kolko stoji skladaci strojcek??

meggy10

ach jaaaaj znova si googlil, ja som mala FIXNY strojcek za 300€ na 2ROKY. Kazdy zubar berie inac tak nerub vygooglene ceny.

Denz

Tri skupiny pacientov
A - najvyššia úhrada zo zdravotného poistenia: pacienti do 18 rokov so závažnými chybami zhryzu a chybami čeľustí, pacienti s rázštepmi pier, čeľustí a podnebia a inými ťažkými vrodenými chybami tváre a čeľustí (tu je úhrada zo zdrav. poistenia bez obmedzenia veku)
B - čiastočná úhrada zo zdravotného poistenia: pacienti do 18 rokov s rôznymi, presne definovanými chybami zhryzu. Pri snímateľnej liečbe u väčšiny detí rodič doplatí za celú liečbu dohromady odhadom od 5- do 8-tisíc Sk, pri fixnom aparáte sa postupné doplatky za dvojročnú liečbu môžu vyšplhať na 10- až 20-tisíc Sk.
C - samoplatcovia: estetické odchýlky bez ohľadu na vek. Fixná liečba pacientov vyjde na jednom zuboradí v rozmedzí 12- až 20-tisíc Sk. Na oboch 25- až 45-tisíc Sk. Je to veľmi individuálne a platí sa postupne.
koktail.pravda.sk

meggy10

no tak ja som tu ked maly spi a urcite ked mas po 30-tke nemozes mat nejak extra velku dceru. ved tu sedis od rana do vecera.preco niesi vseobecny lekar?

Denz

meggy- radsej ta uz nebudem komentovat...
ja mam velku dceru na rozdiel od tvojho dietata.....
Tak neviem kto sa ma komu venovat.

meggy10

denz ty o com tocis? ved som jasne napisala ze nie fixny, ale snimatelny, ta zaba co sa zaklada a vybera ma vysla na20 eciek a fixny natrvalo 30eciek dokopy zaloha 4500 a ked mi ho dal dole 4500sk a plus to co som platila kazdy mesiac za dotahovanie. trosku sa dcere aj venuj a nesed len tu.