ockovanie proti hpv

swistica

grahamka: naco si teda pisala ked vies aky co malo ucel? Potom je to nelogicke,hm,hm, hm )))))))

ked som zakladala temu nazor bol neutralny,ale popri tom som citala rozne clanky takze ..... :-)

grahamka

swistica: to mi chces akoze povedat, zecely pribeh mojej znamej o genitalnych bradaviciach je vymysleny :D podla teba nepomaha predchadzat im, ale realita je ina

alzbee: ano je to tak Silgard ma sirsiu skalu posobenia nez Cervix, takze je ucinny proti typu ktory sposobuje aj genitalne bradavice

alzbee

cize tym chcem povedat, ze nie je to ockovanie o nicom...ale samozrejme napisat na tomto fore nieco taketo je opovazlive, lebo potom mi sem mnohi hodia linky ako rizikaockovania.sk alebo badatel.sk... je to na kazdeho zvazeni, ci sa nato da alebo nie...

alzbee

HPV 16 a 18 sposobuju v 70% rakovinu krcka maternice a HPV 6 a 11 v 90% sposobuju genitalne bradavice, zato sa ockuje prave proti tymto typom..

alzbee

swistica: ale ano Silgard je aj proti HPV, ktory sposobuje genitalne bradavice...HPV ma neskutocne vela foriem a vdaka Silgardu sa da predchadzat dvom, ktore najcastejsie sposobuju rakovinu krcka maternice a dvom, ktore sposobuju kondylomy...a tak sa mi zda, ze Cervix je cisto len proti tym HPV, ktore sposobuju rakovinu krcka...

swistica

grahamka: nejak extra som sa tou to problematikou nezaoberala, ale myslim si ze ockovanie je zamerane na 3-4 druhy virusov ktore sposobuju rakovinu krcka maternice. HPV virusov je vsak mnozstvo druhov a urcite nie 3_4 druhy, takze podla mna ockovanie nepomaha predchadzat genitalnym bradavicam

grahamka

biznis? co uz okolo nas nie je biznis... toto je ale investicia do zdravia... myslim si, ze to je skvely napad. ja sama som zaockovana a nezomrela som :)
ockovanie je proti papiloma virusu ktory okrem rakivny krcka maternice sposobuje aj radu dalsich ochoreni ako napriklad genitalne bradavice.
moja znama ich mala a bola zufala lebo nijak jej nevedeli pomoct az prisla tato vakcina a oznamili jej, ze ju mozu zaockovat hoci to nemusi byt ucinne... vakciny vdakabohu zabrali a ona sa opat citi ako plnohodnotna funkcna osoba...
ockovanie sa podla mojho nazoru oplati