zaujímate sa o moslimskú kultúru?

Príspevok v téme: zaujímate sa o moslimskú kultúru?
Fara

Ahojte, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s moslimami, či sa o túto kultúru zaujímate, stretli ste sa s dákymi, máte záujem o ich kultúru- ak áno potešilo by ma keby ste niečo o tom zdieľali, povedali, no atd :D
Hľadám niekoho takého práve tu pretože na Slovensku býva stále málo moslimov a tu nikoho zatiaľ nepoznám kto sa o to zaujíma.
Tí, ktorí sú proti tomu a majú múdre reči nechajte si to pre vás prosím, dakujem.

Fara

ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoved bibba. Ja tu tiež nechcem zverejňovať takéto diskrétne veci ale :))
Nuž, ja mám matku Slovensku a je proti frajerom u mňa. Otec by nebol, ten je Nemec, ten má zase iné zvláštnosti.
Iný kraj iný mrav- to je teda celkom výstiýné si myslím. Ja som si na nemeckú časť rodiny nikdy nevedela zvyknúť, oni na mňa zrejme tiež nie, aj ked som tam dlho žila, no žila som s matkou ktorá ma vychovávala tak, ako bola i ona vychovávaná napríklad.

bibba

kedze zijem cely zivot v Europe, nenosila som ani satku, ani nic. nastastie to odo mna otec nechcel. ale mama by asi bola proti tomu aj tak. ano, arabske zeny to maju velmi tazke, v ich svete su nieco menej ako su muzi, ale to vie kazdy. aj ked v dnesnej dobe su uz aj "moderni arabi", ktori nie su taki prisni. ale napriklad s mojim otcom som sa stale kvoli niecomu hadala. raz dokonca aj nadrbal jednemu mojmu frajerovi, lebo nas videl sa bozkavat a my sme mu klamali, ze sme len kamarati, ale to bolo davno :))) a odvtedy som mu uz o ziadnom chalanovi nikdy nehovorila... arabi maju velmi temperamentnu povahu a byvaju to take ziarlive typy, ci uz ide o ich zeny, frajerky, alebo dcery... samozrejme, ze lubim obi dvoch svojich rodicov, ale proste s tym mojim otcom vychadzat je umenie. proste ma nieco uplne ine v krvi nez ostatni. a samozrejme, kedze tam vyrastal a zil, az pokial neprisiel na slovensko studovat. myslim si, ze taki, ktori sa v Europe narodia su ini, ale mozem sa aj mylit. mozno je jedno, kde vo svete sa narodis, lebo rodina ta aj tak nauci vsetko a bude sa snazit, aby si zil podla ich pravidiel. ale jednu vec na araboch musim povedat, ze obdivujem... su velmi sudrzni, pre rodinu spravia velmi vela, nenechaju ju v stichu, ked je problem. ale zase ked ich sklames, vedia ta odpisat jak psa... nehovoriac o extremnych pripadoch, kedy vlastna rodina zabije svoju dceru kvoli "hanbe"... ale to tu nebudem rozvijat.

Fara

Bibba nie zatiaľ si nechcem ja nikoho brať :) a isto nie Turka tí sa mi dáko nepozdávajú oni sú takí radikálnejší.
Nie, ja sa zaujímam viac o tie ženy, ako žijú, ich oblečenie. Obdivujem ich pretože majú viac ťarchy na pleciach ako väčšina iných žien a veľmi si ich vážim. Tak ako chceš, rozmysli si, a ak áno ozveš sa :D

vinea

Skôr sa na nich pozerám a registrujem ich z historického pohľadu, takže história je lepšia, než nejaké (možno) skreslené a na objednávku napísané knihy publikácie ap
Túto kultúru nemusím, je mi cudzia a nemám z nej dobrý pocit, lebo história sa opakuje v istých cykloch len ľudia sa striedajú ale ostatné ostáva, ale zas aj čo-to osožné priniesli, no to nepredčí ostatné..
No a osobnú skúsenosť z istej časti mám aj v mojej priateľke, ktorá tam žila..

bibba

daj mi par dovodov, preco sa o to vlastne zaujimas... a potom neviem... potom by sme mozno mohli popisat inde... ale mam dobry pocit? chces sa vydat za araba alebo turka a preto zhanas info o nich..?

Fara

rozmýšľam ale mám nato čas treba k tomu poriadne dospieť a rozmyslieť si to :D zatiaľ nie ale veľmi sa o to zaujímam

fara

Bibba môžem ti ponúknuť svôj email či ani to nie? Lebo ja sa veľmi o to zaujímam pospytovať sa a tak ak ti to je tu také nediskrétne :)