Mama :-(

Príspevok v téme: Mama :-(
Truffla

Svojich rodicov mam rada... Su super ale ocina mam predsa len radsej ... Je snim sranda ...

Ale z mojej mami je uz fakt hrozne !!! Ona ma psychicky tyra !! Asi si poviete ze kazda baba v puberte aj chalan ma problem s rodicmi no toto myslim ze uz nieje v poriadku a vadi mi to ... Placem ... Uz bolo DOSŤ !

Prvy problem je v tom, zacina kazdym ranom... Rano sa zobudim rodicia este spia... O osmej na mna pride spanok lahnem si no ona nadupe do izby.. Ja uz ked pocujem jej kroky podskoci
mi srdce, vyrazi dvere a povie vstavat ! Ine decka
mozu spat cez vike d
aj do obeda len ja nemozem hoci od 6 rana som vela
veci porobila.... A tak neprijemne krikom, co jej jej bezna rec povie aby som spravila do hodiny hento tamto ... A vsetko krikom v casovom limite a ak spravim v uratovaciej hodinke nieco co sa jej nepaci ako napriklad ze sa idem pozriet do chladnicky zacne vrieskat but neprijemna a tresty zacina davat atd... Ja psravim 99 veci a nespravim tů 1 a hned je krik tresty a ked sa snazim vusvetlit ze to tak nieje zacne viac vrieskat... Ked je doma ocino povie ze ved ju pocujeme atd.. ale ked nieje tak sa tesim na jeho prichod a ona si ho hned zoberie bokom a zacne mu nahovarat uplne vymysli a on je na mna potom zly ... Pritom ja som nic nespravila ! :(( ale ocino proste neviem posluchne ako napr dnes : nedovolila mi pozerat film s nimi tak ja ze si ho pozriem sama tak mi zakazala zapnut si "jej" televizor.. Potom ze idem na pocitac pozerat ona Ze nie tam ide ona zobrala som jej notebook a ona ze mi svoj nepozicia a tak ocka som sa spytala ze ci mozem jeho a on ze hej a ona za nim na cupitala a povedala bech mi ho nepoziciava ze je jeho .. Tak zacal byt on neprijemny ze nemozem ho mat ... Mam chut jej povedat nadavky alr nemozem ... Nenechaju ma rozpravat abi si nic vydiskutovat nic nenecha ma ! Zivot snou je doma peklo ... Ked nebola tri dni doma bol to raj na zemi !!! Mali sme povolene od ocina veci ktore ona nedovoli z vymyslenych dovodov a ked sme mali nieco doma pomoct tak vsetko s usmevom lebo on to vie pekne s usmevom povedat posrnodvat a bolo doma jrasne ale ked prisla zacalo sa znovu buzerovanie .. Fakt uz DOSŤ ! :((((

betkacat

tvoja mamina si ešte nevšimla že má doma slečnu...možno by chcela aby si ostala stále malá a poslúchala ju na slovo... možno by bolo lepšie, ked bude mať náladu si doma rozdeliť povinnosti... toto robím ja vtedy a vtedy, aby nemala pocit že ťa musí furt napomínať a nemala pocit že je v domácnosti na všetko sama, pokial máš súrodencov tak spravodlivo rozdeliť prácu medzi vás...aby toho mala ona menej na starosti, možno bude menej v strese a už nebude tolko kričať po vás... dokážete jej tým že sa môže na vás spolahnúť a pripravíte ju na to že za chvílu budete dospelí a treba sa tak k vám chovať... viem čo hovorím, mám dve velké "deti" tiež sa u nás kričalo...ale to robil moj muž a chvilku mu trvalo, než si "všimol" že deti vyrástli a to som mu celkom "účinne pomáhala" (aby si všimol)

Truffla

Ako ona je niekedy super, da sa sbou srandovat vsetko a mam najlepsiu maminu na svete no hociaka HOVADINKA ju dokaze vytocit do nepricetnosti a len krici , vsetko vycita a tak...
Taky priklad :

ked mi navali robotu tak stale len chodi do izby a krici ze este nieje hotove to a hento... no a vtedy nemam chut to robit a podvedome sa tomu vyhybam...A dnes som mala spravit poriadok a ona isla do prace a poriadok je spraveny , vsetko v klude dobre spravene...
Nemam rada ked som snou sama doma lebo to je este horsie vtedy sa ma nemoze abi ocino zastat a zo strasnej blbosti vyvrcholi tym ze mi zacne z nevylozeneho
pradla vytahovat veci z minulosti a ze mi zoberie mobil atd ...
Pre BLBOSŤ !
A nieje v prechode

lost

asi by som jej povedal ze...

"Ak ma ihned neprestanes sekirovat, tak nebudes mat sancu mi na 18tku zagratulovat"

ak si to neuvedomi takotou vetou, tak neviem, dobre slovo nie na kazdeho plati...

....

Toto neno dobre, lebo dieta nevydrzi pod takymto natlakom dlho... Mozno chce mama len perfektnu dceru, ale neuvedomuje si to to nikdy nedosiahne... A niekto by jej to mal povedat..

ale hlavne ty to nevzdavaj, nezanevri na svet, coskoro svoj pokoj najdes :) hlavne neurob chybu pri vybere toho pokoja. (to znamena, ze nehladaj ten pokoj za kazdu cenu, nieco ako "z blata do kaluze"

ale drzim palce, nech to vydrzis :)

rew

ako moj kolega hovorieva: k svojim detom sa spravaj slusne, lebo oni su ti, ktori ti budu vyberat starobinec :D
Truffla> s tym nic nenarobis.. mozno je to fakt hormonmi a casom to prehrmi a mozno bola taka vzdy len si si to ako poslusne dieta nevsimala.. este vydrz, ked vypadnes z domu, uvidis ako sa vas vztah zlepsi :) mam overene ze 60 km, navsteva raz do mesiaca a nejaka sprava na icq kazdy druhy den je optimalna kombinacia pre kontakt s takymto rodicom :) hoci niekedy je aj to vela :/ drzim palce

xy:)

to co si opisala, to je tvoja mama? vlastna?? no co, mas 16, treba len vydrzat. sak jej sa to vrati, ked bude stara a supnes ju do starobinca. ono to je uz tak zariadene, ze rodicia sa pomaly budu menit zase na deti a budu potom odkazani na teba a tvoju pomoc. inac mas fajn, ze mas otca v pohode.

ta3

ano, najhosria kombinacia doma, ked su deti v puberte a mama v prechode
Truffla, neostava nic ine, iba toto neprijemne obdobie nejako preklenut, teraz, ked vies, ze mama ma sama so sebou problemy a ze za jej spravanie mozu vlastne jej hormony, dufam, ze situaciu budes brat ovela lahsie, neboj, vsetko prehrmi a Vy dve s mamou budete zase tie najlepsie kamaratky

xyxyz

no mna prve napadlo ze ci nie je v prechpde, v 41 by uz mohla byt..vtedy su zeny strasne..to ako druha puberta, hormony s nimi plieskaju, su nervozne...moze to byt aj tym