Tvorba materskeho mlieka

quelll

Adam, to vcera ty si zacal so sexualnymi narazkami, uz si sa z toho vyspal vidim...
Kazda matka by mala kojit pokial je to mozne. Mlieko nabehne vzdy po porod, len treba chciet a byt trpezlivy. Dnes je velmi preferovane kojenie aj porodnikmi a u sestonedielok sa im pomaha ako je to mozne. Nevzdavaju to. Podla mna matka ktora nechce kojit je prinajmensom hlupa alebo velmi malo informovana. Radsej bude umelinu davat svojmu dietatu, chuda dieta. Umele znacky sa snazia kopirovat materske mlieko, no predsa je to umelina velmi odlisna od "orginalu". Je horsie stravitelne, deti casto trpia kolikami, refluxom, zapchami, co sa pri mat. mlieku nestava.
Princesska ty namiesto toho aby ti bolo luto ze si nekojila, resp. si kojila malo, sa tu budes udierat do prs ze ako dobre ze si svoje dieta krmila umelou vyzivou. Si hlupa v mojich ociach. A keby umele mlieko bolo tak isto zdrave, dokonca zdravsie, preco by sa viac nepropagovalo? Ved z materskeho mlieka nekapu peniaze, je zadarmo....
Ako Adam pisal, statistika sa robi na tisicoch deti, nie na troch-styroch..

chlap

Adam - su to žvásty a vobec neviem preco to zenske rozoberaju, mam dvoch synov jeden dlho kojeny zavislý bol na manzelke dost dlho, zakriknuty bez nej ani krok neurobil, bol strasny plac v skolke, pri druhom mlieko nemala, je velmi spolocensky a aj uci sa lepsie, obaja su moji a mam ich samozrejme rad, su velmi rozdielny, ibaze dokonale vyvracaju teoriu o kojeni, moja matka ma kojila do 3 rokov pomaly a som silný alergik, niekedy ked citam tie dojky co sa ohanaju materským mliekom mam pocit, ze im udrelo trosku na hlavicku, tot moj nazor

AdamKrt

Inak, ze jedno dieta, ktore nebolo kojene, ci bolo kratko kojene je zdravsie ako ine, dlhsie kojene, nic neznamena. Statistiky sa robia vseobecne na tisickach, nie na jednotlivcoch.

AdamKrt

quelll Včera 22:51, no snad tu nebudeme rozoberat sexualne temy. Na to su ine auditka.

Co sa tyka materskeho mlieka, tak samozrejme, ze je lepsie, ako nejake umele. Deti byvaju po nom zdravsie, maju silnejsi imunitny system, menej alergii. To vsak nevylucuje, ze ak sa budu v buducnosti zle stravovat, ci maju po rodicoch zdedene nejake ine geneticke vlohy, ci nedostatky, ze to vsetko vyriesi materske mlieko.

Tu je to celkom dobre popisane
primar.sme.sk
--------------------
A len tak na okraj, preco som zacal s touto temou. Pred X rokmi, ked bola priatelka tehotna, tak nemala ziadne mlieko, nemohla kojit. Tak rozmyslam do buducnosti, ze by som chcel, keby bolo dieta, aby kojit aj mohla. To ostatne bola iba taka recesia. Ved preco by som neskusil vypit materske mliecko - kazdy clovek ho uz jedol. Vylucky z krav, koz a oviec /mlieko/ sa tiez nikomu vo vacsine nehnusia. Tak isto vylucky vciel - ako med, vcelia materska kasicka...

quelll

V minulosti sa iba kojilo, je to prirodzena strava pre dieta a priroda je v tomto dokonala, ziadny clovek ju neokopiruje.
Vidim ze nevies citat medzi riadkami, to som myslela s davkou humoru ze su milsie, si nejaka frustrovana, ci zatrpknuta?
Ved dalej si krm svoje deti riedenym praskom, mne je to jedno..

Princesska

melana - tak mamicky sa zveria jedna druhej nie? a to, ze som si to vymyslela si vyprosím, netrep nezmysly teraz na noc prosim Ta ;) je to trápne, som písala, ze mam kamaratky, jedna kojila do 2 rokov, dalsia do 1dneho, dalsia do 1,5, atd...ja vycitky nemam, nemám mat z coho, vsetko funguje ako má ;) len neinformovaný clovek by mal vycitky z takých vecí, ktoré nemaju zasadny vplyv na nic. Dobru koncim, koncim tuto debatu o nicom ;)

melana

Princesska, vidim ze tebe ani ten rybi tuk nepomohol. To odkial beries tu istotu ze tie deti co ochoreli boli dlhodobo kojene?? Robila si anketu ci co?Prave si si to vymyslela, lebo mas vycitky ze si nekojila deti. Ubohe deticky. A je pravda ze kojene deti su sebaistejsie ako nizsie bolo pisane, kedze je tam silnejsi kontakt s matkou.

Princesska

treba brat v uvahu realitu, trosku s apoobzerat okolo seba, bigotne nazory svedcia o nizkej inteligencii, c si precitam tomu verim, uz tu take boli...niecomu strasne verili, bili sa za to, lebo si to precitali a potom o týžden sa zistilo nieco nove tak zas verili tomu :)))

Princesska

quell - debata stráca zmysel s niekym co si mysli, ze kojenim bude jej dieta milsie? toto ma uplne rozosmialo ;))) prepac, ale pises dost z cesty, ostatní mi daju urcite za pravdu, inteligencia sa stravou neformuje, je dedicna no vidim, ze Ty na rozdavanie toho vela nemas, lebo by si netvrdila take nezmysli nad ktorými sa az rozum zastavuje

Princesska

quell - debata stráca zmysel s niekym co si mysli, ze kojenim bude jej dieta milsie? toto ma uplne rozosmialo ;))) prepac, ale pises dost z cesty, ostatní mi daju urcite za pravdu, inteligencia sa stravou neformuje, je dedicna no vidim, ze Ty na rozdavanie toho vela nemas, lebo by si netvrdila take nezmysli nad ktorými sa az rozum zastavuje