Prvý tampon

Príspevok v téme: Prvý tampon
mojprvy

Ahojte , mám 14 a este som nikdy nemala tampon . Skúsala som si ho tam dávať ale neslo to .... Ohladom toho som strasne bojazlivá a bojím sa ze si tam nieco narusím atd. Poradte ako tomam urobit ??????? A v kolkych rokoch ste si ho prvý krat dali ??? ja by som vyskusala O.B :)
Potrebujem to najmä koli tomu ze chodím na plavecký a koli kramom som uz dosť treningov vynechala :) dakujem

Majuška96

Ahojte..ja som začala používať tampón v 16..Do vtedy vždy vložky,bála som sa..keď sme mali plavecký nedávno..a k tomu som krámy dostala tak som sa nasrala že som si tampón skúsila.. na začiatku bol strašne nepohodlný tlačil ma .. ale druhý krát keď som si ho dala.. tak som ho dala hlbšie.. potom som už necítila nič...

ehm.. :D

no ja som si dala prvy krat tampon po mojej 2 menstruacii.. :D pred tym som to viac krat skuila a neslo mi to dnu lebo som sa bala.. no ked som dostala menstuaciu tak som bola napevno rozhodnuta ze ho vyskusam.. v skole pred hodinu som sla do zachodov a tak som si ho strcila raz dva vobec ma to nebolelo nemaj strach ale daj si ho hlbsie bude to lepsie vobes nic nebudes citit.. :D :D a vyhoda je ta kedy si das tampon cez telesnu mozes bez problemou cvicit nemas pocit ze pretieknes.. :D

Đaniela

Ahoj, ja mam na konci augusta 14 a tampony som začala pouzivat dakedy pred rokom :) fakt asi rok, zo začiatku to bolo ťažšie, zaviesť ho, ale v pohode to išlo ..najskor mi to islo asi len do polky, viac nie.. ale som sa zaťala, lebo ma tie vložk už nebavili absolútne, vobec..už mi to liezlo na nervy, aj na dovolenke som sa posledné dni nemohla kupať rok dozadu , a v ten rok ( minuly) som si dava Norethisteron, to mi samozrejme všetko dokašlalo, cely cyklus, odvtedy ma bolieva brucho a mám dosť silne kramy ... no tak ja som si povedala, že to nejako zvládnem .. tak som to skúšala, aj s prstami, iba si to tak pozorovať,aby si zistila jak tam mas ten tampon strčiť .. a najskor len tak pomaličky ho tam davaj a uz ked dalej nechce ist, tak ho trochu pootoc ..lebo on nejde cely cas rovno, on potom má isť akoby trochu šikmo ...zatni zuby a zatlač ... ale nesmie ťa tlačiť, neboj, pojde ti to určite :)

Monik1984

Ja som 1x zacala skusat tampony v 14 rokoch:) skusala som na 1x O.B.mini COMFORT, no zial nepodarilo sa mi to ani po mnohych pokusoch. Tento mini tampon sa mi podarilo zaviest az po prvej "prstovacke", normal mi stale nesiel az po prvom pohlavnom styku. Naopak kamaratka si davala normal tampony od 15 a uplne v pohode-bola panna

katussska24

Berenika, denníček? :) Ja som akurát tiež teraz pred 3ma dňami odskúšala, dokonca som sa kúpala, a v pohode, asi dve hodky vo vode, a dosť silné krámy som mala, ale o.b. mini vydržal :)

blondula

ja som si prvy tampon davala po leziacky so skrcenymi nohami :DDD slo to asi na 3 krat.s aplikatormi som nikdy nemala rada,bo to cele krvave bolo :-( najlepsie s prstom :D

Berenika

Čaute! Možnože vám pomôže moja rada. Ale prekne od začiatku.
Chcela som tampóny vyskúšať a tak som si skúšala dať O.B. Pro Comfort mini. Nuž ale nepodarilo sa. Vlastne som to skúšala trikrát dohromady.
Dnes som sa dočítala o jednej rade. Pokiaľ sa takmer klepete od strachu, venechajte to a snažte sa nabrať odvahu, ... . Ale keď nie ste príliš vytrašené, tak najprv robte podľa návodu. Potom, keď už tam polovicu, či len špičku máte zastrčenú, zhlboka sa nadýchnite a počas toho hlbokého výdychu ho tam poriadne zatlačte. Je to podľa mňa zaručená rada, pretože: Mne to trikrát nešlo s O.B. mini, ale dnes, som ho tam správne úplne celý dala, a to nebol mini, ale ten Normal! Držím vám všetkým palčeky, teraz na mňa čaká môj denníček! ;-) :-)

hviezdicka*

prvy tampon som si dala asi ked som mala 13 rokov a odvtedy som uz vlozku nepouzila. Pouzivam velkost mini a pri silnejsom krvacani normal. Velkost mini je pre mlade baby, ktore su este panny a myslim, ze ani velkost normal by ti nemal nic narusit, aspon u mna to tak bolo.

matilda12312

jeeej uplne si spominam na moj prvy tampon. Tiez som mala problemy. skusala som si velmi vela krat zaviest tampon a nic ale raz som to len tak skusila a slo to lahko :) pusti si hudbu do MP3 a uvolni sa :) ked to nepojde postupuj velmi velmi pomalicky, priam po milimetroch.a ked uz bude cely tampon dnu tak treba ''zatocit na zakrute'' na obrazkoch to je dobre vidiet.Good luck :)