Chcem žiť v inej dobe...

Príspevok v téme: Chcem žiť v inej dobe...
Kixy

Minule sme na etike mali písať na tému "Chcem..." a ja som si vybrala "Chcem žiť v inej dobe..." Písala som o nadávkach, alkohole, fajčení a iných témach v okruhu dnešnej mladej generácie, ku ktorej patrím aj ja (budem mať za mesiac 15). Prečo mladí ľudia /už aj deti!/ nadávajú (do p**e, k*k*t, k***a, j*b**), pijú, fajčia? Nehovorím, že všetci, ale čo som stretla tak zatiaľ väčšina z nich. Je mi z toho akurát tak zle. Namiesto každého druhého slova nadávka. Keď sa na niekoho pozriem a poviem si, že vyzerá sympaticky, dojem hneď skazí to, ak od neho počujem nadávky. A potom sa mi ostatní čudujú, že prečo nemám na každý prst desať kamarátov a nechodím s nimi každý deň von, napríklad. A keď počujem, ako sa kto spil, čo vtedy urobil a že si nič nepamätá,tak nad tým len krútim hlavou. To chcem tak veľa, aby sa ľudia vyjadrovali krajšie? Aby sami chceli to, že si z nejakej akcie budú pamätať aj niečo viac ako to, keď sa spili a keď sa potom prebrali? Neviem, čo s tým mám robiť, tolerovať to nedokážem(čo neviem, či je dobre alebo zle) a pridať sa ku tomu rozhodne nechcem. Má tu ešte niekto podobný pocit, alebo je chyba vo mne?

[zruseny12]

LOST...ano,je to tak nebolo tolko chamtivosti-lebo kazdy mal pracu atd.aj ja som to tak vnimala a vnimam...kdezto tato doba je hrozna po vsetkych strankach...

...a k tej historii,uz ako ziacka som sa nerada ucila dejepis atd.len koli znamke som sa ucila-a to skor biflovala...

lost

mariaa

presne :)

historia je vlastne len fiktivna rozpravka.. a to vedia aj historici, studuju a ucia rozpravocky...

je to ale skoda, pretoze by to bolo vcelku fascinujuce :D

ale kedze nemame stroj casu, nemozeme mat garanciu ze sa to stalo tak ako to bolo napisane, ved ten co to pisal mohol "prifarbit" svoju stranu.. (napr, ked sa jednalo o vojny, alebo tak, vseobecne tiez..)
__________________
Mne skor pripada, ze v minulosti, teda 1-2 generacie dozadu (a mozno aj dalej) bolo ovela menej chamtivosti...

filip1847

Vidíš v spoločnosti veľa negatívnych javov a spoločnosť sa ti zrejme zdá byť chorá pri všetkej tej skazenosti, morálnemu, duchovnému úpadku spoločnosti. Je táto spoločnosť zdravá, alebo ty si chorá ? Je chyba vo mne, alebo v rovesníkoch ? Som chorá a neviem sa zaradiť do davu, alebo je to naopak ? Takéto otázky by sa dali zodpovedať, keď dokážeme odpovedať na to, že akým smerom by sa takáto spoločnosť uberala-resp. uberá. Rád by som s tebou pokecal... ak máš záujem. icq 493-348-970

vevericka

maria ja osobne nepouzviam spominane vulgarizmi..a okruh ludi s ktorymi sa kamaratim tiez nie..a tiez sa mi zda divne ked mlade dievca hovori horsie ako niektori chalani ..ale my s tym vela nenarobime..to je chyba tej samotnej devy alebo ich rodicov a jej okruhu znamych..
co sa tyka doby..myslim ze skor je na vine to ze vsetci chcu "sekat cavov" zapadnut a potom to tak vyzera ako vyzera..

[zruseny12]

VEVERICKA...je to dobou a ludstvom...LUDSTVO URCUJE MANTINELI...ODKIAL POKIAL A ICH CHARAKTER...
...ja osobne porovnavam len dobu minulu v ktorej som zila a tuto dobu...
...dobu v ktorej som nezila nebudem opisovat,lebo nezila som v nej tak nemozem o nej pisat...
vobec nerada citam a zaujimam sa o historii a dejinach...lebo nemusia byt pravdive...kazdy si nieco k tomu prida a pripada mi to NEPRAVDIVE...
...je to podobne ako dnesnej dobe s peltkami nieco sa k niecomu prida a vznikne s toho uplne ina historka ako sa doopravdy stala...
ale urcite mas pravdu aj ty,ze je to ludstvom...ale aj dobou...keby neprisla tato doba...TAK BY DODNES SA LUDIA VIAC KONTROLOVALI...

aliss02

Určite v tebe nie je chyba. Proste patríš medzi iních ľudí alebo skôr by som mohla povedať, že si skôr dospela. Ja som mala tiež takíto problém. Zo začiatku som chodila von s partiou a bola som aj veľmi obľúbená ale potom po čase mi začala vadiť ten ich životný štýl.. tak som prestala chodiť von.. ale aj tak sa našli ľudia, ktorí zdieľali také isté názory ako ja .. takže síce som nemala na každý prst kamarátov ale malo som pár ľudí s ktorími sa dalo pokecať vždy keď som to potrebovala a neodvrhovali ma preto lebo nechodím von a nežijem tak ako oni. TAkže určite chyba nie je v tebe.. a každý kto tvrdí opak tvrdí blbosť.. pretože každý sme iní.

vevericka

ja si predsalen nemyslim, ze je to dobou ale ludstvom..ved si zoberte take obodbie Ludovita 14...sobasili sa takmer deti (16-17) ako take aj pili, fajcili, sexovali..baroko, rokoko bolo plne sexualnych orgii..ludia sa sice navonok spravali "nobl" ale inak boli taki ako dnes..alebo napr taka antika...ved samotni grecki filozofi brali napr homosexulanyxch vztah za nieco vyssie ako vztah zo zenou, ktory bol len na plodenie deti..je velmi malo obdobi kedy sa luda spravali slusne..a aj to mozno len navonok..
ale nechcem obhajovat zle spravanie..tiez sa mi to nepaci..len bohuzial to akosi k ludom patri..

krasolienka

Perfektný výber témy, originálne. Oceňujem aj to, že máš na to všetko takýto názor a že takto rozmýšľaš i keď máš len 15 rokov. Len tak ďalej. Som rada, že sa medzi mládežou nájdu ešte aj tie neskazené "kúsky" :)