Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

bella12

Genesis, rešpektujem Tvoju vôľu, aj keď som čakala reakciu. Argumenty, ktoré som poskytla sú logické, a preto som bola zvedavá, ako by si mi ich vyvrátil. A určite som nechcela Tvoje slová prekrúcať, vyvodila som si z nich len logické závery... Nemôžem si pomôcť, ale pripadá mi to, že utekáš z bojiska... Určite však svoju argumentáciu opäť zopakujem, keď sa vrátiš a verím, že sa dočkám odpovede :)

kafe

Genesis. "Bohuzial neviem vychadzat z veci co sa pisu v knizkach o duchovne, pretoze info v nich mi ani nedalo odpovede na moje otazky."
"preto duchovne rady neberiem ako rady do praktickeho sveta."
Aj tvoje slová mi potvrdzujú, že v dnešnej dobe vieme prd o duchovne. Nie sme zrelí na to, aby sme to dokázali pochopiť. Ono nejaké kúsky sa dajú nájsť už teraz.. ale pretože nemáme celý obraz, tie kúsky nedávajú zmysel sami o sebe (tie pravdy, čo fungujú v živote jedného človeka, v živote druhého zas nefungujú vôbec. Prečo? Lebo nie sú pravdivé? Lebo nevieme všetko? Alebo máme zlé info? Možné je všetko.)
Ale ináč ti fandím chlape.

BJ

Genesis, to radsej nehovor, ze nikto ti nic nevyvratil, lebo sa do teba pustim, a ked ti nieco zacnem vyvracat, zase mi budes odpisovat v hneve. :-)

Genesis

bella12

nie neoponujem si v nicom :) ... to co tvrdim mam riadne premyslene a stravil som nad tym roky kym som dospel k stavu ze ani ja, ani prax, ani ini ludia mi nedokazali moje tvrdenia nijako vyvratit dokonca ani zlahka napadnut ich pravdivost inymi tvrdeniami ... pretoze ich tvrdenia jednoducho nesplnali podmienku pravdivosti bo neboli v sulade s praxou :)

slovo napisane sa da vela krat pochopit inak a ludia si to aj inak vysvetlia a dokonca to dokazu velmi lahko prekrutit tak ze to nakoniec vyznie uplne hlupo :)

ale ja som si vedomy toho ze to ludia hlavne zeny tu na zdravi sk budu praktizovat taketo praktiky a ze jednoducho nech napisem cokolvek vzdy budem musiet celit prekruteniu toho co som napisal, taktiez nespravnemu pochopeniu a rovnako aj nesuhlasu s tym co som napisal :)

do tejto temy som uz prispieval celkom dost a teda som sa tu vyjasil do sytosti a dalsia konverzacia ma momentalne na tuto temu nezabava takze uz necham tuto konverzaciu tu uz len na vas :)

ale zas ked na mna pride chut nieco napisat a v niecom niekomu oponovat :) pripadne niekomu pomoct tak sa tu opat stretneme a mozme viest dalsiu obsirnu debatu o nasich rozdielnych nazoroch :)

inymi slovami:

JA SA VRATIM hehe (teda je to velmi pravdepodobne) toto je dolezity dodatok aby mohol byt vyrok ja sa vratim pravdivy ... v tomto svete slovo istota totiz je pojem velmi neisty ;)

staravrana

Tak tuto knihu mam vedla postele pohodenu asi pol roka a dopracovala som sa "az" k druhej kapitole.
Vobec nechapem na com ta mila stara pani vzadu na obalke šlape, ale tiez by som si z toho dala.. 0 bodov.
Zas na druhej strane mam problemy so spankom a tuto knihu staci chytit do ruky, a do piatich minut ste mrtvi. Takze odporucam:)

BJ

bella12, velmi dobra reakcia na Genesisove prispevky, hlavne v tej casti, ako sa pokusa ludskost oznacit ako chybu, a spravit z nas tak krute negativne bytosti, a zo stvoritela vesmiru tiez.

