akne a policysticke vajecniky

Príspevok v téme: akne a policysticke vajecniky
denda1

ahojte, dufam, ze mi tu niekto poradi....gynekolog mi povedal, ze mam poliysticke vajecniky, niekde som sa docitala, ze sprievodnym javom je akne s ktorym mam naozaj problem ...akne mam hlavne na chrbate co je dost neprijemne, bola som s tym aj u koznej, ale liecba mi moc nepomohla, preto sa chcem spytat ci ma niekto taky isty problem a ako ste to riesili. Dakujem

RNG

Cysty su casto hormonalne zavisle, ale aj tak je to vlastne smetny kos,, do ktoreho telo vyhadzuje neziaduce latky, ktore nie je schopne z roznych dovodov vyhodit normalne cez moc alebostolicu(zlc) pripadne aj cez kozu vo forme vyluckov(sebum) ktore avsak mozu vytvorit hrcky, ak sa mazove kanaliky upchaju tvrdnucimi znicenymi tukmi.

Takze uprava hormonov(jam a rastlinne steroly) a rozne cistiace enzymi a jod by tam mali znacne pomoct, na znizenie skodliveho hormonu DHT( znacne ovplyvnuje vylucovanie mazov cez kozu a teda aj tvorenie acni) je ucinny aj zinok, DIM a I3C a ine prirodne latky.

jankaaaaaaaaa

ja myslim ze to skor suvisi s vysadenim hak a s vyrovnavanim hormonov po vysadeni. skus radsej uzivat ten wild yam. mozno pomoze a urcite nieje taky skodlivy ako hak

denda1

dakujem, no ja som uzivala antikoncepciu zhruba 8 rokov a po vysadeni mi vlastne potvrdili tuto diagnozu, ale v puberte som s akne nikdy problem nemala....pravdupovediac by som antikoncepciu uz nechcela brat, tak preto by som chcela vediet ci je aj ina moznost ako to liecit a vyliecit..

leontyna

no, tak spojitost to urcite moze mat, kedysi som trpela tazkym akne, a lekari sa odvolavali na polycysticke vajecniky (zistili mi ze mam na ne nabeh), takze su to viacmenej hormonalne problemy, odporucili mi uzivat antikoncepciu az do doby kym sa nerozhodnem otehotniet, musim povedat ze to na vajecniky aj akne zabralo ale rozhodla som sa teraz preorientovat na alternativnu medicinu, tak skusam vselico.. zatial osvedcene wild yam. drzim prsty.