strach zo smrti alebo coho sa bojite viac?

Príspevok v téme: strach zo smrti alebo coho sa bojite viac?
User_37597

dnes som s kolegom ani neviem ako zacala zaujmavu temu co sa tyka smrti.
a dospela som k nazoru ze kazdy sa boji ze raz zomrie ale teraz coho sa bojite viac-
A) ze budete zomierat v bolestiach ako stary ludia alebo
B)ze zomriete mlady a uz nic neprezijete?

B je inspirovane hlavne preto lebo v mojom okoli je strasne vela umrti mladych ludi.byvala spoluziacka zo zakladnej zomrela ako 18 rocna na to ze jej neskoro prisli na nador v hlave a zas kolegyna mojej sestri zomrela ako 26 rocna s tym ze sa ucila v noci a bolela ju hlava a nicomu to nepripisovala.dala si tabletku a zaspala.no uz sa nezobudila.
je toto mozne ze tak mlady ludia zomieraju?ja si to neviem predstavit ze by som mala zomriet teraz v mojom veku a uz nic nezazit-rodina,deti,vlastne byvanie,svadba proste vsetko co clovek zazije po dobu svojho zitia.
ja sa teda logicky obavam viac moznosti B.

george303

Netvrdim ze hned .. Ale priklad lekar mi povie mate rakovinu musite prestat pit chodit na chemoterapie atd atd ... Nenecham sa zabit touto zakernou chorobou budem zit rovnaky zivot ako dovtedy ani by som otom nikomu nepovedal takto by som zil az dokedy by sa to dalo zvladat az by uz prisli stavy ze by som musel ist do nemocnice tak by som to ukoncil sam .... Naco sa o takomto trapeni zdoverovat aj ludom ktorych mam rad ?? aby sa aj oni trapili mozno este niekolko rokov ??

jajka001_

on pisal ze nebude cakat na nejake bolesti. takze lekar mu povie, mate rakovinu a on sa pojde ostrelit. hoci aj tak nie je nikdy isty ci umries na tu chorobu co mas. z rakoviny sa vela ludi vyliecilo.
asi moc bolesti este nezazil ked takto vravi.

0mega

jajka001_

preco by sa bal sa zastrelit?

je to jasna fyzika:

strelim - prestane boliet
nestrelim - neprestane boliet

:)

ja by som urobil to iste, ale musel by som vediet, ze nie je mozne sa z tej choroby dostat, nie nejaka bolava sedmicka, ci horucka.. (a musel by som mat aj vek na to)

jajka001_

george prave vtedy by si sa zufalo drzal zivota lebo kazdy ma pud sebazachovy a veri a dufa ze prezije...len teraz mas silne reci, ked to pride, budes to vnimat inak.

george303

Bez strachu sa neda zit ... Ale vlastnej smrti sa urcite nebojim skor sa bojim o zivot svojich blizkych ako o svoj ...
Jednoducho viem ze keby som bol raz tak chory ze by ma to zabijalo tak urcite nebudem cakat na nejake bolesti ale bez zavahania si dokazem strelit gulku do hlavy ...

bingham

ale ved rakovina je rozna...jasne ze sa niektori ludia mohli vyliecit...zalezi aj na tom...v akom stadiu to zacali liecit...

to mas ako s inymi chorobami...niekto sa vylieci...niekto to nezvladne...

tu skor islo o to..ze preco sa rakovina nelieci ako bezna chripka...

0mega

bingham, www.china.org.cn

precitaj si tu temu

Better off poor?

"The lives of millionaires and billionaires are probably harder than those of the poor, who can still hope and work for better lives," An said. "Wealthy entrepreneurs, in contrast, are confused about why they wanted to make money in the first place."

Toto mi nikto nikdy neveril, sranda ze zrazu to najdem v "studiu" hehe..

0mega

bingham, mozno paranoja a mozno diverzifikacia..

neviem ci sa to da vyliecit C-eckom..

A penicilin.. no nie vsetko sa da vecne tajit a ryzovat na tom.. treba prist s niecim novym, inak by si to ludia vsimli :)

mozno paranoja ale mozno nie.

A preco vojna funguje az do dnes? Posleme tam vojsko, zombardujeme im to tam, a potom tam posleme stavebne firmy a mame na dalsie desatrocia o ekonomiku postarane.. Myslis ze to nemoze fungovat vo farma priemysle? A nemyslis ze potom jedine kde to nefunguje je farma priemysel? Nie je to trochu matematicky nemozne ?

A co cukrovka? Alzheimer ?

To cim trpi 5% populacie nevieme vyliecit? Ale vieme to liecit? (cukrovka)

neviem ako u teba, ale u mna to lepsie nemoze do seba ani zapadat.. ani piest nezapada lepsie .. ako v pripade cukrovky..