Genesis:
Da sa na to pozriet predsa aj opacne. To nieco, co stvorilo tento vesmir, bolo dobre aj zle, pretoze, bez zla by si to dobro ani nemohlo uvedomit. Keby neexistovala krutost, ako by sa dala podrobit nejakemu testu napriklad laska alebo milosrdnost. Ved by neexistovala ziadna situacia, pri ktorej by sme tuto vlastnost mohli pocitit a pouzit, pretoze sa tak rozhodneme. To znamena, ze mame MOZNOST krutosti a milosrdnosti, a my SA ROZHODNEME pre milosrdnost. Iba tak sa da milosrdnost zazit, a mat pocit, ze je sucastou nasej osobnosti.

Preto, ja by som skor povedal, ze tvoja dusa teraz preziva nieco negativne, aby potom neskor, si mohla o to viac cenit, ked zase zacne pocitovat pozitivne veci. Keby si nepresla poznanim, ake je to zazivat vsetko negativne, nikdy by nemohla ocenit to pozitivne, nevazila by si to, ako je castym prikladom u ludi, ktori sa do pozitivneho narodia, a nikdy o to neprijdu. Takze, drz sa clovece, si trpitel, i ja trpim, tak ti rozumiem, raz prijde doba, ked bude lepsie. Ci uz v tomto zivote, alebo az po smrti. To si pis. ;-)

bella12

Genesis, nedal si mi žiadny logický argument, ktorým by si podložil svoje tvrdenie, že ľudia nie sú zlí, pričom zlé len bolo to, čo ich stvorilo. Ďalej si písal citujem:

"jedine co sme nemali v programe co predpokladam ze sa vyvinulo nieco ako nahodna virus je nasa ludskost ... ludskost co je v rozpore s prirodou a celym systemom na tejto planete a vdaka ktorej sa ludia vzopreli proti krutosti prirode a kvoli ktorej nas priroda kruto tresta ... lenze je to prave ludskost co nas robi ludmi a vdaka nej sme viac ako cela priroda system aj boh pretoze tieto slovo ludskost v slovniku nemaju."

Prepáč, ale nevidíš, že si odporuješ? Niečo zlé nás stvorilo, ale my sme dobrí. Nešlo teda to zlé samo proti sebe keď stvorilo dobro, svojho nepriateľa? Každý otec si praje, aby sa jeho dieťa naňho podobalo, túži v ňom vidieť svoje črty aj povahu. Ďalej, ako som už napísala, nikto nemôže dať to, čo nemá. Takže ak nás stvorilo niečo zlé, zákonite musíme byť zlí aj my a ako takí nemôžeme sami od seba zrazu nájsť v sebe dobro - ľudskosť a obrátiť sa proti svojmu zlému stvoriteľovi. Ak sme teda dobrí, tak aj to, čo nás stvorilo, musí byť dobré. Stvorenie nemôže byť viac ako jeho stvoriteľ.

Navyše, ako by to silné a všemocné niečo zlé mohlo zbabrať svoju prácu a stvoriť svoj pravý opak, ktorý by zákonite malo nenávidieť? Prečo by si nestvorilo skôr svojich spojencov, čo zmýšľajú rovnako ako ono? Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. Tma je úplným nedostatkom svetla, zlo je úplným absentovaním dobra. Nie je v moci tmy, v jej podstate dať vznik svetlu, lebo sama seba zničí (kde je svetlo, tma je porazená, zničená). Preto, ak nás stvorilo niečo zlé, sme presne na jeho obraz - teda zlí a sami od seba nemáme moc s tým niečo urobiť, zmeniť to.

V tejto tvojej hypotéze o existencii zlého stvoriteľa a dobrého stvorenia logický základ.

Uznávaš, že tu na zemi nie sme sami z vlastnej vôle, úplne súhlasíš s našou bezmocnosťou voči konaniu toho vraj zlého, ktorý nás poslal na zem, ale potom predpokladáš, že nejakým spôsobom sme sami v sebe našli ľudskosť a vymkli sa spod vplyvu toho, čo nás stvoril. Ako je to možné? Nemohli sme rozhodnúť, či tu budeme, nemohli sme ovplyvniť, ako budeme vyzerať, koľko budeme mať rúk a nôh, ako budú fungovať naše jednotlivé orgány a predsa, keď už sme boli živí, sami od seba - čiže vlastnou zásluhou sme našli v sebe niečo, čo nám nebolo dané - čiže ľudskosť? Kto nám vlastne dal našu identitu, boli sme to my sami? Nie je to stolár, ktorý rozhodne, že z daného kusu dreva urobí stoličku, ktorá bude tak a tak vyzerať a na taký účel sa bude používať? Stolár sám jej týmto dáva jej formu i účel, teda jej "identitu". Ako môže byť stolička viac ako stolár a dokonca sa vymknúť jeho vplyvu?

