Mozem sa opalovat takto?

Príspevok v téme: Mozem sa opalovat takto?
opalka

Ahojte, som typ, co miluje slnko, ale uvedomuejm si jeho skodlivost
Obdobiam opekania a solarii som uz presla, asi som dostla rozum.
Mam 24 rokov a rada by som aj po 40tke vyzerala zachovalo, preto som zacala pouzovat vysoke faktory a sa moopalovacie kremy - kvalitne, som spokojna

chcem sa opytat, ci sa mozem opalovat takto, aby som si neublizila a nesposobila nejake problemy:

1 den sa natriem samoopalovacim kremom, aby som zhnedla, v ten den neplanuejm ist na slnko

2 den, uz zhnednuta sa natriem kremom s vysokym OF, aby som mohla ist na slnko, ale aby sm zas nebola ako bledula jarna

co si o tom myslite? nemamzaujem sa piect na slnku, chcem byt len hneda, ale chranit sa

dakujem

slniečko_xxl

Ok, nie je to tajné.

Biela plet sa opaluje 20 minut denne, tmavohneda 2 hodiny. Je to neskodne. Ziadne kremy, urcite su skodlive. Dlhsi pobyt na slnko sposobuje popaleniny a rakovinu koze. Treba bit v tieni alebo mat koselu s dlhym rukavom alebo dlhe vzdusne nohavice. Okrem ineho vam slnko nebude prehrievat kozu a nebude vam tak horuco. Priliehave tricko sa da poliat vodou, ale to je uz o inom. :-)

opalka

lucinka dobre chape....
ide mi o to, aby som sa nemusela piect na slnku a nicit sa.... urychlovat starnutie, zabijat cas a este aj vecer nariekat, ze ma spalilo

no zaroven mi ide o to, aby som nebola biela v lete

cize takto som si to vymyslela

ELE - a by som bola pred slnkom chranena, natriem sa kremom s OF....

len ma zaujimalo, ci moze mat nejaku reakciu polane a pokozka samoopalovacim kremom a ked an to posvieti slnko

Lucinka33

Ona mozno chce ten samoopalovak len na to, aby nebola uplne bleda na plazi. Nie, aby jej to vytvorilo "zaklad". Teda aspon ja to tak chapem.

ele

V tom samoopalovaku 1.den nevydim zmysel.. Samoopalovak sa dava vtedy ked sa clovek vobec nema sancu opalit a neda sa pokladat za prvy stupen opalenia, typu "mam uz zaklad". Samoopalovak vobec nechrani pred slnkom kedze to je umele farbivo a nie melanin v pokozke, ako pri opalovani..