kožne znamienka

Príspevok v téme: kožne znamienka
Lucio78

chystam sa navstivit koznu ambulanciu ohladne kontroly znamienok. Mám na tele 3-4 znamienka ktore su podla mna podozrivé.Teda nemokvaju,nesvrbia,ani némaju neake zlé farby,ale ich velkost tvar nie su podla mna ok. Mám taku jednu otazku. Zanedbanim kontroly,a odstranenim znamienok je tu riziku melanomu. Ale,..je to vzdy? Ked si neake znamienko ponecham,alebo navstivim chirurg,resp.plastika na odstarnenie trochu neskor, teda odložim chirurg.zakrok,je 100% iste ze ten melanom dostanem skor ci neskor? alebo aj "zlé" znamienko na koži nemosi sposobit problem?

datelinka

no, ja sa prave rozhodujem medzi roznymi lekarmi, ale zatial vyhrava plasticky, aj cenou, aj kvalitou, preto som zistovala aj tu histologiu. a viem, ze aj plasticky, ak by videl potrebu, poslal by na rozbor. samozrejme za priplatok.

AdamKrt

Hmm, keby to bolo takto, tak to by som siel kludne k sukromnemu. Totiz bol som na normalnej chirurgii a ten chirurg si bez pytania, ci chcel objedat, vypytal len za objednanie /vsak ako ma vysetri bez objednania ?/ zakazdym 200 korun/adekvatne EUR...

datelinka

adam, vyrezu a zalaseruju, takze nie je steh. takze ak je potrebne, poslu na histologiu. ta znama, ktora bola v nemocnici bola napriklad sklamana tym, ze jej chirurg az po vykone povedal, ze neposlal na histologiu, kedze zjavne nebol dovod.

AdamKrt

Vybratie znamienka je aj o tom, ze oni ho posielaju na rozbor. Co pri tom, ked ho zlikviduje laserom asi nehrozi. No a ak by malo znamienko nejake zmeny, tak zo zlikvidovaneho sa asi nedozvie clovek nic.

Alebo to laserom odstranuju ako laserovy skalpel, ze to tiez vyrezu ?

AdamKrt

datelinka:

pytal som sa chirurga na ten laser, ale vraj ono je to skor o krase, ako o zdravotnom ucinku. Stale je vraj lepsie dobre odstranit znamienko, ako vrtat donho laserom.

datelinka

lucio, dokonca jedna moja znama zaplatila vo fakultnej nemocnici na chirurgickom oddeleni 500 sk za jedno znamienko, s tym, ze tam musela ist dvakrat, aj vyberat steh, a kolegov syn za tri znamienka odstranene laserom, bez vyberania stehov u plastickeho chirurga len 7 €.

datelinka

no vidis adam a ja som ukazovala koznej znamienka na chrbte, nech sa na ne pozrie. ak nezijes celkom sam, niekto sa ti rad pozrie na tvoje znamienka zblizka.
lucio, ak je plasticky chirurg zmluvny lekar zdravotnych poistovni, vyjde ta odstranenie znamienka zhruba tak isto, ako na chirurgii v nemocnici. alebo mozno aj lacnejsie.

AdamKrt

Lucio78: ked mas peniaze a nechces cakat, tak urcite ano. Ale kazdy spas nieco stoji.

Co sa tyka ukazovania - ako ma clovek vidiet, co ma napr. na chrbte, na hlave, za uchom atd ? Ved to aj v zrkadle je problem uvidiet...

datelinka

adam, na tie znamienka musis samozrejme upozornit lekara ty sam. neviem si predstavit, ze by sa ti iskal vo vlasoch s lupov, alebo na intimnych miestach s lupou. kazdy pozna najlepsie svoje telo a pokozku, tak ma pravo upriamit pozornost lekara na to ktore znamienko.