Jazvy po akne - ako to riesit?

Príspevok v téme: Jazvy po akne - ako to riesit?
roloboda

ahojteee :)
prosim vas, viete mi niekto poradit? mam jazvy po akne na oboch licach tvare, maju uz take 3-4 roky a pochybujem, ze sa mi este zahoja... ako neni to nic strasne, len ja som z nich hotova... ked si na tvar nanesiem make-up je to vidno este viac, take priehlbinky.. :(((
zevraj je na to dobry laser, niektory hovoria o chemickom peelingu.. mate niekto s odstranovanim jaziev po akne skusenosti?
zaujima ma vas nazor, dakujem za odpoved :)
ja som mala kedysi straasne akne- velke zapalene vredy na licach a odvtedy mi ostali tie priehlbiny :(((

ivusa005

Ak chcete nieco na akne co na 100pro pomoze piste rp na pokec lebo tu by sa to niekomu nepacilo a hned by ma ukamenovali.

zltarajcina

ja som po havarii mala velke jazvy na pravom predlakti. mne vtedy priniesla mama nejaky zarobeny olej od doktorky albertovej tym som to natierala a masirovala velmi dlho. viem ze sme to od nej opakovane nosily a mozno to trvalo aj vyse roka uz sa nepamatam. ale pomahalo to. teraz uz nemam jazvy ale ta pokozka na tom mieste je trosicku slabsia. ja to vidim ale nikto druhy si to nevsimne. dokonca mi hovoria ze to nevidno. ale ja tym ze viem kde to bolo tak si to samozrejme rozoznam.
myslim ze aj na jazvy po akne by to pomohlo ved je to vlastne to iste - zdeformovana koza.

Mariam 01

Ahojte všetci!
Budem stručná a možno aj krutá: jazvičky po akné nikdy úplne nezmiznú...:-( a naozaj žiadne mastičky na jazvičky nepomôžu..! ALE: čo fakt zaberie aj na akné aj na už existujúce jazvičky je ošetrenie - opakované asi 5-6x (alebo v prípade vážnejších foriem akné aj viackrát) v kombinácii chemický peeling a intenzívne pulzné svetlo IPL..sú to bezbolestné metódy, ktoré ale dosť stoja, keďže ide o opakovanie procedúry. 1sedenie chemický peeling cca 30€, IPL jedno sedenie 60€ NAOZAJ pomôže. A úplná špička je potom frakčný resurfacing tváre CO2, čo stojí v závislosti od konkrétneho centra cca 250€ Výsledky fantastické!! Tkaže nemíňajte peniaze na mastičky, šetrite si na tieto zákroky, oplatí sa:-)
P.S. a pravidelne používať konopný krém na akné!! ten výrazne eliminuje nepekné hnedé fľaky, len treba trpezlivo vydržať:-))

Olinuellaaa

Najlepšia je nechtíková masť. Najskôr som dva roky používala šípkový olej, ale nepomohol mi vôbec, akurát sa mi akné zhoršilo.

jallll

no ja vam poradim liek je aby ste si nebabrali do tvare tak ako ja .....mne sa akne objavilo ked som mal 12sť a teraz mam 18sť no ked sa ma niekto opita že ako som prežil svoje dectvo tak moja odpoved je že nijako lebo s akne sa toho moc urobiť neda....ja som sa v kuse len skrival nechodil moc von no teraz je som na vrchole toho akne je to hrozne hlavne tie jazvy fuuuj ble ked sa pozrem do zrkadla tak sa mi chce vracať no sam si za to možem lebo si do toho babrem je to už zvyk proste musim si všetko vytlačať jak debil a teraz mam nasledky no chcem umrieť som asi najzufalejší v našom okrese ....nikdy nebudem mať normalnu pleť ach ked som mal 12sť aj ta naj baba ktoru až doteraz milujem ma chcela povedala že som frajer a že mam super učes no ale teraz proste som bol fešak ---ale teraz som najškaredší mam jazvy a akne no nechapem aspon keby sa to nerozširovalo joj ved to nechapem ako to že z ničoho nič na tvari niečo vyrstie aj hormoni robia svoje ale to sa ovladať neda nno ....radčej nech ma bohvezme k sebe ved aj tak nikdy nechodim maximalne večer a to tiež len na max 2hod. som zufali no nieje cesty speť jazvy su aj budu a vyražky no už prestavam veriť že sa prestanu rozširovať ....no srdce ma boli s toho že neprežijem asi lasku no veril som tomu že mi to zmizne a bude to ok ale momentalne taka jazva mi ostala ktory som si s časti sam sposobil že proste ma s toho srdce boli........no počul som že moč pomaha viem, je to hnus ale myslim si že to čo mam na tvari je ovela vačší hnus takže to vyskušam .....

akne

ja mam jazvy lebo si furt babrem do tvare mam obrovske nasledky akne je najhoršie čo ma kedy postretlo v podstate mi to zničilo život možem sa spolahnuť iba na boha ja ženu mať nebudem aj keby ma dajaka chcela tak ja by som nechel lebo nechcem aby trpela a pozerala sa mi do tvare .....asi som sa narodil preto aby som mohol do buducna zomrieť ako každy len ja si nemožem užit život naplno ....mne sa tvoria v poslednom čae take akne čo vyzeraju jak jrvna zrazenina alebo monokel na lici a babral som si do toho a mam určite budem mať jazvu moj problem je že ked sa utieram z uterakom ta sa mi to vikuše no je to hrozne som strateny a neda sa stim žiť vonku nechodím ked tak ta iba večer ....musim isť ku kožnej ale ona mi asi nepomože jazvy su velke ...pomohla by mi iba plastika heh....no život je kruty a ludia si s toho robia srandu smeju sa a tak no kedysi som bol frajer každy mi to vravel že som fešak ale to som mal 12sť bol som decko bolo mi to na prd že som bol frajer ked som to nemohol poriadne využit teraz mam skoro 18sť a nikdy som nemal babu ....kedisi ma aj baby chceli ked som mal 12sť aj mi vravli že som pekny ale teraz now koment ani pes by pomne nezaštekal ...ludia čo to čitate nebabrite si do tvare lebo budete mať nasledky tak ako ja som strateny pripad najradčej by som chcel biť sam v opustenom ostrove alebo s niekim čo preživa to isté

naturella

Na jazvy, aj starsie a zhrubnute je dobry sipkovy aj tamanu olej, ja uz dlhsie pouzivam sipkovy bio, je dobry aj na vrasky vraj, tak som zvedava ;) -odkaz odstránený-

Dak-shi

Ahojte ja by som sa chcela spytat ci este niekto tu ma vypukle jazvy.Ja som mala 12 rokov ked som dostala silne akne po tvary,chrbte a dekolde.Riesila som to branim liekov Roacutan.Liecba zabrala po dvoch rokoch lenze potom mi zostali velke cervene jazvy.Uz su to 2 roky co ich mam a dr povedala ze neexistuje nic co by sa s tym dalo spravit ale aj tak hladam pretoze mne to nici zivot!Schovavam sa za mikiny a to aj v lete.Tak sa pytam je nieco na to?Nejaky krem alebo liecba?

chempeeling

Chemický peeling na domáce použitie. Lieči akné, pigmentové škvrny, jazvičky, mastnú pleť, rozšírené póry, vrásky, oživuje rozžiari pleť. Pozri eshop www.stalekrasna.sk
tiež tu nájdeš prírodné krémy, ktoré neucpávajú póry.