Citrusove plody v tehotenstve

Príspevok v téme: Citrusove plody v tehotenstve
bibianna

Ahojte, mam otazku, na ktoru neviem nikde najst odpoved..
Preco sa nemozu jest citrusove plody v tehotenstve, ani orechy, ci cokolada, ked ja, ako matka som v zivote nemala problem s tymito potravinami, ziadne alergie, nic..... ved to prechadza cez zaludok a hadam k dietatu sa dostane len minimum. Mozem mu nejako ublizit?
Dalsia otazka je, ci patri ananas, aj kiwi medzi tieto neziaduce potraviny.. Dakujem.

saska.

bibiana
ja som zjedla skoro kilo pomarančov denne, keď som bola tehotna. A myslim, že je to spravne aby folo dieťa zdravé a jedla som aj čokoladu a vlastne všetko načo som mala chuť. Nechapem prečo by sa nemalo jesť citrusove ovocie, to si kde počula?

zuzana12345

Bibka ja som jedla všetko čo si opísala,tehotná som bola pred 20 rokmi a nerobilo mi to žiaden problém.Vtedy nebola taká dostupná literatúra ako teraz,ale ani toľko rizikových tehotenstiev.Mám pocit že teraz niektoré tehotné beru tehotenstvo ako chorobu.Nemyslela som tým samozrejme teba.Pokiaľ budeš všetkého z mierou nič sa ti nestane.Nechápem prečo by malo byť ovocie nežiadúca potravina.Vyvaruj sa radšej údenín tie sú viac nebezpečné ako ovocie.