Násť-ročne mamičky

isabella

jankaaa a z akeho dovodu by malo byt kojenie niekolko rokov nevhodne?
lebo osobne sa s tymto nazorom stretam len u ludi, ktori este deti nemaju a nevyznaju sa v problematike

Krpec3

No mlieko odsávam už teraz, lebo ho mám strašne veľa a keby som ho neodsávala, tak by tieklo. A samozrejme, že mamina bude mať vždy nejaké mlieko zamrazené, inak by to neišlo :) Keď bola mamina so mnou v pôrodnici a kojila ma, tak mala toľko mlieka, že dávala iným mamičkám. A kojila ma až do 11 mesiacov. Tak aj ja by som to chcela vydržať, čo najdlhšie. A zatiaľ mu je jedno, či má fľašku alebo prsník.

isabella

maringotka, ono to bohuzial s malou dierkou vobec nefunguje tak ako by si si myslela a nie jedna mamicka takto prestala dojcit, lebo babatko od nej uz zrazu nechcelo, su take alternativy ako striekacka, nejaky dojcenecky hrncek, taka lyzicka s davkovacom a podobne, je to komplikovane a prave pre toto je hnanie sa hned do skoly, aj ked za "lepsich" podmienok nezmyselne... lenze stredna skola je nevyhnutnost a toto su tie najvacsie problemy a nie celkom zanedbatelne, lebo materske mliecko je to najviac co dietatu moze dat a ak kvoli skole o toto pride, tak to bude naozaj velmi smutne

RNG

Odsavane prebytocne mlieko, najma zo zaciatku kojenia, je dobre zamrazit pre pripad, ze musis kojenie na cas vynechat(choroba, branie liekov nevhodnych pre babatko).
Naviac, prve mlieka su bohate na imunoglobuliny(collostrum) a najma v case choroby babatka su velmi uzitocne, doslova ako lieky

maringotka

no veď keby tam bola maličká dierka aby musel ťažšie ťahať, tak by to išlo, nie? Alebo sa poradiť s detskou lekárkou. Alebo v lekárni, kde tie dudle predávajú.

isabella

lenze to je tu potom este dalsi problem, nepodavat mu to klasickou flasou, lebo z tej tecie podstatne lahsie ako z prsnika a babatko moze zacat prsnik odmietat, takze vymysliet nejake dojcenie neohrozujuce alternativy

maringotka

mlieko si môžeš aj odstriekať, pre istotu - ak by bol hladný skôr ako prídeš. Keď už kojíš a máš dosť mlieka, mala by si vydržať čo najdlhšie, pre jeho zdravie je to asi dobre.

isabella

krpec, ale pozor na to, dojcene babatko moze z nicoho nic ked pride do rastoveho sprutu pytat jest kazdu hodinu ci dokonca kazdu polhodinu, zacni co najskor aj odsavat, lebo babatko nie je na hodinky a vselico sa moze menit