schody

Príspevok v téme: schody
h3h3

Zdravim, mam 21 rokov, 185cm a 90kg, so svojou postavou som celkom spoklojny, az na zadok a stehna, tam by som rad trocha schudol. Pred par dnami som zacal chodit (nie behat) po schodoch, nakolko mame v dome dost velke schodisko a nechce sa mi behat po ulici :) Denne si dam 20x hore-dole po 20 schodoch rano aj vecer cize do dna 800 schodov hore a 800 dole. Moze mi niekto povedat ci mi to nejako pomoze alebo to robim zbytocne?

xdanielax

ak mas problem s kolenami, urcite dole schodmi nebez. Nie je to dobre. Odporucam bicykel. Alebo skus vystupy na lavicku, to je super cvik na zadok a stehna.
No pokial ta nebolia, len ti v nich obcas praska tak to je ok.

h3h3

Robim to len par dni, hlava sa mi netoci, je to celkom v pohode kedze nebeham ale len chodim. Skusal som drepy no praskalo mi v kolenach tak som s tym prestal, chodza je trocha setrnejsia..

Jessi_1111

pomoze ti to aj n a zdravie, pluca a srdce. ale urcite aj schudnut len s zravi istravuj! nastuduj si to po inter-nete. DIK TO JE DOBRE 800 SCHODOV, OSOBNE NEVIEM CI BY SOM TO ZVLADLA :D :D A KOLKO TO UZ ROBIS? SORRY, AK SOM TO PREHLIADLA V PRISPEVKU/CLANKU vzdy chcem napis len slovo/vetu, a rozkecám sa ... tak cavte a prispievjte

lillia

tak drepy (rozne) a vypady su nato najlepsie. nekruti sa ti hlava z tych schodov :-O ? mozes skusit aj obycajne vystupy (napr. na stabilnejsej stolicke), cim vyssie - tym je to narocnejsie

xdanielax

myslim ze by bolo fajn aj behat do kopca, nebud lenivy ist von, uvidis ze to stoji za to na cerstvom vzduchu :-) ale tie schody urcite pomozu. sustred sa, aby si zapajal tie spravne svaly - tzn. zadok a zadna cast stehna a pekne dychaj.

lillia

ak na to mas a myslis ze ti to pomoze.. tak investuj. osobne si myslim, ze nemusis kupovat nic a aj tak vies docielit co chces primeranou aktivitou. tie schody nie su zle, inak da sa to robit aj jednoduchsie :-)

h3h3

Uvazoval som uz aj o nejakom stacionarnom bicykli, no neviem ci sa mi oplati do toho investovat, ked schody mam zadarmo a efekt bude mozno ten isty :)