Ručenie majetkom živnosť

bibi123

martinmlm-skor makovicka ako hlavicka:O))) ja by som takemu niecomu rodicov nikdy nevystavila, skor by som brala vacsi urok alebo rucila si svojim majetkom...

bibi123

bingham-len si vezmi cisto toto forum, kolko deti tu uz nariekalo, ako im rodicia beru peniaze, musia ako studenti prispievat na najomne a platit si sami stravu..nie vzdy je rodic lepsim riesenim, ak pije, gembluje, je ovladany partnerom alebo ma hlavne dlzoby, exekucie... cize je to individualne...
na zalozenie s.r.o. Vam staci 350eur, za to mate komplet zariadenie firmy firmou aj s virtualnou adresou... zakladne imanie mat netreba, staci prijmovy doklad do pokladne.. ale pred tym, ako sa vrhnete na zakladanie s.r.o.ciek, majte na zreteli, ze to ma aj nevyhody, napr. viest podvojne uctovnictvo, ktore je drahsie,...atd.

mate59

pri založení s.r.o. nemusí mať tie peniaze v hotovosti fyzicky, pri jej založení sa povie, že sú vložené do spol. na pokladňu a nik to fyzicky nekontroluje.

sweater

myslim ze ho do nejakej urcitej doby treba splatit, inak potom jasne ze by si kazdy zakladal srocky a nie zivnosti kedze tam rucis majetkom spolocnosti (v takom pripade ziadnym) a nie svojim

GiovanniX

sweater,väcsina s.r.o. ten pociatocny vklad nema,pri zalozeni s.r.o nepotrebujes predlozit doklad,ze si vlozila 5000€,staci dodat,ze dodatocne vlozis :)a zalozia ti s.r.o. bez problemov,ale samozrejme kazdy cestny clovek by mal mat ten kapital k dispozicií,kebyze dojde k problemom...

sweater

je to oblast podnikania, kde si neviem predstavit ze by ti mohli siahnut na majetok :D , ved co sa moze stat? nezaplatis 5 eur mesacne za internetovu domenu a pride exekutor? ci? .-)