Kratka zabava, alebo dlha nuda ?

Príspevok v téme: Kratka zabava, alebo dlha nuda ?
traktorista

Kedze sa tu objavuju mierne paranoidne temy, skusim jednu anketu tiez:

Ak by ste mali na vyber, zili by ste kratko ale kralovsky, alebo dlho ale otrocky?

Ide o model zivota, ktory mozeme pozorovat kazdodenne. Niekto zije podla prisnych pravidiel, nikdy neriskuje no dozije sa dleho veku. Iny clovek zije kazdy den ako keby bol ten posledny, avsak raz skor ako neskor na to doplati.

Ktore je lepsie, ktore by ste si vybrali a preco?

Povedzme ze:
A) 15 rokov rychlo
B) 60 rokov pomaly
(od dovrsenia dospelosti 18tich rokov)

Pod slovom rychlo myslim:
- ziadne starosti s uctom, nekonecne chlastu, tabaku, sexu a inej zabavy a toto vsetko v skutocne neobmedzenom mnozstve.
Pod slovom pomaly myslim:
- pracovat 8 hodin denne, 5 a pol krat do tyzdna, more vidiet maximalne 2x za zivot a aj to len stredozemne, jazdit na spotrebu a odmietnut si vsetky horevymenovane "hriechy"

Tak co ? ;)

xy:)

30 ludi sa musi prisposobit fajciarovi? ako v com? ze si nemozu zapalit rovno v kancli? :D to by pre dym nevideli ani na monitor. okrem toho, ak sa jedna o zlozvyk, tak je jedno, ci ide o vacsinu, alebo mensinu. no a co sa tyka sexu, ved to nie je obmedzene, kazdy moze kolko sa mu raci, nie? ci niekto bude partnerovi verny, alebo nie, zalezi len na nom samotnom. ci?

traktorista

tak skusim iny extrem.

vezmi si office, kde mas 31 ludi, z toho 30 fajciarov, hadaj ku komu sa musia prisposobit :)))

ja ako nenavidim, ak citim dym z cigariet, i ked.. zaujimave pomenovanie to ze kultivacia spolocnosti...

v tom pripade by ale mali aj sex obmedzovat, aby sme sa kultivovali :) i ked aj ten uz obmedzuju.. stale hovoria ze 'sex po svadbe' inac xyzcokolvek...

ako iste veci beriem skor z tej strany B - osobne , avsak pravdupovediac, niekedy mi to vadi, pretoze ak si to zoberiem z roznych uhlov, tu dlzku zivota nemam garantovanu prakticky nicim, cize je to ako loteria.. (ale teraz som odbocil od dvoch striktne danych moznosti, cize som mimo misu)

mne skor vadi to, ze ked je 30 fajciarov, tak vyhra ten jeden jedinec co nefajci. avsak ak sa najde 1 genius, co ma riesenie pre 30 ludi, na zlepsenie ich kvality zivota a celkovo blabla.. tak je za blazna :D

cize ono to pravidlo "vacsiny" alebo opacne pravidlo "prava jednotlivca" sa pouziva dle libosti, niekedy obcas velmi divne.

xy:)

nepaci sa mi ani jedna moznost, berem mix tych dvoch. prva varianta je cisto bohemsky sposob zivota. no zase to, ze fajcenie je obmedzene, by som ako otroctvo nebrala, to je velmi silne slovo v tomto pripade. ja to skor berem ako kultivaciu spolocnosti, ze ti nenaleju vsade (i ked som sa s tym nestretla, priznam sa) a ze nemozes fajcit vsade.

traktorista

xy:)

co je C? :D

no ja narazam hlavne na fakt, i ked so nefajciar, ze fajciarov obmedzuju prakticky uz aj vo vlastnej obyvacke, dokonca uz existuju mesta, kde je chlast absolutne zakazany (nikde vam nenaleju ani pivo!)

pride mi to ako ista forma otroctva, ista forma znizenia dovodu preco zit, zivot bez duse, bech soli a masti, bez chuti..

a potom vidim len armadu zombikov..

sweater

uprimne pre mna tie hore vymenovane veci z prvej moznosti by nerobili moj zivot stastny.. akurat mat kopu prachov by bolo fajn ale tomu ostatnemu neholdujem.

User_37597

urcite radsej dlhsie a pomali.
nelaka ma zivot plny chlastu a ostatnych veci co sa menovalo.
kazdy je spokojny podla toho ako si zariadil.

traktorista

to znamena, kupit si auto hlavne pre nizku spotrebu, nejazdit za rodinou, lebo benzin je drahy, (a jazdit pomaly, lebo vtedy je nizka spotreba rozumej 80kmh vs 130kmh na dialnici), proste obmedzovat sa v takmer maximalnej moznej miere..