Zlomena noha - čo mozem ocakavat?

Príspevok v téme: Zlomena noha - čo mozem ocakavat?
sewie

ahojte, par dni dozadu mi operovali zlomeninu clenku-mam tam dva sroby a kovovu platnicku...
snazim sa mat nohu co najviac vylozenu, ale potom mi trpne a mam pocit ze mi chodidlo mierne opuchlo a vidim mierne modry odtien na niektorych prstoch...je to normalne? kamos ked si zvrtol clenok mal celu nohu fialovo modru a doktor sa preto nejak nevzrusoval...ja sa len chcem uistit....hm:/

Mr.Zeleny

Dali mi dole sadru a nemozem chodit lebo ma velmi pri chodeni picha v pete nevim co mam robit o 3 dni idem na lizovacku pls napiste co stim ci s tim mam ist ku lekarovi alebo co?????????? :D

maxik

Ahoj, chodiť budeš, keď ti dajú sádru dolu, ale ak ti lekár odporučí chodiť aj s ňou, tak určite by si mal. Pravdepodobne ti dajú rehabilitáciu, tam ťa už naučia všetko okolo cvičenia s ňou, aj ti povedia ako veľmi ju môžeš zaťažovať. Viditeľné zlepšenia vidíš v takých dvojtýždňových intervaloch. Prvé 2 týždne sú najhoršie, ďaľšie dva ešte také všelijaké, ale potom to už ide, aj keď pomaly, ale isto :) Nemá zmysel uponáhľať zaťažovanie, pretože sa môžeš tak akuráť na pár dní odpísať. Nakoľko ju môžeš zaťažovať zistíš aj sám, jednoducho \\\\\\\\\\\\\\\" bolesť nepustí\\\\\\\\\\\\\\\". Ak ti dali kovové výstuhy, tie to udržia, ak nespravíš nejakú naozaj \\\\\\\\\\\\\\\"koninu\\\\\\\\\\\\\\\",neskočíš, nebudeš dvíhať pračku, malo by to držať.

Lukas Medved

ahojte .. mam zlomeninu ihlice mam v nej 6 srobou a 7 co prechádza pistalou mam aj vyklbený clenok ..
su to uz dva tizne noha ma takmer neboli nieje ani moc opuchnuta . spociatku mi noha hrozne opuchala ked bola smerom dole pomali to prechadza
hýbem vsetkými prstami ,a dokazem aj hýbat clenkom i ked neviem nakolko lebo noha je v dlahe .dlaha ma ist dole o 4 tizne . moja otazka je za kolko budem schoný chodit aspon slimacim tempom?
JE normalne ze ma noha svrbý brni mi vnej pulzuje niekedy aj trpne hlavne na vecer a obcas mi nou mimovolne cukne ??:) za odpoved dakujem

Laxius

adaku, ja som mal spiralovitu zlomeninu pistali a druhu kost som si tiez zlomil. uraz na moto. mam sroby aj titanovy bazmeg nohe :) to nalievanie je zial normalne. ja som to mal tak 2-3 mesiace. ono prve 3 mesiace su dost tazke, potom uz ako tak v pohode. Na ten opuch funguje aescin,ci ako sa to vola. volno dostupne, male tabletky,brat po 2.

adaku29

Ahojte chcela by som sa spýtať ,manžel má zlomenú ihlicu ktorú má zošróbovanú
a ešte má šróbu kde má ihlicu prišróbovanú a druhú kosť.Všetko je v poriadku začína chodiť na rehabilitácie ale pri daní nohy dole sa mu krv nalieva do nohy je to v poriadku? Doktor nám povedal že to môže byť tým že lýtko nepracuje mal niekto takýto problém?

Panda22

Caute, neskusali ste brat pocas liecenia wobenzym? ja som sa dolama na bicykli, zlomena klucna kost a zapestie. Na RTG to vyzeralo strasne, ale za 6 tyzdnov som sa dala do kopy tak, ze ani neviem ze sa mi nieco stalo. Opuchy mi s wobenzymom zmizli velmi rychlo a pekne sa to zhojilo.Aj moj lekar bol prekvapeny :D

abamcak

ahojte prosim vas o radu, pred 5 dnami som si zlomila bocny clenok, bolelo ma to len jednu noc hrozne a potom nic iba pri buchnuti a zmenach polohy..na urgente mi dali dlahu a po 5 dnoch dnes uplnu sadru ale mam pocit ze mi je hrozne tesna a uplne mi tak akoby hori noha..je to v poriadku ci to treba vymenit??najhorsie je ze na urgent ambulancii vobec nema terminy volne a doktor co mi to robil dnes to urobil s tym ze ved to snad mate zlomene snad nebudete mat sadru zbytocne (rtg ani nevidel ani neurobil z enznamych pricin)a poslal ma prec..tak neviem ci si mam najst noveho ci to proste nechat tak tie tri tyzdne a trapit sa???prosim poradte

bublinka-ph

ahojte,ja som tri týždne po trojitej zlomenine členka..nemala by som vôbec zaťažovať, ale od dnes chodim bez barli:), liezli mi na nervy a mam tri male deti okolo ktorych treba kmitat. netreba sa bat, vsetko sa spravi:-)
na kontrolne rtg mam ist az o tri tyzdne a to uz asi pojdem po svojich :-D a barle budem mat len ako kamuflaž :-D aspon dufam teda.
ak mozem poradit mne velmi na modriny pomohol lioton gel je uzasny, noha sa behom dvoch dni zacala perfekntne prekrvovat, uzivam magnezium 300mg 1x denne, acidum folicum 3x denne- dobre na kalus, a calcium v tabletkach s vit.D tiez trikrat denne.
drzim palce vsetkym zlomenym- skore uzdravenie ! dufam ze aj moje bude skore:)