Podrezanie zil

J111

Ja som len pisal, ze pocujem obcas hlasy. Mal som jeden cas aj haluze, ale tak to mi je parada, co mozog nedokaze povytvarat, brutal. Bytosti od vymyslu sveta, od anjelov po diablov:D
Vidis a zredukovalo sa to uz len na obcasne pocutie hlasov. Cize liecba asi zmysel ma. Drzim ti palce! Halucinacie su fakt neprijemne.

Meretseger

Aha, však to viem. Nehovoril si ale sám o sebe, že máš schizofréniu? A kedy aj, tak čo, s liekmi je to v pohode, non? Tak a ja mám halucinácie a nerozlišujem fikciu a realitu a čo na tom :D Kým som niekoho nezabila, whatever!

J111

Vsak tu o mne tpch vypisuje, aky som schizofrenik:D Mne doktorka povedala, ze to, ak obcas pocujem hlasy, este neznamena, ze mam schizofreniu. Beriem proti tomu antipsychotika. Ja neviem, ale co mi mala predpisat? Antidepresiva? Na hlasy? Tazko.

Meretseger

Samozrejme, J111. Len tak z nudy to človek nerobí... hoci podaktorí asi aj pre to, nech sú "zaujímaví" (blemc), ako si to niektorí mysleli i o mne, idioti :-/
Ehm... "príznak toho ochorenia" - ktorého? Asi som mimo:)

J111

Podla mna musi clovek citit velmi velke zufalstvo, ak si sam podreze zily. Inak to neviem pochopit.
Meretseger, aj ja sa liecim, myslim, ze uspesne, ale je to na dlhe lakte. Mna len tesi to, ze mi doktorka povedala, ze mam len jeden priznak toho ochorenia. TPCH a to k nej chodim uz tri roky:D

Meretseger

A keby to nepôsobilo demotivujúco, tak by som dodala, že je ťažké vyriešiť to aj sám u seba... Ale všetko sa dá, takže skúšaj vydržať, vyjasni si, prečo to robíš, etc. a snáď s tým napokon sekneš, budem držať palce:)
(Hoci viem, že to vraví tá pravá :-/)

Meretseger

Navštevuješ psychológa/psychiatra? Tu ti účinne nepomôže nikto - a v skutočnosti ani odborníci za teba nič nespravia, musíš sa k tomu dokopať sama, nájsť nejakú dobrú motiváciu, povedzme... Alebo si začať natoľko vážiť samu seba, že dokážeš prestať s ubližovaním, kúpiš si boxovací mech a napätie vybiješ na ňom:)