Uraz hlavy a nasledne psych. problemy...

Príspevok v téme: Uraz hlavy a nasledne psych. problemy...
Jano1990

Pred asi polrokom som si udrel hlavu na pravej strane v predu. Samozrejme som to ignoroval. Lenze cca po 3 mesiacoch mi zacali mierne depresie, na ktore som tiez kaslal, lebo som myslel, ze su pre to, ze koncim skolu a s vela ludmi sa uz nestretnem (boli sme super kolektiv). Potom dlho nic. Inak pocas celeho toho polroka som obcas vysiakal trosku krvi, nikdy nie nejako vela, ale neboli to pretrhnute cievky v nose. Postupne sa mi zacala zhorsovat koordinacia, velmi sa mi toci casto hlava, mam bolesti v jej pravej polovici, obcas si prestavam citit nohy, ruky. Niekedy si myslim, ze nevydrzim stat, podlomia sa mi kolena. A co sa psychiky tyka, tak asi pred tyzdnom som mal pocit, ze ma niekto sleduje a nemohol som sa ho zbavit. Podarilo sa to az na dovolenke. Depresie sa vratili, ale su omnoho horsie, rozmyslal som nad samovrazdou, mam navaly paniky. Horsie je, ze vsetko bezdovodne. A dneska som mal pocit, akoby som mal druhu osobu, ktora sa snazi dostat na povrch, aj sa jej to podarilo, ale nastastie som bol velmi pri zmysloch, a povedal som si, ze to nie som ja, ze to je smiesne a prestalo to.A este mam strasny strach z buducnosti, ze ci to bude stale taketo, ci sa to neupravi, ci budem zit. Rozrusi ma hociaka negativne ladena blbost,v skoro kazdej chorobe vidim seba. niekedy mam pocit, ze sa netykam sveta, ze som iba vonkajsi pozorovatel...
Chcem sa len spytat ci to moze mat suvis s tym uderom do hlavy a ci ma niekto podobnu skusenost. A ak hej, tak ci sa da z toho uplne dostat a ake mozu byt nasledky. Chystam sa s tym uz k lekarovi. Dakujem za vsetky normalne odpovede :)

mima.0

pravdaže si môžeš úderom spôsobiť psychické ochorenia. Robím na psychiatrii, vidím takých ľudí denne.. Bol si na vyšetreniach CT mozgu, eeg, magnetickej rezonancii?

Ona

No ako ste dopadli, vyhlasili Vas za blazna? Ako ste na tom dnes, po 3 rokoch? Ja trpim niecim podobnym, len ja to nemam len z urazu do hlavy, ale aj z drog. Aj to je zivot. Dnes uz som 3 roky cista, ale psychicke nasledky pretrvavaju. Chcela by som vediet, ci raz budem zas, ako predtym. Bezstarostna a usmiata.

Maros75

No hold......na hlavu si treba davat riadny pozor. Je to citlivy organ ktory ak sa narusi......dokaze zmenit aj osobnost cloveka.

pietrobb

Áno, následky úrazu môžu vyvolať psychické poruchy. Tieto následky je možné úspešne liečiť homeopaticky (klinicky potvrdené), odporúčam konzultovať s homeopatom. Viac info sa dá nájsť tu: www.homeopath.eu

Jano1990

Nie, absolutne nikto z mojej rodiny nemal psychicke problemy. Som jediny. Mozno aj preto je mi tazko to povedat rodicom alebo tak...

Isabell

Oks, mrknem na to cez den ci prisiel.
Ten uraz jemozny, pri udreti hlavy je vsetko mozne, moze to s tym suvisie aj nie. Topotompovediati lekari
Avrodine mali rodicia al stari rodicia nejake depressivne alebo ine nejake problemy? Vies geny sugeny

Jano1990

Well
Ano to mas pravdu, obcas aj lutujem, ze som za lekarom nesiel hned... Len by ma zaujimalo ci je mozne uderom do hlavy sposobit psych. ochorenie...