Už len posledná poznámka: predpokladáš, že ľudskosť sa vyvinula náhodne, ako "chyba systému". Máš o tom nejaký dôkaz, že to tak bolo? V celej prírode môžeme čítať jasný rukopis poriadku a usporiadania - napríklad rastlín a živočíchov do jednotlivých druhov, rodov, čeľadí, radov, tried..., chemických prvkov (mendelejova periodická tabuľka), usporiadanie vesmíru, atď atď. Všade vidno, že to bolo takto usporiadané zámerne. Keby si chcel vypočítať pravdepodobnosť, že sa to takto usporiadalo samo náhodne, to číslo by bolo nekonečne malé. Ak uznávaš moc toho, kto stvoril tento svet, niečo také ako náhoda pri jeho kontrole nad svetom neexistuje.

Záver: Nie je skôr pravdepodobnejšia taká hypotéza, že to, čo nás stvorilo bolo a je dobré, aj my sme boli dobrí, len sa potom po istom vonkajšom zásahu (nespôsobenom tvorcom) dobré stvorenie zrazu priklonilo k zlému?

Annika1987

Svet je pre kazdeho presne taky, aky je vnutorne on sam. Takze pre niekoho je negativny. Niekto iny vidi tie iste fakty a vnima to triezvo - "je to skratka realita". A?
Ano, stavaju sa zle veci dobrym ludom, stavaju sa uzasne veci sviniarom, zomieraju a najviac trpia najslabsi, najlepsie sa dari dravcom... A?
Asi to bude prave v miere citlivosti kazdeho. Ak niekto nedokaze racionalne spracovavat fakty, ktore okolo seba vidi, potom ho tie fakty uvrhnu do negativnych stavov. Takze - negativisti, vzmuzte sa, realita je taka, aka je. Nefnukajte nad nou, adaptujte sa a teste sa z toho, z coho sa tesit da.

Lumik

Wow Genesis klobuk dolu tvojim nazorom, sa mi pacia, ako keby si ma na chvilu odpojil od matrixu zlozeneho zo spusty drobnych klamstiev tohto sveta a cital som opis reality. Ako citam tvoje prispevky tak s nimi docela suhlasim. Co sa prirody tyka tak to je krutost na krutosti. Ale potvora zakodovala nam urcite vzory ktore pokladame za pekne a este vdaka nej aj ako tak prezivame takze nas ma v hrsti. Len tak na okraj, to ako sokujuco v skutocnosti vyzerame mi ludia sa pri troche chcenia da vidiet oklamanim tohoto zakodovaneho mechanizmu, napr. pozeranim sa na oblast cela a nosa tvare cloveka otocenej dolu hlavou (o 180 stupnov vzhladom na nasu hlavu najlepsie na zivom cloveku na fotke zbadat tazsie).
Viera a podvedomie
Co sa viery tyka tak je tu aj taka moznost, ze je to cesta ako ovplyvnit podvedomie svoje a mozno aj inych a v podstate asi je jedno v co dany clovek veri ( v boha, energiu, prirodu, pravdu, astrologiu, tarot...) ide skor o to co tomu priprisuje a ake symboly pouziva a hlavne ako dlho a casto sa tomu venuje. Napriklad veriaci krestan vidi kriz alebo kostol, a ani nevie a robi ho to lepsim aj ked vedome ani nechce, pretoze v pritomnosti tychto symbolov 1000x pocul slovo laska a podvedomie uz automaticky asociuje. No ale kto vie ako si podvedomie asociuje pribiteho jezisa, pripadne krize na hroboch na cintorine. No a ak by to takto fungovalo, ze si zmenim podvedomie napriklad tak aby ma automaticky odviedlo od problemovych situacii a myslienok tak v podstate mozem dosiahnut subjektivne lepsi zivot.