Vs

pau

ekonomov je strasne vela.. veterinari, co pocuvam, tiez nemaju moc velke uplatnenie. medicina, to je ine.. s tym sa podla mna uplatnis skoro isto, akurat - ak nad tym rozmyslas takto, nechod ju studovat.. medicine musis zasvatit zivot, roky studia a vlastne celozivotne sa vzdelavat.. a kvoli peniazom by som to asi tiez nerobila :)

bibi123

Je tazke predikovat, co bude najziadanejsie za tych 5 rokov, ked vstupis na trh prace, ale niektore zamernia ako uctovnik sa uzivia vzdy, takze uctovnictvo, auditorstvo, pripadne IT.. uz je velky prebytok pravnikov, takze by som tento odbor vylucila... vela absolventov mediciny odchadza do zahranicia, vela sucasnych lekarov ordinuju v dochodkovom veku(frajerova obvodacka ma okolo 68rokov!!!)takze si myslim, ze po ukonceni skoly na Slovensku budes mat pracu vzdy.. taktiez sa dobre uplatnuju absolventi techniky, ci uz chemickej, strojarskej...
ist studovat napr. jazyk je dnes uz podla mna zbytocne, pretoze je uz taka generacia mladych ludi, ze na skolach sa ucia dva cudzie jazyky a niekori aj viac, takze zamestnavatel radsej vezme niekoho, kto vie aj viac ako len jazyk. taktiez studovat odbory prirodovedeckej su uz mrtve, absolventi potom len cely zivot zivoria, ak zostanu v obore. Aj ked na nu sa je lahke dostat aj bez prijimaciek..
podla mna je dobre ist aj tou narocnejsou cestou, ist studovat niekam, kde to bude sice narocnejsia, ale uplatnis sa cely zivot.

natalia123

Ja studujem ekonomiu napriklad, ale ekonomov je uz velmi vela. A fakt si nevyberaj skolu podla toho co je teraz "v mode" ...Ale zas studovat vedy ako geografia, biologia, neviem co s takymi skolami...Ja ked som isla na skolu , otvorila som si knizku so vsekymi skolami v SR a CR a sla som vylucovacou metodou :) Dobre skola je napr. v Brne a tam podla toho ci chces, nieco humanne, alebo nie :)
Ak budes aj tak bezradna, chod za psychologickou , u nas v skole bola, ked som maturovala a po rozhovore a roznych testoch mi poradila ekonomiu alebo bankovnictvo, ci manazment :) A nelutujem

youki

potvrdzujem, IT je super a je tam strasny nedostatok ludi, ale urobis chybu ak si vyberies odbor len na zaklade uplatnenia.
Zvaz aj to, ze sa tomu budes musiet naozaj venovat. Studovat 5rokov a pracovat v niecom co ta nebavi je tragedia pre zivot.

Pozri si nejake nezavisle informacie agentur, napr.: ekonomika.sme.sk