Antikoncepcia -16 rocna... Otazky

jojkaaaaa

rodičia nemusia nič vedieť, ku gynekologičke môžeš ísť len tak, z vlastnej iniciatívy!..nepotrebuješ ani výmenny lístok od obvodného lekára dokonca,...ja som prvý krát bola na gynde tiež v 16tich, kôli antikoncepcii, ale po odbere krvi mi zistili, že mám hustú krv a antik. ju zahustí ešte viac...tiež mám problém aj s trombocytami, ktoré sa zúčastňujú pri zrážani krvi!..preto som radšej antiku neprijala a chránim sa stále kondómom!,...
ale choď v pohode na gyndu, nieje to nič hrozné ako som si myslela, vyvališ sa na kreslo a vyložíš si nohy a gynekolička ta takými ,,klišťami" roztvorí....nebolí to vôbec, troška je to studené:D...ehmm...prezrie ťa aˇprehmatá akousi špilkou...a už je koniec:)...to trvá asi tak minútku dve..nemáš sa čoho báť:)...ale na druhej strane zváš, že antikoncepcia je veľký zásah do organizmu...

niekto

myslim ze by bolo lepsie keby to mali potvrdit rodicia ale v konecnom dosledku to predpisuje gynekolog a to podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia co ho cini zodpovednym

lioness_01 cipky netreba mat v chladnicke
staci ked nie su v teple

lioness_01

isabella, neviem ako je to s tým, kto by bol stíhaný, ale ja som si dávala HAK predpisovať ako 17 ročná pôvodne ešte kvôli bolestivej menštruácii, a nič som od mamy nepotrebovala podpisovať, mamina o tom síce vedela, ale gynekolog sa ma na to ani nepýtal, iba ma vyšetril a predpísal tabletky...
neviem, možno to záleží od lekára, ale nepoznám nikoho, kto by k tomu potreboval súhlas rodiča... :/

isabella

lioness, to fakt? bo este ked som pred par rokmi bola na strednej, tak spoluziacka potrebovala nieco podpisat od mamy, aby si boli rodicia vedomi, ze ich dcera berie lieky, ktore dost zasahuju do organizmu, nie je to skor zalezitost gynekologa? ved keby sa s tym deckom nieco stalo na zaklade hormonalnej antikoncepcie, tak budu do 18 rokov stihani rodicia, ci sa mylim?

lioness_01

isabella, nemáš pravdu, rodičia nemusia vedieť ani o návšteve gynekológa ani o predpise hormonálnej antikoncepcie... od 15tich si v tomto samostatná...bohužiaľ...

lioness_01

babina, vidíš... nemáš ani základné info o tom, čo chceš užívať... hormonálna antikoncepcia je svinstvo, poviem ti to z vlastnej skúsenosti, ja ešte toto leto bude brať, lebo nechcem riešiť problémy čo nastanú keď to vysadím teraz cez leto ale posledným augustovým dňom definitívne končím s takým svinstvom...

ono, narušujú organizmus aj po 18tke, to s vekom nesúvisí, ja som to skôr myslela, že aby si sa pre ne rozhodla až keď už budeš dospelá a možno trošku zrelšia na také rozhodnutie aby si to raz, tak ako ja neľutovala... čo samozrejme raz určite ľutovať budeš, ak to začneš brať... :(

a áno, tabletky sa berú každý deň, zablokujú ti činnosť vaječníkov, vôbec nebudeš mať ovuláciu, prirodzený cyklus... to je princíp hormonálnej antikoncepcie...

fakt premýšľaj a poraď sa o tom s viacerými ľuďmi kým sa pre to rozhodneš a hlavne si o tom čo to zisti, a nie že začneš brať niečo o čom nič nevieš...

isabella

tak rozhodne pharmatex, na ten nepotrebujes lekarsky predpis a v kombinacii s kondomom je to velmi spolahlive a navyse o tom nebudu vediet tvoji rodicia ak si to neprajes, pretoze myslim, ze ked este nemas 18, tak by o tom tvoj gynekolog musel informovat mamu, resp. pytat si od nej povolenie... inak tiez si myslim, ze na sex by si mala este cas, ale to uz je teraz evidentne jedno, hlavne zodpovedne k tomu pristupuj

BabinaM

No uvidime co s tym porobim.. :) poradim sa s priatelom a asi hodim rec aj s mamou

A este mam otazku kedze mam brat tabletky az ked budem mat zrejme 18 narusuju organizmus? Pretoze tablety urcite budem pouzivat,ale nevedela som ze ich treba kazdy den