Štúdium na medicíne..

Giuseppe

PRE Jaja 17: najlepsie by bolo zatelefonovat do predajne HANZLUVKA na LF, tam budu vediet odpoved na Tvoju otazku.

Giuseppe

Studium je narocnejsie ako v mgr. a ing. odboroch. Semester trva 14 tyzdnov. Na kazdom predmete su okrem prednasok povinne cvika. Napr. anatka, tu sa musis drvit denne. Pre mna osobne boli najnarocnejsie prve 3 semestre, 3. rocnik bol uz zaujimavy, konecne sa objavili aj predklinicke predmety. co sa specializacie tyka, vystudujes 6 rokov a naslesne si este popri praci musis urobit atestaciu, kardiologia 6 r. gastroenterologia 5,5 r..
Prajem vela stastia a pokory.

Jaja18

Awojte,

je tu niekto kto sa chysta buduci skolsky rok na medicinu?Neviete nahodou, ci LF v KE vydava nove podklady na prijimacie skusky?Budu platiti tie stare z roku 2007?Chemia-oranzova

Biola- zelena?

Dakujem :)

lioness_01

twiggy - staré budovy a pomôcky - to je asi nevyriešiteľný slovenský problém, ale za to si nemyslím, že musí automatický klesať úroveň školy, ako písal keko...

a hej, tiež so, si všimla, že si mýli pojmy z dojmami :D :D

zuzic

v ba su negativa ako boli spominane najviac asi s vybavenim starym:) ale inak drzim palce, najskor sa vystuduje vseobecne lekarstvo a potom sa ziskava prax. studium je narocne vlastne tomu treba dat vsetko poznam viacerych medikov...drzim palce
keko:) nemam slov:D to uz vlastne ani koment nepotrebuje

twiggyy

a ešte niečo k príspevku keko37 "ti vymleti dekani co ucia" ....odkedy učia dekani?? :D ty asi zjavne nemáš ani šajnu čo je vysoká škola :D

twiggyy

súhlasím s lioness_01.... keko37 musí byť niekto koho vyrazili alebo neprijali.. ja študujem v Ba som druháčka a so štúdiom som spokojná...určite sú tu aj negatíva ako stará budova pomôcky - skoro ako múzeum ale človek ktorý sa tu chce udržať musí mať v hlave ...a dosť veľa..

lioness_01

keko - zakomplexovaný neprijatý záujemca o štúdium?? alebo??? žeby v Prahe liečili inak ako v Bratislave???

ja "milujem" ľudí, čo úroveň školy posudzujú podľa mesta, ale zvyčajne ani netušia, kde v meste sa budova školy nachádza

jananan

je to narocne, lebo sa musis ucit kazdy den, nie len cez skuskove a pomerne dost vela veci, ktore nevyuzijes. tvoji kamarati budu mat po semestri, skusky hotove a ty budes mat este len semester. nesmies sa nechat psychicky zlozit a vzdat sa. v brne sa po 6-tom semestri rozhodujes, ci chces byt decky lekar alebo lekar pre dospelych, ale to ta k nicomu nezavezuje este. po skonceni mediciny si posielas ziadost do nemocnice, sam si vyberes kam chces ist a nemocnica ti to schvali alebo nie. atestacie sa robia 4-8 rokov. az potom mozes praocovat.

k prijimackam- zalezi na aku skolu ides, v bratislave predavaju zbierky s prikladmi, ak vies tie na 100%, tak sa na skolu dostanes. aj v cr su nejake zbierky, ale tam prikaldy trochu menia

keko37

studovat v BA tento obor dokaze aj obcan ktory ma downom syndrom :))) na slovensku nie su lekari :))) ked studovat tak uz praha .... ale Blava :)))) ti vymleti dekani co ucia :)))) nemam slov......