Ukradli mi mobil a ja som bezbranna...

Príspevok v téme: Ukradli mi mobil a ja som bezbranna...
pomozte...

Dnes mi ukradli mobil. Najprv som si myslela, ze ked pojdem do t-mobilu, ze tam mi ho zablokuju, zameraju a toho debila najdu. Lenze vobec to tak nebolo ako som predpokladala. V t-mobile mi povedali, ze musim mat nejake cislo, ktore je na fakture a az potom mi ho mozu len zablokovat a zameriava sa zevraj na polici. Tak som sa teda trepala cez cele mesto domov po fakturu. Pri dome mame policiu, tak som sa tam vybrala. Tam mi povedali, ze pozeram asi moc filmov, ked si myslim, ze sa to da len tak zamerat. Policajt mi este k tomu povedal, ze musim dat trestne oznamenie, a az potom mozu lokalizovat ale len sim kartu. Tato doba bude asi trvat 2 mesiace. Po tychto slovach som zostala ako zamrznuta. Prosim pomozte mi, ako mam dostat naspat mobil? Da sa to vobec? prosim pomozte, som uplne v koncoch.

Katka87

No tak preverte najskor miesta, kde ho mohla zabudnut. Ked zavolas na Orange linku, spoj sa s operatorom, ja nemam Orange, ale ked sa s nejakym spojis, on ti uz povie co dalej. Ak sa mobil nenajde, chod na policiu. Musis mat cislo EMAI, ktore je aj na krabici od telefonu. Ale neviem, ci ho budu hladat ak ho babka stratila, mozno by bolo fakt lepsie povedat, ze ho ukradli a dat trestne oznamenie na neznameho pachatela. Policia sa potom spoji so vsetkymi nasimi mobilnymi operatormi a bude zistovat, ci niekto ten mobil nepouziva. Ak nie, poslu ti list s tym, ze zastavuju trestne stihanie. Ale stale mozes, napr. o pol roka tam zas ist a zas to skusit - mozno vtedy ho uz bude niekto pouzivat.

Janka222

je zapnuty.patri totiz mojej starkej,ona ho stratila alebo niekde zabudla.Je tu sanca, ze je v jednom malom obchode,ale moc tomu neverim.Chceli sme volat na 905 ale neviem co dalej, ako to zablokovat.Hm a nemyslim si ,ze v nasom meste ak ho niekto nasiel, zavola na nejake cislo.Skusala som aj volat ale nikto nezvdihol ani nic

bibi123

Janka222-este jedna rada:O))) na policii v ziadnom pripade nehovor, ze si ho stratila, skor povedz, ze Ti ho ukradli, mozno by si mohla aj detaily prikraslit, ze Ta udrel,... ked sa jedna o takyto vaznejsi trestny cin, tak ho zvyknu ochotnejsie lokalizovat...

bibi123

Janka222-zavolaj na ten mobil, ci nie je zapnuty(mne sa tak pred par rokmi vratil uz 2x mobil, ktory som stratila). zavolaj rodicom, ci ich niekto nekontaktoval. Raz som aj ja nasla mobil a volala som kontakt "otec", aby som vratila telefon a syn si pre neho potom dosiel.
Ak je vypnuty, volaj orange zak.linku, daj zablokovat sim, chod na policiu s papiermi od telefonu(oni potrebuju ten IMEI cislo mobilu), mozno ho najdu a vratia Ti ho...

nešťastná

ale ja som sa pýtala policajtow a oni powedali že ho kupowať nemám...a kamarát? no to radšej nie ešte by mu niečo sprawili ..neriskujem

lost

nešťastná

byt tebou kupil by som ho a potom isiel na policiu este raz, a ked nic, tak poprosil silneho kamarata .. ehm, chapes asi ze? :)

nešťastná

ahojte...aj mne ukradli mobil wčera w noci...ešte w ten den som bola na polícii oznámiť to.howorila som im aj o tom že som našla inzerát kde člowek predáwa mobil mojej značky. aj som mu napísala..wšetko sedelo pretože k nemu nemal wobec nič a predáwal ho za nízku cenu bol aj z mojho mesta a inzerát wložil w ten den ked mi ho ukradli..na policii mi powedali že to wobec nemusi byť on atd. w podstate policia s tým nič nesprawí.nenájdu ho...wed oni nič nerobia ani preto aby ho našli..čiže mu rowno možem powedať zbohom..ten mobil som mala dosť dlho a mala som ho rada aj ked to bol len mobil..teraz už ani newiem w akých rukách skončí :((