chudnutie 20kg a viac

newsted

Ahojte bojovnicky, ja som zhodil 21 kg a stale pokracujem, viem pomoct, ak chcete ozvite sa mi na newsted(zavinac)azet.sk

shelley2

Ahoj!:D Ja uz chudnem vyse roka. Podarilo sa mi schudnut viac ako 10 kil. Sice mi to trvalo dlhsie, ale nenabrala som to naspat a vobec som najprv necvicila :D U mna zabralo to, ze som zmenila prostredie, no a samozrejme som zmensovala davky. Teraz pri vyske 168 vazim 68 kil (Podla BMI normalna hmotnost).
Ako idem na to ja?
1. pijem vela cistej vody! Nie mineralku, ale obycajnu vodu z vodovodu (mineralka obsahuje vela mineralov, ktore sa vo velkom mnozstve usadzuju v tele a robia viac skody ako dobra - ale v malom mnozstve nezaskodi)
2. upravim si jedalnicek : Hovori sa, ze mas jest 5krat za den, ale ja som fungovala a doteraz fungujem len na 2, pripadne 3 davkach denne, t.j. obed ako zvycajne tradicne varene jedlo alebo jem cerealie s mliekom a na veceru jem suchare s maslom (styl Rama,Veto), syrom a paradajkou, niekedy obmenim s dzemom alebo Vegemite (kvasnicova natierka).
3. vzdy pred tym ,ako idem nakupit potraviny si urobim rozpis iba tych veci, co nutne potrebujeme a vyhradim si na to rozpocet. Dolezita vec: NIKDY NECHOD NAKUPOVAT HLADNA !!! To je zabijak..
4. namiesto stereotypneho cvicenia som zacala tancovat...mozes ist na kurzy tanca alebo si len tak doma pred telkou natriasaj sunky, ako to robim aj ja ;) je to ovela vacsia sranda a po takej hodinke mas ten isty vysledok ako z prosteho aerobiku alebo gymnastiky.
5. ak ta prepadne hlad medzi obedom a vecerou (alebo ak si urcis ranajky a obed, alebo ranajky a veceru, to je na tebe, ved sama vies, v ktorych castiach dna si najhladnejsia, zjedz nejake ovocie alebo zeleninu..pripadne orechy - to moze byt pre teba tiez ta 3. a 4. davka)
6. cely rok som sa nevazila ani nemerela, jednoducha vec, proste nemame ani vahu ani meter :D Ale aspon som nebola denne znepokojena, preco ta vaha nejde dolu tak, ako to chcem. Za to ked som si bola tu vahu po case zmerat, bola prijemne prekvapujuca ;)a velmi to doda energiu a chut do zivota :).Jedine, co som nedokazala ustrazit bolo to nekonecne kuk do zrkadla :(.
7. nezalezi na tom, kolko schudnes, ale na tom, kedy sa budes citit vitalnejsie, sexy, nebudes zvlykat alebo dychcat, ked sa trochu nachodis alebo si pobehas, ci vybehnes na 3. poschodie vasho baraku.
8. najdi si nieco, co ta bavi, nejaky konicek, ktoremu sa budes venovat vacsiu cast dna, v resp. volneho casu.. casto mi prejde hlad aj cas velmi rychlo, ak robim to, co ma bavi :)

Moja motivacia:
Stvalo ma, ze vsetky moje kamosky boli chude ako palicky a ja som bola dobre vykysnuta buchta.
Tiez som sa chcela pacit manzelovi, ale hlavne som sa chcela zase pacit sama sebe.
A chcela som sa citit zdravo, to nadovsetko!!!

Mozes si tiez skusit najst nieco o STRAVOVANI PODLA KRVNYCH SKUPIN ;) nie je dobre iba na chudnutie a udrzanie vahy, ale aj liecenie niektorych chorob, ako ekzemov, chorob criev a zaludka, pripadne inych vnutornych organov :)

ema123

Hrncek: Stále ti ide váha dole len pomocou stravovania? Necvičíš? Z akej váhy si začala zhadzovať? Akým tempom ti to ide teraz?

hrncek

katulka, ale ved si pisala, ze porusujes, tak asi nejes tak ako mas a nehybes sa tak ako mas, ked kila neidu dlhodobo dole.....ja sa nevyznam do tohto, ale ja som prisla na to, ze jest musim, akonahle zopar dni napr nestihnem ranajkovat, alebo vynecham jedlo,hned je zle, a aj naopak, ak si dam viac ako obvykle, tiez....treba najst asi to, co tvojmu telu vyhovuje, a potom to pojde, a neide to za par dni, ani tyzdnov....

katulka3

aj ja jem normalne...posledny cas...ale kila nejdu dole...stojim stale na tej istej vahe...uz som rozmyslala nad nejakymi tabletkami...ale bojim sa ze mi nejak uskodia...

hrncek

katuska, ja uz ani neviem kedy som zacala a je mi to aj jedno ak mam pravdu povedat, cas nehra rolu, hlavne, ze kg idu dolu a ja sa citim lepsie po kazdej stranke....
katulka, tak nedrz dietu a nemusis nic porusovat.....ja si doprajem vsetkeho, len som sladke nahradila ovocim, mastne mi nikdy nechutilo, normalnu muku som nahradila celozrnnou, sladke jogurty bielym, omacky robim z bieleho nizkotucneho jogurtu alebo z cerstvej zeleniny a hotovo.....nic ti nechyba, jes normalne, ja mam dokonca pocit, ze viac ako som jedla predtym.....

hrncek

Ahoj zlatik, a uz si aj zacala chudnut, resp. zdravo zit? kolko potrebujes schudnut? ja by som potrebovala niekoho na povzbudenie, lebo ked si nosim do prace svoje jedlo, tak po mne kazdy pozera, ci dietujem a ja nerada vysvetlujem taketo veci, ach....a akosi to ludia nechapu a skor na to pozeraju negativne ako na nieco pozitivne.....ale tak nevadi, hlavne je, ze kg idu pomalicky dole, a ja som spokojna.....