Rakovina kože sa nazýva aj ako maligný melanóm alebo zhubný nádor kože. Vzniká z pigmentových buniek pokožky, z melanocytov.
Funkciou obličiek je odstraňovať z tela odpadové látky a nadbytočnú tekutinu (slúžia ako filter krvi). Škodliviny sú z tela vyplavované spolu s močom. Moč obsahuje zmes vody, solí a odpadových látok. Ak obličky fungujú bezchybne, zdravý dospelý človek denne vylúči asi liter a pol moču. Čo však v tom prípade, ak to tak nie je?
Trápi vás otázka, či vaše náhle zdravotné problémy nie sú náhodou príznakmi rakoviny? Hľadáte na internete informácie, ktoré by vám mohli pomôcť? Prinášame stručne popísaný pôvod a vznik rakoviny, najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia rakoviny na Slovensku a najčastejšie symptómy, ktoré si môžete diagnostikovať aj sami.
Non-Hodgkinov lymfóm je najrozšírenejším druhom zhubného nádoru lymfatického systému. Vzniká, keď sa bunky lymfatického systému (lymfocyty) zmenia na abnormálne. Tieto abnormálne bunky, ktoré majú v normálnom stave pomáhať proti infekciám, v stave abnormálnom sa nekontrolovateľne rozmnožujú a ich nahromadením vzniká nádor.
Nádor alebo rakovina je chorobný útvar, ktorý vzniká nadmerným, nezávislým a neregulovateľným rastom tkaniva.
Termínom „materské znamienko“ sa bežne označuje pigmentovaná, alebo aj akákoľvek zmena na koži. Odstránenie znamienka vyhľadávajú pacienti hlavne z estetických príčin, zriedkavejšie z obavy o povahu znamienka
Urobilinogén sa používa na vyšetrenie moču alebo stolice pri diagnóze ochorení pečene a obštrukcie žlčových ciest.
Po operácii, počas liečby aj po liečbe by mal pacient jednoznačne postupovať podľa nasmerovaní ošetrujúcich lekárov. V súčasnosti je prístup k využívaniu tzv. alternatívnej medicíny rôzny a prívrženci klasickej a alternatívnej medicíny majú medzi sebou stále rozporuplné pnutia.
Rakovina pankreasu väčšinou pochádza z vývodov pankreasu a nazývajú sa adenokarcinómy.
Rakovina maternice alebo leiomyóm je benigný (nezhubný) nádor vznikajúci zo svalových buniek. Je najčastejším nádorom tela maternice.