Úzkost nasa kazdodenna

Príspevok v téme: Úzkost nasa kazdodenna
BELIEVE

Prajem dobrý večer všetkým, ktorí trpíte úzkosťou a strachom! Práve si pre Vás chystám malý výskumníček na môj projekt, ktorou témou je práve úzkosť a strach. V podstate ide už o úzkostné poruchy.

Touto cestou hľadám vhodných respondentov, tzn. ľudí, hlavne dospievajúcich, ktorí trpia úzkostnou poruchou, či už ide o sociálnu fóbiu, generalizovanú úzkostnú poruchu. ,,Zbieram`` príbehy, hlavne by ma potešili tie z detstva (ak sa úzkosť začala prejavovať už v detstve alebo bola už riadne diagnostikovaná a o akú poruchu sa vtedy jednalo) ale aj tie čo pretrvávajú u Vás teraz. Chcela by som sa hlavne od Vás dozvedieť ako sa u Vás prejavovala úzkosť a čo bolo vlastne spúšťačom tejto neprimeranej úzkosti).

Stačí, ak máte čas a chuť sa zúčastniť, budem veľmi rada :)

Ďakujem :)

miriam005

1. Ked ma pochyti uzkost mam pri tom aj telesne priznaky, a strach je taky normalny, napr. strach z vysky...

2. Potim sa, zalieva ma pocit tepla, neviem sa zrazu uvolnit, sem tam mi je zle, som velmi nervozna,....

3.Sem tam mi je zle...

4. V skole.

5. Neviem

6. Mama sa o tom sem tam so mnou porozprava, ked ideme k psychologicke

7. Ano chodim s mamou

8. Ano s mamou
Nie neberiem ziadne lieky
9. Nie, asi nie.

karcoolka

aj ja sa zapojim aj ked neviem, ci moj problem sa da definovat ako uzkost ..je to nieco ako socialna fobia?..to je vlastne asi jedno..

1. Uzkost je zrejme ten fyzicky dopad na organizmus - bolesti hlavy, zima, trasenie, cervenanie...strach je zamerany konktretne na pojmy, situacie, ludi, ktorych sa bojim..

alebo take nieco...pridu mi ako synonyma ..nevidim tam velky rozdiel..

2. cervenanie, trasenie, zima, bolesti hlavy, slaba koncentracia, neschopnost komunikovat, uzavreta melancholicka povaha, strach ked mam byt stredobodom pozornosti, ked sa na mna ludia pozeraju atd.

3.fyzicke som opisala v predchadzajucom bode

4. najma v skole..pri ustnych odpovediach ale nielen ked sa skusa, vzdy ked mam nieco povedat pred triedou...a potom na koncertoch a vystupeniach pred publikom...a celkovo v spolocnosti ludi

5. mala som velmi stastne detstvo a skvelu rodinu..tak tomu nerozumiem...ale vzdy som bola neista sama sebou a bojazliva..odmalicka...a tiez som tazko nadvazovala kontakty

6. Nie nevenuju.

7. Mala som niekolko sedeni u psychologicky ale ta mi vobec nepomohla..bez rodicov

8. Nie ziadne a ani nikdy nijake urcite nebudem pouzivat...som zasadne proti vsetkych medikamentom

9. Nie, rodicia su velmi spolocenski a komunikativni ludia..nemaju problem snad asi fakt s nicim a nikym....ale mamka vraj bola v mojom veku (mam 18) tiez dost nesmela..

QUESTIONS

1. Uzkost pre mna znamena ako keby mi trhalo srdce. Strach je spojeny s touto uzkostou.

2. Nechodim vonku, nekomunikujem, casto ak mam nieco povedat sa zajakavam,trasiem sa, podlamuju sa mi nohy :(

3.Ano, podlamuju sa mi nohy a strasiem sa...

4.Hlavne skole, ak ma ucitelka npr. vyvola nieco precitat , vtedy to ani nedocitam lebo povie, ze moje citatelske zrucnosti su strasne :( A to len preto lebo sa zajakavam.

5. Nie

6. Nie, nebavim sa o tom s rodicmi.

7. Rozmyslala som nad tym, ale este som nebola, bojim sa :(

8.Nie.

BELIEVE

Hanka mas pravdu robim SOC...A prepac, zhanala by som ale mam na to trochu malo casu :( Lebo ucitelka si asi mysli, ze sa to vsetko da stihnut za tyzden :

han.ka

BELIEVE: dufam, že robíš SOČ a že toto nebude tvoja bakalárska či nedajbože diplomová práca. Takto sa zbiera reprezentatívna vzorka? Hmm, asi je to pre teba ľahšie zostať sedieť na zadku a niečo zavesiť na net, než sa zdvihnúť a ísť priamo za ľuďmi. Máš pravdu, je to otrava...

BELIEVE

Pridávam tu tiež dotazník pre vás dospievajúci. Za odpovede vopred ďakujem :)

1. Úzkosť a strach. Slova, ktoré možno pociťuješ každý deň. Ale vieš odlíšiť úzkosť a strach od seba? Tak čo podľa teba znamená slovo úzkosť a čo strach?

2. Ako sa prejavuje u teba úzkostná porucha?

3. Mávaš aj fyzické ťažkosti, ktoré ti spôsobuje porucha?

4. Kde alebo kedy prezívaš najintenzívnejší strach?

5. Je u teba prenesená úzkostná porucha z detstva?
Ak áno ako bola porucha definovaná tom čase?

6. Venujú sa týmto problémom aj vaši rodičia? Ako?

7. Chodíte s týmto problémom k odborníkovi (psychológ, psychiater a pod.)?
Ak áno chodíte tam so svojimi rodičmi?
Ak áno zlepšil sa Váš stav alebo naopak - ešte viac sa zhoršil?

8. Používaš na tuto diagnózu aj nejaké tablety?
Ak áno predpisuje ti ich odborník alebo si ich kupuješ voľne?