Koniec sveta 2012

Príspevok v téme: Koniec sveta 2012
Malbor

V minulosti sme boli svedkami už viac ako 85 predpovedí o konci sveta, ktoré sa neudiali.Predpovede na tento rok sa totiž oproti ostatným "zaručeným" koncom sveta líšia. Koniec sveta práve v tomto roku predpovedajú Máyovia, ktorí mali doteraz najpresnejší kalendár a najväčšie poznatky o vesmíre v histórií celého ľudstva, a to aj bez použitia najmoderjenších technológií. Co vy na to?

Futurolog

Ovečka : Ten graf neni len pre rok 1999 a západ U.S. ? Inak v porovnaní s minulosťou je naše pole stále silné, ale ja upozorňujem na súčasnú rýchlosť jeho klesania.

Futurolog

Ovečka : Ten graf neni len pre rok 1999 a západ U.S. ? Inak v porovnaní s minulosťou je naše pole stále silné, ale ja upozorňujem na súčasnú rýchlosť jeho klesania.

Futurolog

Ovečka : Ten graf neni len pre rok 1999 a západ U.S. ? Inak v porovnaní s minulosťou je naše pole stále silné, ale ja upozorňujem na súčasnú rýchlosť jeho klesania.

Futurolog

Denz : Ja nečakám na nič, že nás niečo postihne. Zaujímam sa o to, ale iba ako koníček ktorý ma baví. Veľa toho nevyriešim, ale aspoň nešírim nevedomosť o rôznych predpovediach všelijakých siekt a asteroidov ba i planét ktoré majú do nás v presný dátum naraziť.

Denz

futurolog- skus uz rozmyslat aj nad sebou a niecim uzitocnejsim......ako ocakavat a zit tym ,ze nas nieco postihne je dost primitívne na dnesnu dobu....
Co tym ty alebo niekto vyriesi??? Velke prd!!
Tak si uzivaj a zi zivot.

Futurolog

ivvka : Áno ! Vedci rozmýšlajú ako tomu predísť a to inštaláciou drahých zariadení, ktorými sú vybavené napríklad jadrové elektrárne, aby nedošlo k explózií a úniku radiácie. Ale odpáli rôzne transformátory a to môže zapríčiniť výpadok prúdu aj na niekoľko týždňov, alebo mesiacov. Momentálne sa môžeme snažiť o ochranu toho čo máme tu na zemi, tam vo vesmíre s tým nič nespravím. Pripravíme nové satelity a tie čo popadajú dáme do šrotu ( : Môžeme sa snažiť, aby nás to nezasiahlo tak veľmi, že by to zničilo ekonomiku. Možno si poviete, že čo.... mesiac bez elektriny, ale v skutočnosti by nás to veľmi ovplivnilo. Riešnie vidím v týchto veciach : budovanie záložných systémov, pripravovaním nových satelitov, nadzásobenie surovinami, ekonomické opatrenia a hlavne informovať o tom verejnosť, pravidelné informovanie, lebo keď upozornia na to iba elektrárne pred blížiacou sa solárnou búrkou, tak môže medzi ľuďmi vzniknúť panika. Ako by sa ľudia dozvedeli, že prečo nejde elektrina týždeň, dva .... a to by bola veľká chyba, keby k niečomu takému došlo. V správach bolo, že NASA vyvracia správy o konci sveta a majú pravdu ! Koniec sveta znamená zánik všetkého živého na planéte zem, alebo všetkých ľudí. Inak na svojej oficiálnej stránke sami varujú pred blížiacou sa solárnou búrkou na prelome roku 2011/2012.

0vecka

podla toho grafu niesu na mimoriadnej hodnote a myslim ze tazko zistia ako rychlo to klesalo v minulosti... takze ono to vyzera ze sa nic strasne nedeje.....

Futurolog

Ovečka: V súčasnosti naše elektro. mag. pole klesá, tak rýchlo, že do 1000 rokov by úplne vymizlo a takto rýchlo klesá už dobrých 10 rokov a čo je horšie, že rýchlosť klesania ešte stúpa a také solárne búrky môžu proces prepólovania ešte priblížiť. Nehovorím, že to bude presne v roku 2012, ale každým rokom tá prevdepodobnosť narastá.