praca v bare/restauracii - ake platy?

bibi123

lost-ten akoze kvalitnejsi tankujem len v nedelu, vtedy je tusim 4 nasobok bodov:O))) a inak davam to na striedacku, vsetci hovoria, ze motor je s tym drahsim zivsi a ze to menej zerie, ale nevsimla som si nejaky rozdiel..a vzdy ti pumpari do mna hustia, ze do toho auta by som mala davat ten drahsi, ktovie, co hovoria takemu, co jazdi na fabii...(a inak minule sa mi stalo, ze palubny mi zacal pistat, ze chyba voda v odstrekovacoch, tak som zasla na pumpu a teda nech mi natankuje aj preda vodu(2 za 16eur a handricka zdarma k tomu:D)), sla som zaplatit, dala mu euro, nasadla, nastartovala a jak som vychadzala, tak som pocula klopot, potom som zbadala, ze mi nechal otvorenu nadrzku, tak to uz je aka chyba od pumpara, esteze som si to vsimla, inak by si o mne mysleli ostatni vodici, ze aka tupa zenska za volantom...:DDDpritom na audi netreba k zatvaraniu klucik, to sa len zasrobuje to viecko a privru sa dvierka...
do mycky chodim automatickej-v Raci na OMW je taky ujo, co Ti to tou wapkou predumyje, kolesa hubkou, prestrieka(asi jedina mycka aj s obsluhou), na rucne nechodim, lebo im to dlho trva a bolo by mi blbe sa na nich hodinu pozerat, ale v tej Raci maju aj chlievik na rucne samoumytie, volakedy som chodievala:O))) jelenicu urcite prirodnu, vyzera to takto www.skorpioncar.sk a ten pripravok-maju ho aj v tescu, nastriekas na umyte okno, nechas ho trochu posobit a potom vylestis...
smajliQa-:O))) je to typ ludi, ktorym davam v podstate zadarmo peniaze podla svojho uvazenia(lebo casnici, pracovnici pumpy su plateni zamestnavatelmi)a je na mne volba, ci dam, alebo nie---> len z tohto pohladu, ze citim moralnu povinnost im dat...

lost

ozaj a skusal niekto ten trik ze pride na pumpu a potom len ytiahne hadicu a "preleje" z hadice do nadrze nejake to deci benzinu zadarmo? funguje to? :D
lebo minule mi napadlo ze to skusim, ale bolo by to take divne asi :D
ale to s tym poharom je zaujimavy napad, mozno skusim natankovat do pollitrovky, zaplatim a doma budem skumat ako to chuti :D

lost

bibi a do umyvarky chodis do rucnej ci automatickej?

lebo kamos hovoril ze rucna je super.

ja ked som prvy krat bol v umyvarke, ze slovnaft, az som sa bal o auto, tak to tam skripalo tie stroje :D :D :D

A na tej shell staci ten "lacnejsi" tankovat?

ten je za 1.61x Eur... tj o 10-13centov na liter viac ako ja platim u OMV :D

kedze denne spalim cca 8litrov, to by bolo cca 1eur na den viac :D

ale tak nemam ziadne superauto aby potrebovalo superbenzin asi :)

resp zbavim sa ho skor ako sa zacne kazit, ved sme na slovnesku :D

ale strasne sa mi paci, ako vacsina vodicov takuje na jurki a skace do kazdeho kanala,, tj. doslova si dobrovolne nicia auta a potom predavaju za nekrestanske peniaze :)

a co je to jelenica alebo odkial / ako aplikujem ten pripravok na odvadzanie dazdovej vody?

inac srande ze auto je najcistejsie prave za dazda :D :D :D teda aspon zatial somsi to vsimol :))

+ k tomu rakusku, vsimol som si ze tam maju ceny aj o 10 centov nizsie a to len 20km od hranic s petrzalkou a to sa mi nechcelo verit, ze 10 cnetov :-O ale ono je to pravda :D to je uz hardcore, tie SVK ceny :D

bibi123

lost-tak pocula som nazory rozne, ale nikdy by som nesla tankovat ani na jurki, ani na slovnaft, ked som sa bavila s kamaratom, co uz robil asi pre vsetky pumpy, tak hovoril, ze si na jurki naliali deci do pohara a ze na spodku bola cierna centimetrova vrstva spiny, slovnaft nedopadol az tak zle, ale tiez je tam kvalita zla, k omw sa neviem vyjadrit, ale zevraj je najlepsia shell, tych par centov hore-dole ma uz nezabije a su tam vzdy papierove vreckovky, igelitove rukavice(no nie, ze by som ich pouzivala, ale su tam:D)a este zbieram SMART body-ja som taky sutazivy typ:O)))) a velakrat chodime mesacne do Rakuska, tak tam si vzdy natankujem, tam sa da na litri usetrit aj 13centov a kvalita je podstatne vyssia aj u neznamych znaciek, ale tu nebudem riskovat vymenu motora za 10tisic eciek kvoli par usetrenym euram...
aj ja som na ciste okna-z vonka normalne vezmem hubku a jarovu vodu a tou ostrou castou to vydrhnem, potom idem na OMW, kde su celkom dobre umyvarky-dam program dokonale umytie-tam mi to s wapkou vyumyva, vystrieka elektrony, masku a celkom je to ciste, samozrejme vytriem jelenicou, lebo tie kvapky tam zostanu, pouzivam aj ten pripravok na odvadzanie dazdovej vody, je fantasticky, odporucam, je trosku mastnejsi a ani chrobace sa potom neprilepuju!!!...
smajliQa-ja som nemyslela tie kocky cez leto, ale tych 30-50rocnych chlapikov pocas celeho roka, tym pochybujem, ze muzi na BMW daju 20eurovku:O)))), taze mi ich je luto ako casnikov, bezdomovcov, zobrakov...
a co sa tyka ryzi-my robime modru SOS, 1 hrncek ryze, 2 vody, trosku vegety a sol a varim ju s pokrievkov s dierkou, kym tam nie je voda, potom ju necham hodinu odstat a je najsamlepsia:O)))

AdamKrt

Tie pomery ryze, co som hovoril, tak moj sposob pripravy, ktory roky pouzivam je ryza pripravovana v rure. 3 minuty varit a na 17-20 minut dat zapiect do rury bez pokrievky. Alebo 10 minut nechat pokrievku, potom dole.

AdamKrt

lost:

ano, 1:1,5 ak ju chces tuhsiu. I taku som robieval a bola dobra. Ale to plati pre gulatozrnnu. Dlhozrnna potrebuje vody viac, lebo pri takom pomere su to uz piliny.

ryza je univerzalna. Na chut sa vykasli, ma prijat chut hlavneho jedla, pripadne vzdy sa da ochutit na 1000 sposobov, takze Ti staci i obycajna. Vzdy sa da pripravit dobre.

smajliQa

ja varim ryzu : 1 hrncek ryze, 1 a pol hrnceka vody... ak 2 hrnceky ryze, tak 3 hrnceky vody... a tak proste 1 k 1,5 :D vsetkym velmi chuti.. :)))

ale ja robim zeleninovu ryzu, takze aj to je urcite nieco ine ako samotna ryza