Patologická anatómia a súdne lekárstvo - patológia

Príspevok v téme: Patologická anatómia a súdne lekárstvo - patológia
hulenica1

Chcela by som sa opýtat či to tu niekto študuje alebo chystá sa to študovat, lebo mna by zaujimalo, kde sa tento odbor na Slovensku študuje po prípade ešte v Čechách a čo tento odbor obnáša celkovo, či už na prijímačky, štúdium a pod. Budem rada ak sa niekto nájde, lebo zatiaľ mi nik o tom viac nepovedal. ďakujem za každú radu.

naty207

práve kvôli farmácií som si vybrala chemickú, keď už ma na zdravotnú strednú so špecifikáciou na farmaceutického laboranta do KE neprijali... pri farmácií je uplatnenie perfektné, a ešte v mojom prípade, čo veľmi nechcem na Slovensku zostávať... nikdy ma veľmi nebavila biológia, ale za posledný rok som do nej úplny blázon, čo sa chémie týka.. mám ju rada, ale kvôli zlým profesorom na škole som od nej upustila.. :/ aj keď možno sa k nej po čase vrátim...

naty207

práve kvôli farmácií som si vybrala chemickú, keď už ma na zdravotnú strednú so špecifikáciou na farmaceutického laboranta do KE neprijali... pri farmácií je uplatnenie perfektné, a ešte v mojom prípade, čo veľmi nechcem na Slovensku zostávať... nikdy ma veľmi nebavila biológia, ale za posledný rok som do nej úplny blázon, čo sa chémie týka.. mám ju rada, ale kvôli zlým profesorom na škole som od nej upustila.. :/ aj keď možno sa k nej po čase vrátim...

naty207

práve kvôli farmácií som si vybrala chemickú, keď už ma na zdravotnú strednú so špecifikáciou na farmaceutického laboranta do KE neprijali... pri farmácií je uplatnenie perfektné, a ešte v mojom prípade, čo veľmi nechcem na Slovensku zostávať... nikdy ma veľmi nebavila biológia, ale za posledný rok som do nej úplny blázon, čo sa chémie týka.. mám ju rada, ale kvôli zlým profesorom na škole som od nej upustila.. :/ aj keď možno sa k nej po čase vrátim...

ajajaja

ak si v chemii dobra a skor technicky alebo prirodovedne zalozeny typ, skus farmaciu , s tou uplatnenie nie je vobec zle

naty207

áno viem, že patológiu nemôžem hneď po maturite... s tou genetikou.. nejaké informácie som videla na niektorých stránkach škôl... ale myslím, že uplatenie so slovenskými školami nebude boh vie aké... a antropológiu som našla len v BA... tú by som radšej študovala v zahraničí.. ale tak kto vie, akým smerom nakoniec pôjdem.. možno skončím úplne inde.. no.. úprimne filmy ma neovplyvňujú... len mi dávajú akési myšlienky do hlavy... išla som študovať chémiu s tým, že ďalej to bude farmaceutika a laboratória.. teraz ma viac baví biológia.. občas mám pocit, že sama neviem, čo chcem...

ajajaja

patola sa neda studovat hned po mature, to musis ist na medinu...genetika je najblizsie v brne...no a antropologia- neotvaraju ju kazdy rok, a uplatnenie neviem ake...na skole mame antropologicku,kt.uci medikov anatku :D filmami ak sa da, tak sa neovplyvnuj, vobec to nie je o tom...

naty207

Zdravím, som síce ešte len na strednej a na maturitu si ešte dva roky počkám, ale už dlho si lámem hlavu s tým kam ďalej. Je pravda, že som ovplyvnená množsvtom seriálov či filmov.. avšak zvažujem medzi antropológiou, genetikou a patológiou... som z východu, takže bližšie by som mala Košice, ale ako tu čítam, tak predsa len Bratislava bude lepšia.. Ako tu čítam, väčšina z vás študuje, alebo už doštudovalo aspoň jednu zo spomínaných škôl... mala zopár otázok, ak teda môžem... :)

ajajaja

hm, mozno by si sa jankaaaaaa cudovala, ale ja mam spoluziakov,kt.su fakt dobri,ucivu rozumeju, zo skusok maju dobre znamky ,ale pravopis 100%-ny teda nemaju :D....a znamky tiez nie su vsetko, ako dost vedia napovedat ...ja som mala spoluziacku,kt.sa na strednej neucila, flakala, mala aj trojky,stvorky, rozhodla sa ist na medicinu do kosic,a teraz tam exceluje :D a to je co povedat,ako som nizsie spomenula,je to tam o hubu..a nie je protekcna....zas na druhej strane, jednu spoluziacku odtial vyhodili, na strednej mala jednotky,akurat s chemiou mala problem a na tom nakoniec aj vyhorela...zavisi aj na akej urovni je gymnazium, ja som mala take,kde vedeli skor prilepsit znamku ako prihorsit , na niektorych to je mozno ine....