Chcem schudnúť a tentokrát zdravo a bez jojo efektu

Príspevok v téme: Chcem schudnúť a tentokrát zdravo a bez jojo efektu
jessulik

ahojte.
no ja som sa tiež rozhodla začať chudnúť.včera som si naplánovala začať s 90-dňovkou ale rozmyslela som si to.vlani som s ňou schudla 15 kíl a ani som to neťahala do konca.lenže všetko sa mi vrátilo.uvažovala som aj nad tým,že vyskúšam zdravú výživu a pohyb.takže za pokus to stojí.tolko dievčat potvrdzuje že sa takto dá schudnúť-dúfam že to pôjde aj mne.vyskúšala som už vela druhou diét aj vela sprostých reklám ale asi teraz zvolím túto ťažšiu a dlhšiu cestu.len tá pevná vôla-ach tá keby bola silnejšia:) nevadí.za pokus to stojí.

ak by mal niekt nejaké dobré rady pre mňa tak s radosťou uvítam a keby sa niekto chcel ku mne pridať to by bolo ešte lepšie.

skončime s diétami a začnime sa trochu starať aj o svoje zdravie.prosím pomôžte mi aby som sa dostala na správnu cestu.
moja výška je 164 cm a momentálna váha je 78 kg.potrebujem toho vela schudnúť a nepôjde to za mesiac ja viem ale pevne verím že sa počas tejto zmeny naučím šport brať ako súčasť svojho života a nie len na obdobie keď znižujem váhu.ak sa najde niekto kto tiež chce zmeniť svoj životný štýl a spraviť takto ničo pre seba tak sa prosím ozvite.
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

jessulik

martin
ja keď som nahnevaná tak rúbem drevo alebo nejakú namáhavú fizickú prácu.je to účinnejšie ako lieky na ukludnenie:) zaspím ako bábätko:)

martinmlm

Funguje to trocha inak. Emócie ovplivnuju telesne zdravie. Mám vyskúšané: hnev - boli chrbtica medzi lopatkámi, klamanie- žalúdok, sklamanie v láske- pľúca,... Funguje to aj naopak- stravou možno ovplivniť aj správanie

jessulik

zuzic
martin nenapísal sprostosť s tým zrkadlom.ja som to pochopila až trocha neskôr.má to logiku.
niekedy je ťažké ovplivniť mysel ale dá sa to.treba obchádzať negatývnych ludí a pôjde to.ale určite to záleží aj na povahe človeka.vždy treba vidieť aj v ťažkých situáciách tú dobrú stránku.
poviem ti príklad:mne keď lekári povedali že umieram a že mám chorobu na ktorú som už mala zomrieť tak som si povedala-nech vravia lekári čokolvek ja to aj tak prežijem.a prestala som navštevovať lekárov.nelutujem sa že prečo sa to stalo práve mne ale teším sa že som ten šťastný človek ktorý to prežil.chápeš? treba byť vždy pozitývne naladený a všetko ide lahšie.

zuzic

precitala som si prvych desat stran a najviac sa mi pacilo to zrkadlo ze napisat som stihla a pekna:) haluzny napad fakt mozno ma nieco do seba...
jessulik mas pravdu...ale je to strasne tazke niekedy ovplyvnit ja osobne to nedokazem...mozem si hovorit co chcem aj ked tomu zacnem verit obnovi sa problem a je po vsetkom...
som aj rozmyslala ci v tom napriklad nemoze viaznut aj to chudnutie...

jessulik

zuzic
práve že mysel saa dá a musí ovplivniť.ak sa necítiš stará tak si mladá,ak sa necítiš chorá tak nie si chorá.ani by si neverila akú dôležitú úlohu hrá mozog.čo všetko vie ovplivniť pozitývne myslenie.

jessulik

ahojte
ako dobre že riešite zmenu stravovania.ja momentálne riešim ako sa dostať do postele lebo som unavená ako pes.dnes som hádam nesedela dokopy hodinu.celý deň som robila vonku plus upratovanie varenie atď... ale asi som aj ja začala v posledných dňoch menej piť.to som zbadala.budem to musieť trochu viac kontrolovať lenže s plným bruchom vody sa ťažko robí:)

martinmlm

Tieto tri veci sa tiež navzájom ovplivnuju. Sa spýtaj jessulik, alebo si prečítaj 5,6,7 stranu od začiatku debaty.

zuzic

aha dik za vysvetlenie...no mysel sa niekedy neda ovplyvnit tak ako strava a tak...a za to myslenie niekedy clovek ani nemoze..a potom ani za vzniknutu chorobu nemoze...

martinmlm

Zuzik Organizmus aby žil potrebuje energiu. A tú získava: stravou, vzduchom a mysľou. Ked sa to zanedbáva tak je choroba nablízku. Aj genetické vlohy sa dajú ovplivniť správnou životosprávou.

zuzic

nie martin tak osm to nemyslela sorry...mna to len zaujima celkom tieto temy, nezda sa mi ze by si ludia mohli za svoje choroby...ako mozu vzniknut ze si za to sami mozu, psychikou alebo tak nejak?