Co vas dokaze motivovat?

Deee

peniaze...vsakovake vyhody a bonusy su casto na nic, niekedy sa realne ani nedaju vyuzit (napr. zlava na nakup v obchode, ktory ani nie je v meste...)zatialco peniaze su vyuzitelne stale...

a co by ludi vo vyrobe potesilo? vedenie, ktore si vazi pracu a nebuzeruje, na druhej strane ked sa u nas necha dovera zamestnancom po polhodine ich vymaknem ako klebetia alebo sa zasivaju a robota stoji...takze idealny stav asi neexistuje...

[zruseny12]

DATELINKA
...aky komunizmus?co za komun.davali byvanie zadarmo...atd.neviem o tom...my sme si byt platili sami,ked mi dobre pamat sluzi,nikto nam ho neplatil,ziadny komunisti :0)))
nechapem,preco kazdy stale spomina komuniz.ked sa nieco riesi,nechajte komunizmus komunizmom...o tom by mal rozpravat len taky clovek,ktory v tej dobe zil a nie taky,co len nieco pocuju z rozpravanie ludi,ktory na komun.maju len zle spomienky...NEBOLO AZ TAK ZLE...

[zruseny12]

...mne staci,ked si moju pracu vazia a zb.v praci nebuzeruju...jasne ,ze by potesila aj nejaka odmena za dobre vykonanu pracu...a mna praca ktoru vykonavam aj velmi bavi,takze ja nepotrebujem ziadnu motivaciu...obcas daju v praci aj na rady obycajnych zamestatcov,ked niekto ma dobry napad a to sa mi tiez velmi paci,lebo aj obycajny robotnik moze mat VELMI DOBRE NAPADY...LEN KEBY TAK ZDRAVIE SLUZILO,ABY SOM MOHLA VYKONAVAT TUTO PRACU,TAK BY SOM BOLA STASTNY CLOVEK...NIC BY MI VIAC K STASTIU NECHYBALO...

datelinka1

adam, píšeš "stravne listky gratis, viac dovolenky, zamestnanecke vyhody na zlavy, ci auto zdarma, byt zdarma, telefon s pausalom zdarma, firemne akcie so slusnou hodnotou, vyhodne usporiadanie pracovneho casu, velkoryse prispevky na doplnkove dochodkove poistenie, ci slusne prispevky na cestovne...." ... ak je vo výrobe, sto, dvesto, .... päťsto pracovníkov, tak to radšej odmeny, však to je nereálne zaplatiť stovke ľudí bývanie, alebo poskytnúť auto a podobne. nereálne a finančne veľmi náročné. toto pripomína komunizmus :-))

lost

Ak by som pracoval vo vyrobe, predpokladam ze by mi "bodlo" nieco ako AdamKrt napisal, alebo pre zaciatok normalneho sefa, a chapeme sa ak poviem ze nie je sef ako sef, ze ano ? :-)

Sef by si mal uvedomit ze zamestnanec tvori firmu a je to tiez len clovek, ktory moze mat aj zavazne problemy... Co tak si vytvorit k nim ako taky "vztah".

Pokial to nejde financne, tak co tak aspon mentalne pomoct. Ono stacilo by si otvorit tenucku literaturu, pozriet desatminutovy film ako na ludi, ako im zlepsit naladu a podobne.. zvysi sa produkcia firmy, zvysi sa obrat, zvysia sa zisky a takto to moze behat dookola.

Neverim, ze nie je mozne niekde zacat, na Slovensku je jeden problem a to v zamestnanoch co si neveria a nechaju sa doslova okradat ako v nejakej cine.. Potom cuduj sa svet ze 50% slovakov neusteri ani to euro z vyplaty.

luciferka

myslim, ze mnohokrat by ako dobra motivacia postacili normalni ludia vo vedeni......ktori vedia aj nieco ine ako buzerovat, kritizovat a hladat chyby, pricom sami nedokazu spravit ani polovicu veci, ktore tak vehemente kritizuju......
inak mna napr. motivuje nieco uplne ine, ale kedze nerobim vo vyrobe tak sa nevyjadrujem :D

luciferka

myslim, ze mnohokrat by ako dobra motivacia postacili normalni ludia vo vedeni......ktori vedia aj nieco ine ako buzerovat, kritizovat a hladat chyby, pricom sami nedokazu spravit ani polovicu veci, ktore tak vehemente kritizuju......
inak mna napr. motivuje nieco uplne ine, ale kedze nerobim vo vyrobe tak sa nevyjadrujem :D

AdamKrt

Ale ak chces, co dokaze motivovat ludi, okrem penazi:

- co napr. stravne listky gratis, viac dovolenky, zamestnanecke vyhody na zlavy, ci auto zdarma, byt zdarma, telefon s pausalom zdarma, firemne akcie so slusnou hodnotou, vyhodne usporiadanie pracovneho casu, velkoryse prispevky na doplnkove dochodkove poistenie, ci slusne prispevky na cestovne.... Vselico moze motivovat. Rozne benefity ako firemny pravnik zdarma, nadstandardne lekarske ci zubne osetrenie...atd.

Ale ak ma niekto prezivat od vyplaty k vyplate, tak to sa tazko motivuje, ak ma zit zo vzduchu :-D