Kde zistia alergiu na včelu?

Príspevok v téme: Kde zistia alergiu na včelu?
biela mačka

Niekde som čítala, že alergia a včelu sa dá skúsiť priamo tak, že pacienta pichnú včelou - samozrejme pod dohľadom lekára - a sledujú jeho reakciu. Mne zistili silnú reakciu, ale tým bežným spôsobom. Lenže zistili mi aj stredne silnú reakciu na mačky a pritom mám jednu doma a dokonca sa môj stav o niečo zlepšil. A tak ma zaujíma tá včela. Ja som totiž taký typ, že keby ma včela štipla, tak anafylaktický (alebo tak nejako) šok nedostanem z alergickej reakcie, ale zo strachu, že ma včela pichla. Takže neviete, kde v BA robia takéto testy priamo so včeličkou? Keď som sa na to pýtala alergologičky, urazila sa, že neverím jej výsledkom. Ďakujem

mataBB

biela macka mozno to bude tym, ze ti nikto nevie pomoct...podla niektorych tvojich tem mi prides skor ako hypochonder, kto nic ine neriesi, len zdravotny stav, uplne neopodstatnene..ako tato tema napr..

biela mačka

A ešte horšie je, že nikto ti nepomôže, ešte ťa aj okradnú. :-( Mne sa to síce nestalo, ale viem, kde žijem.

jajkafr

biela mačka
ale to nič neznamená... ja mám zistenú alergiu na banány, paradajky, vajíčka, jahody a ešte kopec iného... doteraz som mohla jahody jesť na kilá bez problémov a po určitom čase som začala reagovať tak, že sa vyhádžem celá... a čo tým dosiahneš že dostaneš anafylaktický šok po pichnutí včelou? dobrý pocit? radšej nos EpiPen stále pri sebe a včelám sa vyhýbaj

jajkafr

biela mačka
keďže ti vyšlo vo výsledkoch silná alergia na včelu, prečo chceš skúšať ako zareaguješ keď ťa včela ozaj pichne? Mala si už niekedy anafylaktický šok, alebo silný astmatický záchvat? Ja som mala niekoľkokrát a viac by som to nechcela zažiť... Je to veľmi zlý pocit ak cítiš ako pomaly prestávaš svoje telo cítiť a prestávaš vnímať veci kolo seba, nemôžeš dýchať a v duchu sa modlíš, aby ti čím skôr pomohli...