Čo ak študent na dohodu bude mať viac odpracovaných ako 88 hodín/mesiac?

Príspevok v téme: Čo ak študent na dohodu bude mať viac odpracovaných ako 88 hodín/mesiac?
hodiny

Ahojte som študentka vysokej školy a moja sestra je na urade prace ako nezamestnaná a našla si takú brigadu na dohodu .. a napísala tu dohodu na mňa (pretože by si musela platit 50 eur do zdravotnej) lebo limit na urade je le 139 eur.

Tak to napísala na mna lenže ona odpracuje viacej hodín ako 88 h. A keďže viem že študen si môže odpracovať len 88 hodín mesačne tak sa chcem spýtať čo sa stane aké následky to bude mať ak odpracuje (teda vlastne ja) viacej hodín?

hodiny

Na mna napíše 130 eur a na moju sestru napíše všetko ostatné. A odpísala mi že oni nijak neregistrujú tie hodiny takže o hodiny vôbec nejde. A vie že je to šutudent.

jankaaaaaaaaa

no presne
ale tak ta firma, ktora ju zamestnala asi nevie ze to ma prisposobit ako pre brigadnika nie? alebo teda nechapem ako moze firma niekoho zamestnat, na uplne ine meno

jankaaaaaaaaa

0vecka: alebo to robia tak, ze oficialne napisu, ze student odrobil tych 80hodin, kolko moze podla zakona a zvysne peniaze ktore si zarobil mu firma pripise ako odmeny

ojka

viacero firiem, to rieši tak, že ten zvyšok odpracovaných hodín ako keby nevykázala, ale brigádnikovi to vykáže na výplatnej páske vo forme odmien (:

0vecka

no mne hlavne nejde do hlavy to ze teda ja ked som makal ako student tak mi to vzdy rozpisali na tie hodiny a tak sa mi ja stalo ze som mal akoze plat cez 100 EUR na hodinu... tak ze to ta firma nevie napisat aby to sedelo...