nejem sladke!

Príspevok v téme: nejem sladke!
vikinkaa

ahoj, chcem sa podelit o svoju skusenost.kedysi som milovala sladke, kolace buchty a najma cokoladku a rozne tycinky.trpela som akne,mala bolestivy menzes a par kil navyse.znama mi poradila vysadit vsteko sladke.a pomohlo to i ked to bolo neskutocne tazke.dnes mam krasnu plet bezbolestivu menstruaciu a pravidelnu a dokonca aj stihlu postavu.cukor je biely jed kt.sposobuje vela chorob.tolko moja skusenost

- mira

Neviem, čo myslíš pod tým bio-cukrom. Ak je to hnedý cukor, ten je len o vlások lepší ako rafinovaný biely, to znamená tak isto agresívny a škodlivý. Množstvo minerálov ktoré vnáša nestačí vyvážiť ich odoberanie z tela. Prekyseľuje rovnako ako biely.

Bielkoviny ako zdroj energie hlavne zo živočíšnych zdrojov sú veľmi problematické. Trávenie je zložité a vznikajú pri ňom nestráviteľné zbytky amoniak a močovina, ktoré sa správajú po čase toxicky. Napr. tyramin, triptamin, indol, ketolátky a i.Zaťažujú vylučovacie a iné orgány.
Bielkoviny by sme mali prijúmať v menšom množstve ako polysacharidy, len na obnovu buniek a tvorbu enzýmov.

Brať cukor zo zásob pečene zase zaťažuje našu chémiou ťažko skúšanú pečeň.
Oproti tomu polysacharidy z nerafinovaných zrn sú čistý zdroj energie bez toxických zbytkov, ľahko dostupný. Nesú so sebou minerály, vitamíny, esenciálne aminokyseliny a vitálnu energiu.

RNG

Nasa pecen je schopna vyrobit dostatok cukru pre cinnost mozgu z bielkovin, nazyva sa to glukoneogeneza.
Zdrava pecen tak vyrovnava hladiny cukru v krvi aj pri hladovani.
Inac rafinovane cukry nie su vobec potrebne pre telo, naviac su skodlive na mnohe procesy v tele.
Telo je schopne z komplexnych sacharidov postupne uvolnovat cukry, co je podstatne zdravsie pre telo ako nahla davka cisteho cukru do krvi.

katka26

treba aj cukor dat telu, primerane a ked tak bio - obsahuje mineraly a vitaminy, zatial co biely absolutne nie, prichadza o ne pocas svojho spracovania - alebo hroznovy cukor - to je zdravy cukor, ale uplne vylucenie cukru ako takeho (nehovorim o bielom - rafinovanom) nie je dobre podla mna

dorothy

Pri umelom sladidle sa snazis oklamat telo ze si mu dodal cukor,on vyluci inzulin, ktory nemoze naplnit svoju funkciu! Pozor na to! Okrem toho je to vacsi bordel ako biely cukor..

vikinkaa

bara, no super ako sa držíš som na teba hrda:)jasne ovocie si kludne daj to je zdrave obsahuje prirodny zdravy cukor.len tak dalej:)

miro.83

sweet_lolitta: Zalezi o aky zdroj sacharidov sa jedna ak ide o rychle cukry pocitam iba glukozu (ostatne su pre mna bordelom) tak tie su vhodne iba po narocnom fyzickom zatazeni (koli rychlemu doplneniu glykogenu vo svaloch) inak rychle cukry sposobuju viacej zla ako dobra (coho pricinou je cukrovka, pocit hladu po kratkej chvile a s tym suvisi obezita). Ale ak sa jedna o komplexne sacharidy tak tie maju za ulohu postupne uvolnovat energiu pre mozog a celkovo pre cele telo. Okrem toho kompexne sacharidy posielaju metabolizmus do vyzsich obratok.
Ak mate chut na sladke, mate v plane schudnut a nedokazete vypit caj bez cukru tak si do toho dajte umele sladidlo. Samozrejme skodlivost sladidiel je diskutabilna.

sweet_lolitta

Sacharidy su pre nase telo rychly zdroj energie a vyziva pre mozog, preto sa ich 100% nezriekajte! Aj by to stalo namahu, lebo cukry su v ovoci, muke, vlockach atd atd. Ak mate chut na sladke, dajte si lyzicku medu s orieskom, alebo celozrnny kolacik z trstinoveho cukru. Biely cukor je naozaj tovaren na choroby.

sariana

Priznam sa, zavidim vsetkym, ktorym sa podarilo skoncovat so sladkym. Nepotrebujem sice chudnut ale sladosti a vsetko kde je rafinovany cukor je zdraviu skodlive. Ale ako sa prinutit...

Napadla ma jedna vec. Co teda jete ked mate neskutocnu chut na nieco dobre?

bara017

janinka11: skus zacat ako ja:) od dnes som zacala a celkom v pohode to bolo az na poobednajsi zachvat ze si musim dat ku kave nejaky kolacik ale dala som si hrozno a okey:) teraz vecer mam zo seba taky dobry pocit, takze zajtra pokracujem a hadam si nato zvyknem ako na vsetko ostatne:))) heh