Aké lieky na depresiu?

Príspevok v téme: Aké lieky na depresiu?
katka123456

čaute,

chcem poradiť, čo sa týka voľnopredajných antidepresív .. nie k psychologovi íst nechcem. nechcem ani rady ako zlepsit zivot. chcem len názvy liekov !

som dosť depresívny typ človeka. melancholický negatívny agresívny, všetko vidím čierne, neviem sa tešiť zo života, všade vidím beznádej, sklamanie, som negativista ..

môj deň - zúfalstvo, beznádej, pocity zbytočnosti, smútku, bezmocnosť, nemám ziadnu sebadoveru, plačlivosť, pocity viny.

nie je to tyzdenné ci mesacne obdobie. mám 20 rokov. som takáto asi už od 13 rokov. kazdy den zobúdzam s tym, ze ma nic na tomto svete netesí, a ze zase musím vstavat do tohto sveta.

nepotrebujem rady typu - bez sa von zabavit, najdi si priatelov, rob co ta baví, najdi si konícka, ktorému sa budeš venovat.

chcem názov lieku, ktory mi pomoze, aby som sa cítila dobre, aby mi bolo dobre. aby som netrpela depresívnou naladou.

pre tých, ktorí odpísu. dakujem.

squash

je tony antidepresiv z ktorych takmer ziadne realne nedokaze vyliecit depresiu. su to tabletky naplnene tolkymi neziaducimi ucinkami kolko je len mozne a ked ich raz zacnes brat tak na nich zostanes zavisla a dojebes si zdravie. ako uz viaceri spominali jedina ucinna vec su vytazky z lubovnika bodkovaneho, ktore nemaju ziadne nziaduce ucinky, akurat sa pocas liecby nemozes vystavovat sinlnemu slnecnemu ziareniu. za depresiou sa casto krat mozu skyvat ine zdravotne problemy o ktorych nevies. nieco v tvojom tele mozno nie je v poriadku, mozno mas nejaky zapal, alebo ti chybaju nejake latky, vitaminy. psychiater sa potesi ked ta uvidi vchadzat do svojej ambulancie, lebo ti bude moct predpisat dalsie lieky za ktore ho potom farmaceuticke firmy beru na dovolenky a davaju mu peniaze na akoze vyskum. ale tie lieky su nielen takmer neucinne/placebo, ale su nebezpecne pre telo

kpl

anjelik666 viem, ze to myslis dobre ;)
Asi sa mi nikdy v zivote nepodari ukazat ludom bez ozajstnej depresie, ake to je zit v depresii :( A taketo rady, aj ked su dobre mienene, nepomahaju, skor deptaju, ze nedokazem svet vnimat ako ty.
www.psychiatria-casopis.sk

anjelik666

Najlepšie lieky sú pohyb, byť obklopený veselými ľuďmi, nejaká tá čokoládka:), čerstvý vzduch, dobrá komédia, nejaký koníček ktorý ťa bude baviť a prídeš na iné myšlienky, šteniatka (mna vždy rozveselia. atd. :) skús vyskúšať aspon jednu vec, veľa šťastia :) a hlavne, pozitívne myslenie!

katka123456

Bambulka661 - ďakujem Ti za komentár. Dodalo mi to odvahu. Vieš, nemala som odvahu tam ísť. Bude na mňa pozerať, ja budem hovoriť o svojom živote, o svojom súkromí, o problémoch úplne cudziemu človeku..

Ale ako píšeš, treba niečo robiť pre seba, pre svoje zdravie. Depresia je choroba, musí sa to liečiť. A ja chcem každý deň prežívať s dobrou náladou ... a nie žiť ako doteraz ..

Myslím, že je ten pravý čas ... :)

Bambulka661

katka prepac za vyraz ale napisala si uplnu kravinu...psychiater a vysmiat ta?to nikdy psychiater je nato aby ta vypocul co ta trapi a pomohol ti ,nedava rady ako chod sa von zabavit alebo co urcit ti diagnozu a predpise lieky ,ja som prezila to iste co ty presne to iste...co si popisala a tiez som mala strach ist k psychiatrovi ale poradili mi znami nic zato nedas chod tam a uvidis ,,povedali mi mas na vyber bud budes stymto zit a trapit sa alebo chod k psychiatrovi ktory ti pomoze vyliecit sa a budes zit normalny zivot,,vybrala som si to ze chcem normalne zit,povedala som jej vsetko aj veci ktore sa mi zdali smiesne trapne alebo take ze som si myslela ze to radsej nepoviem,ona ma vypocula povedala co mi da a ze zacnu zaberat po urcitom case,ziaden liek ti nezaberie po 1 dni ze sa rano zobudis a budes ina ako predosly den,,ad zaberaju po tyzdnoch u kazdeho individualne..mne zabrali po 2 tyzdnoch...podla mna stracas cas s deprimom lebo ako to tu bolo spomenute je to slabe...ty mas depresiu a to ti nevylieci...potrebujes doplnit latky ktore ti chybaju ci uz je to serotonin alebo nieco ine....zatial co si budes kupovat lieky volne predajne a utracat peniaze a cakat ze bude dobre si mohla uzivat ad a citit sa lepsie a kym nebude uplne ok.a nie este zbytocne dni,tyzdne mesiace skusat...psychiater urci co na tvoju diagnozu treba..podla mna jednoznacne chod k lekarovi a bojuj za svoje zdravie aj ja som mlada baba a tiez som si nenechala svoju mladost utapat v depresiach...a poviem ti ze mi to naozaj pomohlo,tak hlavu hore a hned zajtra skus psychiatra ked stade vyndes budes sa citit dobre pretoze si nieco urobila pre svoje zdravie a navyse pojdes do lekarne po lieky ktore ta zacnu liecit.co viac si priat...drzim palce..

katka123456

Bohužial nie som z KE.
Okres Senica.
Viem že sa tam nachádza jedna psychiatrička v poliklinike. Neviem aká je, neviem o nikom, kto má skúsenosť.

Ak nepomôžu tu spomínané lieky.
Zájdem tam .. keď sa k tomu odhodlám :)

jankaaaaaaaaa

ak by si bola z ke, viem ti odporucit skvelu spychiatricku. aj ked skusenosti ako pacientka s nou nemam, ale je to skvely lekar