Za kultom chudnutia sa okrem množstva telesných a metabolických problémov skrýva v skutočnosti prítomnosť osobných a psychických problémov a frustrácií jednotlivcov. Takisto je tu prítomný i tlak okolia a nové trendy v stravovaní, výrobkoch či móde. Pozor na ne, chudnime radšej prirodzenejšími cestami!
Generalizovaná úzkostná porucha sa prejavuje dlhodobým telesným napätím a obavami (starosťami). Generalizovaná úzkostná porucha sa môže v prípade potreby lieči antidepresívami a psychoterapiou.
Slovo psychosomatika je odvodené z dvoch slov – psyché (duša, psychično) a od slova soma (telo). Ide teda o celostný pohľad na zdravie alebo chorobu. Psychosomatika je medicínsky odbor, ktorý berie do úvahy bio-psycho-sociálne aspekty. Načúvať reči svojho tela je dôležité.
Úzkostná (vyhýbavá) porucha osobnosti sa prejavuje nadmernou a ťažko korigovateľnou tendenciou reagovať úzkostne na rôzne životné situácie. Najproblémovejšie sú pre osobu s úzkostnou poruchou osobnosti najmä nové situácie, zvlášť ak sú spojené s kontaktom s novými ľuďmi alebo podávaním nejakého výkonu pred ostatnými.
Obsesívno-kompulzívna porucha je psychická porucha, pre ktorú sú charakteristické nutkavé myšlienky (obsesie) a konanie (kompulzie).
Sociálna fóbia je porucha, ktorá sa prejavuje silnou úzkosťou v rozličných spoločenských situáciách. Často vedie k tomu, že človek so sociálnou fóbiou sa snaží takýmto situáciám v budúcnosti vyhnúť, čo vedie k problémom v bežnom fungovaní.
Stres je civilizačnou chorobou. V každodennom živote sa stretávame s množstvom faktorov, vonkajšieho a vnútorného prostredia, ktoré vplývajú na náš organizmus.
Panická porucha je psychiatrické ochorenie, pri ktorom sa opakovane náhle dostavujú veľmi intenzívne záchvaty strachu až úzkosti.
Pozitívne účinky bozkávania boli objavené už dávno a poznáme ich všetci. Menej ľudí však vie, ako blahodárne pôsobí obyčajný bozk na naše telo. Okrem dobrej nálady robíte niečo aj pre svoje zdravie!
Generalizovaná úzkosť je veľmi častá. Veľa ľudí má počas života určité obdobia úzkosti..