prečo to musí byť stále tak, že platí horší variant? A čudujú sa prečo ženy nechcú deti???

loli

Prave v pondelok sa chystam osobne do socialky zaniest tlacivo , no a hned sa ich tam aj opýtam, ci sa rataju len pracovne dni, nahodou nevies, ci nepotrebujem k tomu nejake ine dokumenty, ako napr. pracovnu zmluvu a tak. pýtam sa, lebo to idem mimo BA , este som si neprehodila trvale bydlisko, tak aby som sa nahodou neprehnala

luna

Potom si uz nemusis platit, podmienkou je tych minimalne 270 dni pred porodom. Davaj poror aby islo o pracovne dni, pre istotu... v tomto ani ja nemam jasno. skus si zavolat do soc. poistovne.

loli

vies , ja robim maserku a to urcite nebudem vladat, robit take tempo ako teraz.
ako to je,ked to uz budem mat zaplatene a budem este pracovat? nevadi to?