ekzem

Príspevok v téme: ekzem
ekzem

asi pred mesiacom sa mi na zapasti vyhodil ekzem, ale bol to len maly fliacik, take suche miesto supinkove, neprikladala som tomu velku vahu..postupom caso sa vsak zvacsilo a a az teraz zacina miznut, medzi casom bolo cervene, teraz to skoro nevidno, ale po teel sa mi zacali objavovat dalsie take suche miesta, tu to uplne malilinke fliacky ale su, na bruchu, na boku, par aj na nohach, dve ci tri na prsiach...neviem co mam robit. natieram si to elcomom co je hormonalna mast, ale nejak to nepomaha, na koznom mi nepovedali dokopy nic, iba ze to prejde samo...neveim uz co mam robit, hoci to je na miestach kde to nevidlo, ale ja sa citim kvoli tomu hrozne zle... :(

kosica

Ja mám už viac rokov na tvári okolo nosa tiež nejaký ekzém.Chodila som ku kožnej lekárke dosť som sa tomu venovala, pravidelné kontroly, návšteva gastro, všetko negatívne veľa, veľa kadejakých mastí a nič.Momentálne stagnujem,ale 9.mes.Dávam si poslednú predpísanú masť a čakám, kedy sa zas dám do boja.Sama neviem čo s tým.Nemáte nejaké skúsenosti s niečím podobným.I keď je to natreté tvoria sa šupiny,časom to svrbí, zapaľuje sa. Neviem či sa toho niekedy zbavím.Poradí mi niekto?

Help

jajkafr- dettol moze znicit obrannu mikrofloru tela....je totiz antibakterialneho charakteru.
Ci sa mylim??
Je aj tekute a nici bakterie a vsetko na 99%.

jajkafr

luckaaa
skôr by som asi odporúčila používať mydlo, ktoré je overené, že sa po ňom nevysypeš, alebo kamoška používa napr. Dettol má atopický ekzém je to jediné mydlo, ktoré jej pomáha a po kúpeli si natrieť miesta kde je ekzém kortikoidovou masťou od lekárky a zvyšnú časť tela natierať nejakým dobrým hydratačným krémom... užívaš aj lieky na alergiu(Zodac, Alerid, Dithiaden...)?

Help

maju to aj v tescu....tiez som to kupil.

Tak skus sa pred kupanim natriet tym kremom a potom sa sprchuj.....mydlom umyvaj len intimne miesta a podpazusie.
Ostatok len cistou vodou.
Malo by to zmiernit nasledky.

luckaaaaaaaa

help:

rano to mam celkom fajn, lebo si vecer na to davam mast od doktorky... a momentalne asi mozem snivat o vani:( len sa sprchujem a potom to mam hrozne:( cervene, zapalene...

a uz som sa na to pozerala:) asi si to objednam

Help

luckaaa- tak potom si kupte toto na pitie
www.brita.net
len horsie bude s kupanim:(
Po kupani sa skusit splachnut nechlorovanou vodou.
A hlavne rychlo sa okupat a nemacat sa dlho vo vode.

luckaaaaaaaa

help:
no ide mi to uz aj na chrbat... doktorka mi povedala, ze to mam alergiu na chlor. ale neviem, ci to je ono...