stastny zivot

Príspevok v téme: stastny zivot
qaywsx

aj vy ste uz stretli ludi ktori zivotom len tak preplavaju. nemaju nikdy starosti vzdy maju partnera ktory je ten pravy aj ked uz napr o rok to ten pravy nieje ale maju uz dalsieho praveho. a nikdy v zivote sa necitili zle. maju fajn pracu a fajn priatelov myslite si ze je to naozaj tak? alebo je to len maska? popripade ze sa uspokoja s malom? alebo ze naozaj im ten zivot dava viac?

0vecka

2 george to je pekne ze si sa pochvalil :) ale moc to s temou nesuvisi :-D ...

nie mne islo o to ci su ti ludi anaozaj taki stastni alebo ci to nieje take stastie ako za komunizmu ze hura vsetci sa mame dobre :)

george303

Ja mam momentalne pracu ktora mi zaberie 30 minut mojho casu aj s cestou a pisem si 5 hodin kazdy den ;) Samo osebe nic moc ale v kombinacii s inou pracou je to slusne ... A k tomu stastiu ... Ja mam taky pocit ze stastny su iba ty co su hlupi a nic nemaju tych vydim stale s usmevom ale vecsina ludi o ktorych viem ze su natom celkom dobre su neustale pod stresom a stale sa snazia mat viac a to uz nieje stastie ...

sweater

urcite taky existuju, myslim ze to moze mat dva dovody, bud naozaj im zivot dava viac, alebo je to v ich pohlade na svet, teda ak sa im aj nieco nezadari, len nad tym mavnu rukou a skusaju dalej a potom sa im to zadari, mozno ze sa vobec nad neuspechom nepozastavuju, a preto ty vidis ze im sa vsetko len dari, ale mozno ze keby prezivas ich zivot tvojimi ocami by to tak nebolo :)

??!!??

niečo som si dole prečítala niečo nie ...nechcelo sa mi, ale myslím si :
keď budeš živto brať a to čokoľvek či už upratovanie negatvéne tak to tak aj bude. ak si to zoberieš z druhej sprátnky....teda pozitívne aj to tak bude.
nap. (trošku blbý ale neva)
volakedy som upratovala u nás v panláku schodisko.vždy sa mi nechcelo samozrejme. no keď som si hovorila ože ešte 4 schodíská (myslím týmm4 x od 8. poschodia dole) tak to bolo utrpenie ale keď som si povedla už LEN 4 schodiská, hneď sa mi lepšie robilo.
ale iný príklad:
malí sa učieva a občas mu dám príklady alebo diktát "bože toľko veľa" mi hovorieva. a ja vždy na to pozir už si 2 vypočítal už máš len 8 ...už máš len 6 ,....už si za polovičko. berie to inak aj on a lepšie sa mu to robí. treba to brať takto si myslím. no nie vždy a všetko sa asi dá.....ale čo sa dá treba otočiť na tú pozitívnu stránku.
celý život ma otec ponižoval zhadzoval nikdy mi neprejavil lásku, byl ma .....
strašne som sa za to trápila volakedy. dneska si poviem ...no žial bohu uroveň iq je nizka a mne sa nevyrovná. hotovo...
a tie materiálne veci? presne je to ako niekto písal niekomu stačí že má vobec kde bývať. a ja si to tiež povem vždy lebo muž nadáva že splácame uver a nech ideme na vidiek a zbavíme sa uveru-....a že ideme od výplaty k výplate. a ja mu vždy poviem...pozri máme kde bývať? máme čo dať do úst? (nikdy sme nahladovali ani nič podobné len si nemôžeme dovolenku pri mori dovoliť isť do obchodu a kupiť na čo si zmyslím a to myslím aj do potravín. vždy musím preratvať aby sme prešli od výplate k výplate. ale ja som šťastá že som aspoň tam kde som....samozrejme že by mohlo byť lepšie.....ale tak

lost

ale tak aspon sa podporuje ekonomika :)

teda cim viac zaplatia, tym viac ludia eventualne minu a tym viac sa stroj hybe, narozdiel od toho, ak by vyplatu osekavali a zdanovali ako u nas na najsamlepsom Slovenskuuuuuuuuu

0vecka

sukromna ... problem je ze tu sa proste plati na hodiny ... a nejako sa az tak neriesi ci niesu prehnane ...

by si neveril ako to akoze v zapadnej europe funguje... ianq podobne je to aj v SK firmach ktore robia podobne veci ... aspon u mna na SK to tak bolo... a najvecsi gol bolo to ze si na SK ludia tie hodiny pocitali casto samy... to uz neboli vysedavacky ale proste clovek po 4 hodinach odisiel a napisal si 9 ... ja som bol ftedy dost na ociach takze okrem nejakeho zaokruhlovania som moc neodrbaval...

0vecka

teda ja niesom zivnostnik ale normalny zamestanec takze plat mi do konca mesiaca prist musi aj ked neodrobim ani hodinu ... ibaze to by ma asi casom vyhodili... len hodiny by mali ku koncu roka +- sediet teda by som mal byt na nule... inaq uplny komunizmus toto :)