Vsetci maju len depresiu!

Príspevok v téme: Vsetci maju len depresiu!
markiiza

Ach booooze uz ma to naozaj nebavi kazdy tu ma len depresiu.Ludia viete co je to vlastne depresia?Milujem ked tu pisete ze mam depresiu pretoze som tucna,som sama nemam ziadnych priatelov,som skareda,som neverna,spavam so zenatym chlapom a bla bla bla...Chcem umriet nebavi ma takyto zivot.Tieto dristy citat uz mi je nagrcanie viete vy vlastne ze co je to ozajstne trapenie?Mozete zem bozkavat ze ste zdravi ze nemate ziadny hendikep.Potom by ste len vedeli ze co je to depresia a ze ma nebavi zivot.Vidite,pocujete,viete chodit,nemate bolesti?Tak za toto vsetko dakujte.Najlepsie je ze ked tu vznikne tema v ktorej sa jedna o banalitu tak hnet sa kazdy zapaja ale ked tu niekto naozaj caka o radu a pomoc co sa tyka zdravia tak tema pomaly nema ani 3 prispevky.Som matka postihnuteho dietata a nikto nam uz nepomoze.Teraz to tu nejdem rozoberat ani necakam lutost pretoze ta nam uz aj tak nepomoze musim sa snazit aby som bola silna a nedala na javo ze som na pokraji zrutenia a najma tej neskutocnej bezmocnosti.Chcem len napisat ze najdolezitejsie je zdravie a nie veci kde ma kto opustil ....Priatel pride novy ale to zdravie sa vam vo vacsine pripadou uz nikdy nevrati.Vsetci kt.su hendikepovani maju nalomene zdravie by si vazili plnohodnotny zivot a nie ako vy co sa tu rozlievate nad sprostostami ze ci mam celulitidu alebo nie....Tak to je asi vsetko aj ked by som vedela pisat az do nekonecna co ma vsetko tazi.Ak mate pripomienky kludne piste ak si myslite ze ste stale na tom horsie ako iny tiez kludne napiste ak ma chcete pourazat tiez mozete.

Jane_3sto18

Ono to vždy tak býva, že zdravý človek si nevie nič vážiť a práve ten chorý vie vyťažiť zo života maximum. Presne, presne.
Lenže zas každý vníma svoj problém subjektívne a pre niekoho je motív na samovraždu aj vyrážka na čele. Netreba to zas brať z toho hľadiska, že sem píšu ľudia, ktorým nič nie je. Im niečo je, necítia sa dobre a preto chcú radu.

kokolino bia

toto forum je tu nato aby sme si tu vyliali srdiecko ako si to urobila aj ty...to ze tu niekto zalozi temu ktora je podla teba len banalita je to kazdeho rozhodnutie...sme v teme psychycke-osobne problemy takze si myslim ze tu piseme vsetci co nas trapi aj ked je to blba celula alebo cervenanie...psychycky problem je niekedy horsi ako ten fyzicky....na fyzicky mame lieky na bolest ale psychyka je horsia,ver mi,kazdy mame pravo na svoj nazor

vebe

V sucasnosti sa prilis casto pouzivaju slova ako stres a depresia, pricom vo vascine pripadov nejde ani o stresovu situaciu ani o depresiu. Niekedy sa mi zda, ze ludia stracaju schopnost zvladat veci, ktore bezny zivot prinasa, vsetko je pre nich stres a zo vsetkeho su depresivni. Neviem ci ludia pocas vojny kazdy den hovorili a strese a depresii a pritom zazivali hrozne veci. Mozno to cele uponahlane tempo, to, ze na vsetko bolo uz vcera neskoro, ze mame byt stale dostupni, ze ihned treba odpovedat na e-maily, ze je tlak aby sme boli pekni, uspesni, dokonali a podobne, nam vytvara pocit, ze vsetko je stres a ze ked nemame frajera v 19tke, hned sme depresivni. Uplne suhlasim s autorkou prispevku.

Meretseger

Myslím, že v každom príspevku tu je trochu pravdy. Viem veľmi dobre, čo je klinická depresia a padnúť do nej zo dňa na deň z hypománie je už úplná tragédia, takže celkom s markiizou súhlasím. Je to to isté ako so sebapoškodzovaním. Nezažiješ - nepochopíš. Ako hádam viete, Miloš Kopecký vravieval, že všetky jeho fyzické problémy (a že ich mal dosť) sú absolútne NIČÍM v porovnaní s depresiou, a tomu sa fakt dá veriť.

markiiza

Dakujem vsetkym co ste tu prispeli ale asi jediny ma pochopil(a)bingham.Ja som pisala ci viete ze co je to skutocna depresia ja to viem pretoze ju mam a snazim sa ju liecit nikoho tu neosocujem co ma pravu depresiu potvrdenu lekarmi ale je vas tu dost co to tu len tak napisete ze mate depresiu a chcete kvoli tomu umriet.Ano praskli mi nervy ale nie na skutocne chorych ludi ani nie na zdravych ludi ale na tie prispevky kde pisete ze mate strasnu depresiu ked ani neviete co ta depresia je.Pretoze ak vy mate depresiu tak potom naozaj my ludia co ju naozaj mame tak to sme potom uz rovno na odstrel.A presne ja som nechcela tu lutost niesom jedina co mam postihnute dieta je ich x na svete len som chcela podotknut ze co je ta prava depresia a co len slova ja mam depresiu

kpl

bingham to nam je jasne :) A chvalabohu za to, ze mozno par prispevkov od ludi im pomoze prekonat ich smutok, mozno nejake zlyhanie, blby den. Len oni to nevedia nazvat inak ako depresia. To som uz pochopila davno. Ale su tu aj ludia so psychiatrickou diagnozou depresia. A aspon mne je uplne na nic, ze mam fyzicke zdravie. Rada by som zmenila pohlad ludi, ktori si myslia, ze depresia je nic. Len taky odvar fyzickeho postihnutia. Ale depresia boli a velmi! Ako uz minule aj sem pridam odkaz, kde si mozete precitat aspon to malinko o tom, ako sa asi citime: www.psychiatria-casopis.sk