zubny implantat stvorka

Príspevok v téme: zubny implantat stvorka
jessiea

ahojte,viem ze sa tu cosi o zubnych implantatoch popisalo,ale chcela by som nejake aktualne info.podstupila som extrakciu 4-ky a chcem si dat nasadit zubny implantat,pripadne nieco podobne,ake su este alternativy?kolko cca to bude trvat?myslim vyroba az samotne nasadenie?
myslite ze sa vopcham do 500-600 eur?
vraj zubari ktori maju ambulancie na dedinach a su odbornici tak to robia podstatne lacnejsie ako v mestach...poradi niekto?
dakujem

Mx

Ahoj,

je to drahe ale dlhodobe riesenie, mozno az do konca zivota. Na rozdiel od mostika kde ti obrusia zub neubuda ti kost. Ale je to stale pomerne drahe riesenie.

Postup, lokalne umrtvenie, narezu dasno, navrtaju a vlozia imolantat, liecis sa chvilku ale cakas 2-3 mesiace ci ti implntat organizmus prijme a potom sa nasadzuje samotnu zub, ten ti sravia z odltcku chrupu.

pred zakrokom treba rengen a meranie kosti ci sa ti tam zmesti.

zakrok sa robi v lokalnej anestezii a trva do 1h, ak sa bojis zakroku v lepsich ambulanciach ti vedia dat naladovku.

mna stal implantat zo zakrokom 600 ale bol som vo velmi drhahej sukromnej ambulancii, to je cena bez zubu.

alternativa je jedine mostik, ale vravim, pod 4 ti bude ubudat kost, a musia ti zbrusit 5 alebo 3 spravia ti korunku, co tiez nieje lacna zalezitost a znicia ti 1 zub. preto som sa rozhodol pre implantat.